Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

2 Ekim 2012 Salı

Salı sallanır

Güne bulaşık makinesi faciası ile başladık. Çalışan makine durulama  programına takıldı kaldı ve kompresör sesi çıkartmaya başladı. Bu ses aynen şöyledir horrrrrr forrrrr... Tekstil ile haşır neşir olduğumuzdan, bir zamanlar tabi...bu ses anılarımı da canlandırdı... Tabi önce ben tamir etmeye çalıştım:) ama güzelim teknik bilgim yetersiz kaldı ve teknik servis eve davet edildi... Onlarda, yıkama kartı yanmış, arasına  da 245 TL, sıkışmış dediler. Biz acep yeni makine mi? alsak diye düşünürken  onlar anında durumu çakozlayıp, sizin makine   bilmem kaç programlı bunlar da şimdi şu kadar bin lira,  yıkama kartının yenilersek yeniden garanti kapsamına girecek falan dediler , kocam da devreye girip şahane bir pazarlık yapıp 200 TL ye işi bağladı... Aldılar makineyi gittiler. Tezgah ve masanın üstünde  de bir o kadar durulnması gereken tabak çanak ile de beni başbaşa bıraktılar. Hiiiç aldırmadım  valla, üstümü  giydim ve okey grubumla buluşup, okey oynamak için evden çıktım. Çıkarken de elime kocaman bir bez aldım. Ha! o niye derseniz, makineyi götürürken merdivenler ıslanmıştı, merdiven sile sile  indim aşağı...Bezi de çıkışta ki köşeye sakladım:)) Akşam dönüşte çöpe attım:)))

Okey oynarken bir taraftan da  astrolog Nuray Sayarı'yı dinleyip, bir taraftan da  bir şeyler yiyince, atı  alan Üsküdar'ı geçti ve bugünü hezimetle kapadım.

Eve geldiğimde,  yukarıda gördüğünüz güzellikler karşıladı beni... Canım Özlem, Paris seyehatinde  Lale ablasını hatırlamış ve 2013'ü bu ajanda ile karşılamamı istemiş. Kitap da ajandaya eşlik etmiş. Hepsinden çok kitap içinde ki cümleler beni duygulandırdı... Böylesine güzellikler yaşatan insanlar tanımama vesile olan blogumu bir kez daha  sevdim, bir kez daha iyi ki dedim...

Bu gece Pariste'ki Eş ile vedalaşmayı düşünüyorum. Galatasaray maçı  da tat  vermiyor, bir gol yedik bile...


11 yorum:

 1. Sıkışan 200 Tl den sonra geri getirdiler mi makinayı ? uzun sürdürmeseler bari
  Çok güzel yapmışsınız, bulaşıkları bırakıp Okey e gitmekle :)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 2. makine perşembe günü gelecek malesef:(

  YanıtlaSil
 3. Geçmiş olsun!...

  güle güle kullan, hatırlanmak çok güzel değil mi: )

  YanıtlaSil
 4. Geleceğe yönelik planlarımda bu da var artık, makinem bozulsa bile amaaaan deyip okeye gitmek ;-) Çok aydınlık bir kadınsın çooook Laloşum.

  YanıtlaSil
 5. kankim güzel bir güne günaydın diyorum
  olumlu ve güzel elektrik yayan kadın okeyde kazandın mı?
  makinan acilen geri döner umarım
  neyse çıkacağı varmış 200 ün
  paris ajandan çok güzel görünüyor
  keyifli yazmalar

  YanıtlaSil
 6. günaydın lalecimm
  gene bütün enerjimi yükselttin aynen eben senin gibi yapacağımmmm en güzelin yapmışsın valla
  hediyelerin süper
  sevgiler ışıl

  YanıtlaSil
 7. Lale'cim geçmiş olsun, zor bu ev aletlerinin bozulması bilirim ...

  YanıtlaSil
 8. Lale'cim, geçmiş olsun bu sabahtan beri 3. yorumum sana ne oluyor anlamadım yorum yazamıyorum :(((

  YanıtlaSil
 9. Benim bulaşık makinesi de bu aralar bir iş çıkarabilir:(
  Neyse düzelecek işler olsun:)
  Özlem'den aldığın hediyelere bayıldım hele ki Paris'ten olması çok daha güzel, güle güle kullan Lale ablam:)

  YanıtlaSil
 10. Lale abla geçmiş olsun servis formunu veya faturasını mutlaka saklayın mutlaka eski kartı da isteyin derim. parça garantisini böyle takip edersiniz. Bu alçak makinelerde en pahalı parça önce motor sonra karttır:(( ( biz bu işin sanayi tipini yaptığımız için naçizane konuşuyorum)

  YanıtlaSil
 11. Böyle zamansız giderler can sıkıyor ama sağlık olsun.Bulaşıkları bırakıp okeye gitmek :)) en iyisini yapmışsın. Ajandanı güle güle kullan , öperim çok.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))