Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

16 Şubat 2013 Cumartesi

Teşekkür ve Bugünün Lale'si

Dün hava yağmurluydu,evdeydim. Ama yalnız değildim,çok ama çok kalabalıktım. Sessiz okuyucularım dedim, bi ses edin  dedim. Bir ses verdiniz  ev doldu taştı. Sanki kabul günümdü... Ne iyi ettiniz beni çok memnun ettiniz.Tüm yorumları tek tek sesli sesli okudum evde. Aile fertlerimin de çok hoşuna gitti. Hepinize sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi iletiyoruz.Sağolun varolun. Umarım blog vasıtasıyla gelişen tanışıklığımız daim olur.


Bugün haftasonu olabilir ama bizim evdeki devinim haftasonu falan takmaz. Gamsegamse'nin  Vakıf toplantısı Naziş'in fotoğrafçılık kursu vardı. Biz öyle aman işi olan kalksın,diğerlerini uyandırmadan sesisz sedasız gitsin, maalesef hiçbir zaman öyle bir aile olmadık olamadık. Ayaklanan birinin uyuyana sorulacak mutlaka önemli bir sorusu,çıkmadan söylemesi gereken birşey vardır:)) Bugün de şaşmaz kural öyleydi tabii. Ayaklandık,hep birlikte. Gamsegamse'nin toplantısı akşama kadarmış. Naziş, kurs çıkışı seninle buluşalım dedi. Akşam arkadaşlarıyla buluşmuş, geç gelmişti ,bugünü ayile günü yapmak istedi ama kocam yan çizdi. Neyse ben gittim, yarım saat kadar erken gitmiştim. Türk kahvecilerinin olduğu sokakta oturdum,kahvemi içip kitabımı okudum. Orhan Veli'nin ''Hoşgör Köftecisi'' adlı öykü kitabından iki üç öykü kalmıştı,orada bitirirm diye çantama atmıştım. Kahvemi servis eden çalışan,kitabımı merak etti. Edebiyat fakültesi öğrensiyimiş. Orhan Veli ve Garipçilerin edebiyatı mahvettiklerini söyledi. Allahın işi bu ya,o sırada okuduğum satırlarda da Orhan Veli, kafasının içinden konuşuyor....Kendini şair yerine koymayanlarla... Bunu niye ispatlamaya kalkayım ki diyor. Kasa da paramı öderken kitabı o çocuğa hediye ettim. Ve şu öyküde sorunun cevabı var dedim. pek de şirindi, ben de kahveyi ikram edeyim dedi. Yok dedim yav,o zaman hediye olmaz ki bu, takas olur:))
Naziş gelince,ben acıktım dedi...Bu araki takıntımız'' Otantik Andolu Yemekleri'...Oraya gidelim yine dedik. Ben her zamanki siparişim olan Otantikmix sipariş ettim ki tavsiyemdir...Şansımıza ,turuistlerde akın etmişti oraya. Çiya ve Otantik yöresel yemekler yaptıkları için genelde tercih nedeni oluyor zaten.


Yemek sonrası çarşıda dolaştık,kitapçılara girdik,çıktık ama çok soğuktu Alkım Kitapevi içindeki Kahve Dünyasında sıcak içecek molası verdik. Gördüğünüz gibi ne ka teknolocik biriyim:)) Şaka bi yana, bir kitapla ilgili yazı araması yapıyorduk blogda...Önümde gördüğünüz kitabı yeni aldım,kaç kez niyetlenmiş yerine başka bir kitap almış, sonra  bulamamıştım. Nezih Kitapevinde %25 indirimli kitaplar rafından ben buradayım diye,parmağını gözüme soktu ben de birden aaaa deyince eğilmiş başka bir kitaba bakmakta olan Naziş bile yerinden zıpladı:))...Engin Gençtan/Kızarmış Palamutun Kokusu
 Sonra eve geldik işte. Bu akşamın programı bence çay ve kitap... Ama başka bişi çıkarsa bilemem.

İyi akşamlar olsun, keyifli pazarlar olsun şimdiden....

Not: YKY kitapevinde ayın yazarının kitaplarında %25 diğer kitaplarda %20 indirim var. İş Bankası Yayınları Kitapevinde ise öğretmen ve öğrenciye %30 indirim var... Haber vermedi demeyin...

11 yorum:

 1. Seni okumak alışkanlık yapıyor ;) ve de bünyeye iyi geliyor Lalem..öperim hastayım ama uzaktan :) geçmez.

  YanıtlaSil
 2. Yaaa ne güzel anlatıyorsun Lale'cim, iyi geliyor seni okumak :)

  YanıtlaSil
 3. güzel zamanlarmış , ben en çok hediye ettiğiniz kitap için sevindim ve çok mutlu oldum , açıkçası .Nasıl anlatsam bilemedim ama hislerimi belki de orada yapılması gereken hareketmiş gibi geldi bana da:)

  YanıtlaSil
 4. bu otantik yemekler süper görünüyor
  kitaplar da iyiymiş indirimli
  güzel bir gün olmuş laleciğim
  öptüm seni
  çay ve kitap çok süper bir fikir

  YanıtlaSil
 5. kahve sohbet dolma sohbet çay sohbet.. çok keyifli bir ctesi geçirdi atalet blogun sahibesi de bugün.. yarın da bööle olsun der..
  kaçarım..

  öperim..
  kitabın adı kış başı koktu..
  yanına kırmızı turplu kıvırcık..,

  atalet

  YanıtlaSil
 6. Bende uzun zamandır bloğunuzu severek okuyorum,ben Bursa'da oturuyorum,çocuklarımı gezdirmek için şubat tatilinde(geçen senelerde tahminen 2 sene önce) İstanbul'a götürmüştüm,Beyoğlu,Galata köprüsü,Mısır çarşısı ,Mercan ve Kapalıçarşı girişi derken aklıma siz gelmiştiniz kii bir süre sonra sizi gördüm,yanınızda naziş vardı,fotoğraf makineside onun elindeydi,çocuklara kestirmeden bahsettim,,rahatsız etmiyelim diye düşündük,şaşırtıcıydı :)sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Bursa'dan yazan sevgili okuyucum
  Ne hoş bir tesadüfmüş aslında..keşke bir merhabalaşabilseymişiz.

  Sevgilerim ve teşekkürlerimle

  YanıtlaSil
 8. Merhaba, uzun zamandır severek yazılarınızı okuyorum. Kadıköy'de kahve içerken rastlarsam yanınıza geleceğim. Size ve ailenize sevgi ve selamlar. Mutluluğunuz daim olsun.
  Ayşe Dilek Yaman

  YanıtlaSil
 9. Sevgili Ayşe

  Size de teşekkürlerimi iletiyorum.

  kadıköy'de umarım karşılaşırız ve kahvelerimizi karşılıklı içeriz. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 10. Kitap bence yerini bulmuş, çocuk ne sevinmiştir:)
  Geçen gün ben de Kadıköylüydüm;)yeni yerler keşfettim.
  İndirimli kitaplarla ilgili bilgi için de teşekkürler...

  YanıtlaSil
 11. keşke içimden başka bir şey geçirseymişim ablam neden dersen aynı saatlerde aynı yerdeymişiz belki de :( içimden geçirmiştim acaba bugün gelir mi ki diye bizde ailecek kadıkoyde idik :) kısmet ne diyelim yemeklere bayıldım bu arada biz aparatif bambiyi tercih ettik :)sevgiler...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))