Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

19 Haziran 2011 Pazar

@ Kurtuluş

İki gündür evde yokuz... Gamzegamse'nin kariyer palnlamasındaki önemli adımlardan birini attığı bu günlerde nyanında yürüyorum... Bilgi Üniversitesine en yakın kuzene konuşlandık:)). O sabah erkenden oraya gidip akşam geliyor. Ben bu fırsattan istifade kuzenlerle birlikte oluyorum... Öğleden sonraları evinde kaldığımız Fato ile Cihangir'e geçiyoruz. Gamse okul çıkışı yanımıza geliyor. Gece geç saatte eve dönüyoruz. Eve dönünce topa Alperen ve Berk'de giriyor. Dün akşam koca salonda beşimiz aynı kanepeye sığışıp resimlere bakmaya çalıştık... sonra garip hallerimizi belgeleme resimleri çektik.
Fato'nun kocası Salih, çok eski sahaf..artık bu işi yapmasa da evde 12 bin ciltlik bir özel kütüphanesi var... Biraz oraya daldım... Bulamadığım kitapları bana da bulması için sipariş verdim. Çok yakında bunları daha düzenli bir hale getirmek için bir yer düzenleyecek. O zaman daha iyi görebğileceğim bu hazineyi...Şu anda düzenleme çalışmaları yaptığı için biraz karışık durumdalar.
Sabah Gamse gittikten sonra , tabi herkes benim gibi erkenci değil uyuyoronlar kalkana kadar kitap okudum, kendime yeşil çay yaptım... Tulum peynirine galete batıra batıra yedim:)) Bu gece de buradayız, yarın akşam işallah maşallah evimize dönüyoruz. Sabahın köründe kocamı aradık Babalar gününü kutladık... Bizim arkamızdan Naziş'de tüymüş evden gece de Zuz'da kalmış. Neyse yerel kutlamaları evde yaparız artık.

Biraz önce Fato bana , sulu köfte yapma işini kakaladı... kendisi de evi topladı... Birazdan Güllü yani Gülden ile buluşmak üzere Taksim'e gideceğiz. Kahvelerimizi içmedik ki, onunla birlikte içelim diye...

5 yorum:

 1. Ne güzel hep birarada olmak pek iyi yapmışsınız Lale'cim ...

  YanıtlaSil
 2. Vay! Kitap+yeşil çayı görünce çok mutlu oldum. Benim de yeni sevdam yeşil çay oldu. Şu sıralar Nurbanu'yu okuyorum. Sabah yaptım yeşil çayımı, cd çalara koydum Harem müziklerini, aldım kitabımı ohh deymeyin keyfime.

  Sevgiler!

  YanıtlaSil
 3. kitap.....
  12000 orda kaldım ben.. sanırım ordan öte de gidemem..
  =)


  ataletin

  YanıtlaSil
 4. geldim birikmiş yazıları okudum
  Bu arada geçmiş doğum gününü kutlar nice sağlıklı yıllar dilerim

  YanıtlaSil
 5. kankim sana ordunun selamını getirdim :)))
  gamzeye başarılar dliyorum

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))