Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

24 Kasım 2009 Salı

Bizim Ev de Öğretmenler Günü

Biz,dün akşam çok meşgulduk.Bu gün , Öğretmenler Günü Malum. Kendileri için çok özel bu günde, öğrencilerine çok daha şık , güzel görünmek isteyen öğretmenler var bu evde. Gamsegamse yakasına melek broş taktı. Melek gibi bir öğretmen oldu,ilk Öğretmenler Gününde. . Naziş artık beş yıllık öğretmen olmanın olgunluğunda, duruşunda.

Müsterihim ki, ta başından beri, iyi bir eğitmen olmanın sinyallerini verdiler bana . Ne de olsa çizgi filmlerde bile ağlayabilecek bir annenin, karısına yük taşıtıp kendi elini kolunu sallayarak giden adamın yolunu kesip kavga edebilen bir babanın, başkalarının başarısından sonsuz haz duyup gözleri yaşaran, okul birincisi olan öğrenciyi kendi ailesini bile şaşırtan çılgınlıkta alkışlayan anne ve babanın, kızları onlar. Umarım hep böyle devam eder. .Sabah kalktık karı-koca uğurladık, kutladık kızlarımızı ve onların nezdinde TÜM ÖĞRETMENLERİ.

Onlara ögüdüm. İlerlediğiniz yol çok dikenli ve çetrefil. Rehberiniz Atatürk'ün şu sözleri olsun.Cumhuriyet sizden "fikri hür vicdanı hür irfanı hür" nesiller ister. 25.081924 Muallimler Birliği Kongresi Üyelerine.

• Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır. 25.08.1924 Öğretmenler Birliği Üyelerine.

• Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden eğiticiden mahrum bir Öğrenci her ne yaşta ve sınıfta olursa olsun onlara geleceğin büyükleri gözüyle bakacak ve öyle davranacaksın. (1930)

14 yorum:

 1. Lalem gözlerimi yaşarttın sabah sabah. Ne mutlu ki kızlarına sizin gibi bir aileleri var. Lütfen onlara en iyi dileklerimi ve günlerini kutladığımı ilet. Hep hatırlanan öğretmenler olsunlar.
  Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir dilek gelmiş Leylak Dalı'ndan. Hep hatırlanan öğretmenler olmak, öğretmenliğin hiçbir şeye değişilmeyecek tadıdır herhalde. Ben de kutluyorum öğretmenler günlerini. Ve katılıyorum bu dileğe, bütün kalbimle...

  YanıtlaSil
 3. Bende kızlarının öğretmenler gününü kutluyorum.Ne mutlu sana pırlanta gibi iki öğretmen annesisin.

  YanıtlaSil
 4. kankiii,
  ne kadar gurur duysan azdır
  2 pırıl pırıl öğretmen yetiştirdin
  tebrik ediyorum
  nazlı ve gamzenin melek öğretmenler olduklarına eminim
  nice yıllar nice kutlamalar görsünler inşallah

  YanıtlaSil
 5. Hem Nazli'nin hem de Gamze'nin ogretmenler gunu kutlu olsun.
  Umarim hala cok severek hatirladigim, iyi ki ogrencileri oldum dedigim bazi ogretmenlerim gibi hatirlanirlar yillar sonra.

  YanıtlaSil
 6. Ben de sevgiyle kucaklıyorum genç öğretmenlerimizi. Yolları aydınlık olsun. Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 7. Bir şeyi herkesten farklı yollarla yapabilme ve yeni fikirler geliştirebilme yeteneğidir öğretmenlik. Evinize ve etrafa ışık saçan evletlarınızı ve onu yetiştiren anne ve babayı kutluyorum.

  YanıtlaSil
 8. Naziş ve gamsegamse;emekli bir öğretmen olarak gününüzü kutlar,aydınlık Tükiyenin aydın öğretmenleri olduğunuz için sizleri yetiştirenleri kutlarım..

  YanıtlaSil
 9. Lalecim haklı bir gururun tadını çıkar,ne mutlu sana..Genç dinamik çağdaş öğretmenlerimizin de günü kutlu olsun..sevgilerimle

  YanıtlaSil
 10. Kızlarınızı ve bu kıymetli öğretmenleri yetiştiren anne ve babayı tebrik ediyorum.sevgiler.

  YanıtlaSil
 11. Gözlerim yaşardı, ne mutlu sana ben de melek öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyorum.
  Seni ve eşini kutluyorum, böyle harika kızlara ship olduğunuz için, kocaman bir maşallah size.

  YanıtlaSil
 12. nasıl duygulu yazmışsınız, sizin öğretmenler gibi olur inşallah etrafımızdaki tüm öğretmenler. Bizim için de kutlayın, sevgilerimizi iletin Gamze ve Nazlı'ya.

  YanıtlaSil
 13. Nazlı'nın ve Gamze'nin öğretmenler gününü kutlar,hayatları boyunca öğrencileriyle varolmalarını dilerim.Siz güzel anne,babayı da çok tebrik ederim Lale ablacım,inşallah bizde çocuklarımızı vatana millete hayırlı birer evlat olarak yetiştiririz.sevgilerimle

  YanıtlaSil
 14. öncelikle sizin evdeki h riki öğretmenin geçde olsa öğretmenler günü kutlarken sizleride anne baba ları olarak kutluyorum.
  veee bu yazında bir çok kişiye hem insanlık dersi vermişsin, hemde nasıl anne baba alunur dersi vermişsin. hepinize ne mutlu...
  siz birbirinizi böyle sevdikçe bizde sizleri çok seviyoruz:)

  sevgilerimle

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))