Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

24 Haziran 2009 Çarşamba

sıcaktan geldim yorgunum hancı

Dışarda cehennemi bir sıcak var, ama neyseki arada esen bir rüzgar da var.
Biz bu sabah hadi Ebru gitmeden bir görüşelim sonra tatillerimiz falan araya girecek dedik veee yine bir sabah buluşması yaptık.Nalan , Zeya, Ebru ve teyzesi, siz teyze dediğime bakmayın gencecik alımlı bir hanım. Ve tam bizim kafa dengimiz. Umarım O da bizden hoşlanmıştır. Biz zaten artık blog arkadaşlığını aştık çoktan bir ailenin üyeleri gibi olduk.

Bu seferki yerimiz Kadıköy Alkım içindeki Kahve Dünyası idi. Sabah kahvelerimizi içtik, sandvichlerimizi yedik, çok güzel sohbetler ettik , bi dünya kitap aldık. Gerçi ben küçük çapta bir tartışma yarattım ama kasada olsun. Her zaman orayı zeya karıştıracak değil ya hehehehe. Her zaman yaptığım alışverişi kasadaki kadın , hayır böyle bir uygulama yok diye beni kışkırttıkça kışkırttı. Sonuçta çok istediğim iki kitabı alıp geri kalanını bıraktım. Kızgınlıkla hepsini bırakacaktım ama , kıyamadım . Güzel bir sabahı böyle bitirmek istemedim. Dönüşte Seyhan Müziğe girdim dolaştım, oradanda bir kaç bir şey aldım, sonra geri bıraktım. Yok bunun sonu, önce elindekileri tüket ededim.

Benim aldığım kitaplar Katre-i Matem - İskender Pala ve Anneler Mafyası- Kerstin Gier
Eve geldiğimde dolaptaki karpuza saldırdım. Biraz da dinlendim, şimdi ver elini iş dünyası :(((, Artık ev kadını Lale, Anne Lale kimliğime bürünme vakti:))


NOT, Bir de teşekkürüm var. Can Bey ve Annesi'ne . Doğum günüm için çok zarif bir kart göndermiş. Sayfasında teşekkür edemedim, yazdığım yorum defalarca uğraştığım halde gitmedi. Anlayamadığım bir nedenden dolayı yorum ayarı, yarım sayfa olarak işaretlenmiş sayfalara adsız bile yazssam yorum yazamıyorum. Kendisine buradan çok teşekkür ediyorum. İnsanın hiç tanımadığı biri tarafından , doğum gününün kutlanması, kart seçilmesi, yazılması, güzel dileklerde bulunulması bence büyük ayrıcalık. Can Bey ve Annesine yani Denizanasına , bana yaşattığı bu ayrıcalık için ayrıca teşekkürler.Hyatta hiç bir şey tesadüf değilir derim her zaman. Sevgili Denizanası , gönderdiğiniz kartın yağlıboya tabosu var evimiz de.

9 yorum:

 1. kankiiiii!!!!!

  kasadaki karışıklığı tam anlayamadım ama, olsun,
  senin çok canını sıkmamıştır umarım,
  bu arada aldığın kitaplar hoş görünüyor

  ne zaman okuyacaksın o kadar kitabı çok istiyorum tatile girip kendimi kitaplara vermeyi
  şöyle kumsalda :)))

  ben de seni seviyorum

  YanıtlayınSil
 2. ben sürekli oradan kitap aldığım için, kartım var, indirimin karta yansımayacağını söyleyip, hiç böyle bir uygulamalarının olmadığını söyleyip beni fitil etti kadın.Düşünsene hafta iki kez falan benim, bir o kadar da kızların kitap alışveriş ettiği bir yer. Baka yine aklıma geldi, ama o kadın sorunlu herkes onunla aynı şeyi yaşıyormuş. Neyse geçti, kitapçı onun değil sonunda.

  YanıtlayınSil
 3. =9 anneler mafyası şirin geldi gözüme...=9
  oku da söyle nasıl bulduunu =9

  atalet

  YanıtlayınSil
 4. Ablacım geçen gün bende iki kitap aldım.Biri Katre-i Matem diğeride Bab-ı esrar'dı.Ahmet Ümit'in kitabını elime alınca aklıma sen geldin.Hani demiştin ya "ben hiç okumadım ama mevlenayla ilgili diye son kitabını okuyabilirim" diye...Düşündüm ki bu kitabı muhakkak sana ulaştırmalıyım.İster ben okuduktan sonra içine alınmış notlarımla göndereyim istresen en sıfır haliyle:)Tercih senin ama o kitabı başka türlü edinirsen içimde kalır...Mailleşelim olur mu?

  YanıtlayınSil
 5. Laleeemm teyzemde sizi çok sevmiş :) biz elimizdeki kitaplarla bir gezdik bir gezdik :)

  Not alındı kadınlar dövülecek :))

  öptümm....

  YanıtlayınSil
 6. Katre-i Matem'i bende aldım :) ne tesadüf.

  Sinir bozucu kısmı hemen kışt kıştlıyoruz. Belki sıcaktan kafası karışmıştır :)

  Perşembe yağmur varmış yağarmı ki?

  YanıtlayınSil
 7. mesajınıza cok sevindim.bir istanbul aşığı olarak bugünkü programınıza bayıldım.aranıza katıldığım için çok mutluyum.ayrıca yeni yaşınızda mutluluklar dilerim her şey gönlünüzce olsun.sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 8. o kadar kızgınlıkla bırakmadığın kitapları not aldık, okunmalılar mutlaka o zaman

  YanıtlayınSil
 9. ben bu pozitif kadını seviyorum. duyurulur.:)

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))