Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

3 Kasım 2012 Cumartesi

Sabah sabah

 Sabah Gamsegamse toplantısı olduğu için erken gitti... Naziş ve Kocam uyuyordu , ben şöle sağlam bir çay demledim, porselen demlikte, tomurcuklu harmanımla... Domatesli, beyaz peynirli tostumdan yaptım yine... Eğer kahvaltımı yalnız yapacaksam, tepsimi alıp ya salona ya da ''kendime ait oda'' ma geçiyorum. Bugün salona geçtim. Çayımı içip, bir yandan da tostumu yerken, Sözcükler dergisinden , Hande Gündüz'e ait ''Truva'' adlı hikayeyi okudum... Bir kadını yolcu eden ve otobüsün kalkmasını yağmur altında bekleyen adamın hikayesi, kadında beklediğinin farkında değil olsa da umurunda değil, kulaklıkla müzik dinliyor. Onları anlatan ise, kadının yanında ki koltukta oturan bir başka kadın yolcu...
Sonra  Selda Alkor ve Kartal Tibet'in  1967 yapımı, siyah beyaz ''Elveda'' adlı filmini izledim. Yan rollerde; Funda Postacı, Tanju Gürsu, Suna Pekuysal ve Münir Özkul vardı... Filme adını veren şarkıyı da çok severim. Beni benden alan, beni yalnız koyan elveda elvedaaaa hatıralara.... elvedaaaa, elvedaaaa:))

Öğleden sonra Gamse'nin toplantısı bitince sinemada buluşup, Özcan Deniz'in '' Evim Sensin'' adlı filmini izleyeceğiz...

Siz neler yaptınız bu sabah , nedir bugünkü programınız he!

4 yorum:

 1. Hava fena gözükmüyor kendimi şehrin sokaklarına atcam ama hangi tarafa daha ona karar vermedim :) iyi seyirler.

  YanıtlaSil
 2. ben işyerinde kızlar okulda:(

  YanıtlaSil
 3. lalem özlemişim seni okumayı 1 haftadır fırsatım yoktu malesef
  hızlı bir hafta geçirdim
  filimi bakalım beğenecek misin?
  merak ediyorum yorumunu
  güzel bir haftasonu olsun

  YanıtlaSil
 4. Tünaydın. :))) Lale Abla.
  Güne hızlı başlamışsın. Bizde kahvaltı sonrası temizlik yaptık eşcağızımla. :)))) Sonra evde film izleyeceğiz. Sonrasında ben kitabımı okuyacağım. :)
  Özcan Deniz'in hayranıyımdır. Hele filmlerinin daha çok. "Ya Sonra" sinema filmini çok beğenmiştim. "Neredesin Firuze" yi belirtmeme gerek yok o bir başyapıt bana göre. :)
  İyi seyirler, kızınıza da selamlar.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))