Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

24 Şubat 2013 Pazar

Haftanın son saatleri

Kalabalık ama keyifli bir haftasonu geçirdik...

Cumartesi gündüz,Cancan'ı ağırladık...Çorbalarımı özlemiş... Ne çorbası yaptın Cicianne,mis gibi de kokuyor dedi...Gamse Ablasıyla maketler yaptı, Naziş Ablasıyla pizzalar sipariş etti...Bize okulunu anlattı... bizi mest etti akşama kadar...Giderken,maketini kimselere emanet etemedi,kendi taşıdı...

Dün akşam Banu ve Ercü'nün evine konuk olduk... Banu şahane mönüsü ile bizi öldürmek istedi canımızı zor kurtardık,biz yeter dedikçe hamle üstüne hamle yaptı:))Beşiktaş-Sivaspor maçını izledik tabi öncelikle...Çünkü Kocamgiller toptan ''BJK'' dır kocamdan ötürü:))

Gecenin yıldızı bu salataydı,görüntüsü ile lezzeti eş değerdeydi...


Birbirimize doyamamışız ki yarın sabah birlikte kahvaltı mı? edelim derken genç tayfa, biz erken kalkamayıııız diye bağırıştı, ben de akşama çok kalmayalım ertesi gün iş günü dedim. İşe giden benim ya=) neyse sonunda gün ortası programında anlaştık ve Dragos'a gitmeye karar verdik. Oy Nazom Nazom,pazar günü çalışması gerektiği için o bie katılamadı... Biz  bir kızım bizim evinde bir kısım ise gideceğimiz yerde buluşmak üzere yola dizildik. hava miss,trafik var ama neyse çok üzmedi...Yemek saatine kadar açık havada oturduk, çevre egzileri yaptık.Yemek saatinde garsonun başını döndürdük... Nasıl da kibardı,nasıl da güler yüzlüydü...Sohbet muhabbet yemeğimizi yedik,üstüne çaylarımızı içtik derken akşamı ettik...Yollar çok kalabalıklaşmadan  yola revan olduk. Yolda Gamse ile Banu kıpraştı,hadi sinema hadi ora bura ...Sinema seans başlangıç  saatlerini kaçırdık,diğer seanslar için de çok geç olur dedik. Biraz Capitol'de gezinip ,bir kaç şey aldık eve geldik hemen çayımızı demledik yeniden... (mineler çıtır çıtır açmışlardı,baharı müjdeler gibi)

(çuha çiçekleri,renk renkti her tarafta)

Yazımı bitireyim, kitabımı alıp hemen yatağa gireceğim...

5 yorum:

 1. Salatanın görüntüsüne bayıldım. Onlar ıspanak, havuç, mor lahana (yada şalgam) ezmeleri mi acaba?

  Çuha çiçekleri çok güzel yaa. İnsanın içini açan bir görüntüsü var gerçekten.

  YanıtlaSil
 2. Depresüf Ayu
  Patates salatasının yeşilli kısmı,maydonoz ve dereotu,havuç konusunda haklısın,salataya konmadan önce birazda yağda öldürülmüş,mor kısım ise pancar turşusu ile renklendirilmiş.

  YanıtlaSil
 3. Cancan büyümüş ;) salata nefis en çok o güneşin vurduğu çiçeklerde gözüm :)) rüyamda seni ve Gamseyi gördüm ama tam hatırlayamıyorum ;) güzel bir rüyaydı ama.. Öperim kaçarım.

  YanıtlaSil
 4. canım can canın maketine bayıldım
  ne hoş yapmış gamze ablası
  kocaman oldu maşallah
  afiyet şeker olsun salata muhteşem görünüyor
  güzel bir hafta diliyorum sana kankim
  röportaj hakkındaki fikrini alamadım kankim :))))

  YanıtlaSil
 5. ciciannesi Can ne kadar büyümüş,gözümüzün önünde,blogda geze geze ...
  afiyet olsun.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))