Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

23 Kasım 2009 Pazartesi

Biz dün çok CAN'lı saatler yaşadık. On beş gün sonra ilk kez görüşebildik, benim hastalığım yüzünden. Nasıl özlemişiz birbirimizi nasıl anlatamam. Arabaları daha bizim sokağa girerken sevinç çığlığı atmış.

Dün birlikte yattık yuvarlandık, koştuk yedik içtik. Ablalarına pirzola , O'na köfte kızarttım pilavının yanına. Ama o ne cin biliyomusunuz. Köfteyi attı, pirzolayı kaptı. Kemiğini bile zor aldım elinden. Nasıl kemirdi, diğer eliyle nasıl pilav kaşıkladı inanamzsınız. Artık O kocaman bi adam oldu.

Öğleden sonra uyumuştu. Gamsegamse de kendi odasında uyuyordu, Naziş'de salonda laptopda bir şeyler yapıyordu. Bende fırsattan istifade akşam yemeğini hazırlayayım dedim. Ara sıra gidip bakıyordum, uyuyor mu? diye. Tam tencereyi karıştırıyorum, arkadan biri bacaklarıma sarıldı. Uyanmış, yataktan inmiş, pıt pıt sessizce gelmiş. Sarıldık birbirimize, kucağıma aldım, yeleğini giydirdim. Göğsümde biraz daha uyudu. Kan bağıymış pöh dedim. O an , böyle bir mutluluk var mı daha dedim. Bir bebek sana böylesine sarılsın, yaslansın. Yeşil çay yapmıştım, O da bisküvi batırdı, hapır hupur nasıl zevkle yedi. Arada bana da ikram etti. Kaşla göz arası cep telefonumu çaldı kaçtı. Anlayacağınız dün çok Can'lı çok güzeldi.

Akşam Gamsegamse ile Çok Güzel Hareketler Bunları izledik. Naziş'de izlediğini iddia atti. Bize kalsa uyududa. Sonra sizle bir şey izlenmiyor dedi gitti. Gece Murat Bardakçı Ve Murat Belge'nin konuk olduğu Teke Teki izlerken uyumuşum. Halbuki çok güzel bir programdı. Nazlı da radyodan dinliyor, kulaklıkla .

Bu gün itibarıyla bayram hazırlıklarına startı verdim. Bu gün genel temizlik var. Son rötuşu perşembe günü olur. Ooo daha dolmalar falan sarılacak. Geçen bayram yapmadım da , burası kimin evi, bizim ev değil dediler:)))

İyi bir hafta olsun.

10 yorum:

 1. "Çocuk" la geçen süper pazar:)Dün akşam ben de daha 2 aylık bir minişkoyu uzun uzun kucağıma alıp sevdim..nasıl bir enerjidir çocuklardan akan...

  Teke Tek kaçtı, hay bin kunduz diyorum...

  Bayram hazırlıkları için kolay gelsin Lale Abla..burayı ihmal etmeyin...
  Çok sevgiler....

  YanıtlayınSil
 2. Biraz can olasım geldi biraz da cana sarılan,,,

  YanıtlayınSil
 3. sana kolay gelsin abla bi enerji gelse bende başlıycam ama

  YanıtlayınSil
 4. sana kolay gelsin abla bi enerji gelse bende başlıycam ama

  YanıtlayınSil
 5. Sevgi ne güzel bir şey ,helede sevildiğini bilmek üstelik bir çocuk tarafından ne muhteşem bir duygu.Bende sevgi için kan bağının olması gerektiğine inanmam ,önemli olan karşılıklı iletişimdir.İşlerde kolaylıklar.

  YanıtlayınSil
 6. Can pirzolaları yuvarlamış oh benim karnım doydu.
  Şifa olsun.

  YanıtlayınSil
 7. Seni çok iyi anlıyorum valla hayat veriyorlar bize bu cancanlar :) can ağzının tadını biliyor ;)bayram hazırlığı başladı demek hadi kolay gelsin.bayramda sizemi gelsem acep ;)sevgiyle...

  YanıtlayınSil
 8. ah nasıl seviliyor değil mi ben de eşimin yegenlerini (ki kan bağı yok benimle)oyle severim, tabi onlar da beni:)..çocuk gibisi var mı benimkiler çok oldu uyuyalı gidip bir öpeyim koklaya koklaya:) kolay gelsin dolmalar tatlılar neler yaparsın sen şimdiden elleine sağlık, sevgiler bizden

  YanıtlayınSil
 9. yaşasın lale abla iyileşmiş:))))
  vee can la can gelmiş onada:)))) bencede sana sarılıp uyuması kadar büyük bir zevk yoktur. bunu kan bağı değil yürek yapıyr. bence çocuklar kadar sevgiyi hisseden hiç kimse yok, onlar için kan bağı bu, kimden sevgi geliyorsa en yakını o... senin içinde aksi düşünülümez zaten. sevgi senin yüreğinde dipsiz kuyu gibi bence...

  sevgilerimle

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))