Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

3 Eylül 2012 Pazartesi

hafta sonu bildirgesi


Bir de baktım ki 3.eylül'ü gösteriyor takvim, eylülün ilk hafta sonunu yemiş bitirmişiz bile. Bu ilk hafta sonu süperdi. Cuma akşamı Gamse ile koştur koştur bir Capitol yaptık. Malum yeni eğitim ve öğretim yılı başlıyor. Ona okulda giymesi için iki siyah pantolon aldık, ben D&R a uğrayp kitap listesi yaptım. Bir yıla yakındır, kitap alış veriş şeklimi değişitirdim. Önceleri Alkım kitap evine gider, kırmızı sepetimi koluma takar, içini kitapla doldurur sonrasında ya Kahve Dünyasına ya da orta katta ki Balzac Cafe'ye çöreklenir, çayımı kahvemi içe içe kitaplara bakar, alacaklarımı seçerdim. Fakat sonra Gamsegamse D&R'ın internet sitesinden alış veriş yapmanın çok daha avantajlı olduğunu keşetti. Öyle ki neredeyse üç kitapta bir kitap bedavaya geliyor, karşılaştırma yapıldığında... Ama şu da var ki, ben kitapları karıştırmayı, raflardan seçmeyi severim. Dokuna dokuna almalıyım yani. Bizim oturduğumuz yerde de biri Capitol'ün içinde diğeri cadde üstünde iki tane D&R var. Önce gidiyorun yine kitapları dolduruyorum, sonra oradaki puflardan birine oturup inceliyorum , defterime not ediyorum alacaklarımı eve gelince de sipariş veriyoruz. İki gün içinde de kargo ile gönderiyorlar. 25 lira üstüne kargo ücreti yok. Neyse cuma akşamı aynı işlemi yaptık eve gelince de siparişlerimizi verdik.

Cumartesi günü yani Eylülün ilk günü akşamı ailecek yine bir Kadıköy klasiği yaptık. Önce akşam yemeğimizi Çiya'da yedik.Kahvelerimizi ve pastalarımızı Kahve Dünyasında yedik. Nezih Kitap Evinden dergilerimizi aldık. Türk Kahvecileri sokağında çaylarımızı içtik ve evimize döndük. O gece Kadıköy ünlü akınına uğramıştı . Yanımızdan geçerken son anda Yiğit Özşener'i farkettik. Ezel'in ve Kaybedenler Klübü'nün yakışılısı... Çok da beğenirim laf aramızda:))

Pazar gününü evde geçirdik. Bir ara kızlar dışarı çıktılar ama erken döndüler.

Bu arada bendeniz salı akşamı Ayvalık yolcuyum inşallah maşallah. Cunda Adali Pansiyon'un şeref konuğu olacağım heheheh. Ayvalık^dan beni takip eden okuyucularım var. Eğer yolda görürseniz seslenin arkadaşlar:)))) Kız kıza bir seyehat olacak bu. Altı kadın yollara düşüyoruz bu kez. Lise arkadaşlarım ile birlikte. Nermin'i anlatmıştım bir kaç kez . hani bana lisedeyken kocaman takma kirpikler hediye eden Nermin, okulu kırıp Yeni Kapı sahillerindeki öğrenci kahvelerinde soluğu alıp, güllü Eve sigaralarını paylaştığımız Nermin...

Bunların dışında yeni bir kitabım var. tam bir yaz kitabı ama sonbahara denk geldi. Olsun yaza veda tatiline yetişti en azından. Benimle Ayvalık'a gelecek. Cunda sahillerinde arzı endam eyleyecek. . Sex and City dizisi ve filmleri bu kitaptan ilham alınarak yapılmış. Kentli kadın öyküsü yani. Zeya^nın hediyesi...Rona Jeffi'den '' Her Şeyin En İyisi''...

Şimdilik gittim ben. Yarın ola hayr ola, yeter ki gönlümüz şen ola...

9 yorum:

 1. D&R karti da alisverislerde oldukca iyi indirim sagliyor lale ablacim. Online alisveris kadar uygun fiyata geliyormu bilemem ama ben hep annemin D&R karti ile alisveris yapiyordum bir kitap belese geliyordu :)
  Bilmiyorsaniz bir bakin derim ;)

  YanıtlaSil
 2. A.H cim D&R kartımız var olmaz mı?))puan birikiyor sanırım...

  YanıtlaSil
 3. D&R 'ın bu internet sitesini keşfedeli ben de çok rahat ettim :)dediğiniz gibi indirimleri çok cazip ;)
  ben de dokunarak almak için Bazen dikkat etmiyorum gerçi ..
  Size iyi tatiller keyifli günler dilerim Ayvalık'ta , kardeşinize çok çok selamlar..yazın tanışmıştık kendisi ile :)

  YanıtlaSil
 4. kankim özledim seni
  gerçi tüm blogları okumayı özledim
  tatil dönüşü ofiste çalışmak zor geldi
  kaçamak yapayım size geleyim dedim
  keyifli okumalar sana tatilde ben de psikiyatrist-wulf Dorn'un kitabını okudum elimden bırakamadım
  psikolojik gerilim filmi gibiydi tavsiye ederim
  öptümmm

  YanıtlaSil
 5. Lale abla biz gidemeden gidiyorsun Cunda'ya, bol bol bizim yerimize de gez dolan...

  Eğitim başlangıçlarını artık ben de takip eder oldum, okullu iki çocuk anasıyım bugüne bugün: )

  YanıtlaSil
 6. İyi yolculuklar Lale abla. Sen şimdi oralardan ne hikâyelerle dönersin. :) İyi tatiller şimdiden.

  YanıtlaSil
 7. iyi yolculuklar lale ablamm.benim için de gez.iyi tatiller diliyorum.tadını çıkarın.sevgili kardeşine ve ev halkına çok çok selamlar.iyi okumalar diliyorum.tatilde kitap okumanın keyfide bir başka olur.

  YanıtlaSil
 8. iyi yolculuklar:) kitap demişken kumral ada mavi tunayı bitirdim. senin uyarınla algılarımı açtım ve Ada'nın ailesinin kimlerden esinlenildiğini keşfetmem fazla uzun sürmedi:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 9. Tekrar iyi yolculuklar ve tatiller size.
  İnternetten kitap siparişi çok avantajlı oluyor ama aynı "dokunma" isteği sebebiyle çoğu zaman alıp çıkıveriyoruz.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))