Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

25 Nisan 2011 Pazartesi

Pazartesi yazısı

Haftaya başlarken haftasonunun kapanışını yapalım. Cumartesi günü akşamı yaptığımız Boğaz gezisini yazmıştım. Akşam programı kitap okumak demiştim ama gece 11.30 da program Zuz'a yönlendi... Kız kıza oturduk gece yarısına kadar...Ben yatarken saat . sabahın üçüydü ama Gamse ve Zuz beşe kadar oturmuşlar... Tabi kahvaltıyı öğle üzeri yaptık.
Sonra Gamse ile ben Cancan'ı görmeye gittik. Pek tatlı , pek yakışıklıydı yine...Bize elleriyle börekler yaptı. Evet yanlış duymadınız, Annesi Uras ağlayıp içeri gidince taburayi çekip, üstüne çıktı, yufkaları parçalayıp parçalayıp tepsiye yaydı, üstüne sos bile koydu:)) korkumuzdan Uras ile hiç ilgilenemedik bile...

Akşam eve dönüşte Gamse arabada uyudu, yorgunluk ve uykusuzluktan...


Bu gün evci çıktım... Temizlik ve yemek programı var......Arka taraftan pazarcıların sesleri geliyor. Bahar sebzesi meyvesi artık tezgahlarda... Pencereyi açınca çilek kokusu geliyor...Bir ara pazarı dolaşırım ...

Yemek olarak ilk önce etli taze fasulye pşirdim... Yıkayıp, temizledikten sonra içinden bir avuç aldım, bir patlıcan, bir pataes, bir kabak doğradım içine , buz dulabı poşetine koyup dondurucuta attım. İleriki zamanlarda , türlü olarak piyasaya sürülecekler... Bu da bir tüyo olsun benden size...Ve bu işlem yapılırken Ata Demirer'li Avrupa Yakası izlendi... Selinle yeni tanıştığı bölüm:)

Sufleyi okuyorum... Zeya ve leylak Dalı çok eğlenceli demişlerdi... Dün akşam 35 sayfa okudum... Bir ağlamadığım kaldı , nasıl hüzünlü... Sanırım eğlenceli kısmı henüz başlamadı...

Sabah ; Annemin Yeni, Sevgilisini, izledim ... Bir Meg Ryn filmi. Melekler şehrinden beri pek bi severim... Bir de şu yüzyıllar öncesinden gelen sevgilili bir filmi vardı adını hatırlayamadım... Meg Ryn filmin başında 250 kiloydu sonra bir fıstık oldu. Yani ben her an bir kabuklu fıstığa dönüşebilirim:)) Film de kısa boylu Don Juan Antonio Banderas var erkek oyuncu olarak.Valla eğlenceli bir film...izleyin... hep sanat, hep dram, hep romantizm nereye kadar :))

10 yorum:

 1. Yani Lalem eğlenceli derken kah kah güleceğini kastetmemiştik:)) Kolay okunur, hafif, yemeklerden bahseden gibisinden. Yoksa her üç kahramanın hayatında da epey dram var:)) Ben yeni bir yemek-anı kitabı adı duydum ona bakmaya gidiyorum şimdi: Mamma Mia

  YanıtlaSil
 2. üç kadını bir yere koy da dram olmasın..
  hani bir film vardı..
  kırkyama yapıyordu kadınlar .. kadınlardan birinin torunu da.. kırkyama üzerine tez mi yapıyordu..
  ya da.. allendenin kadınlarının mutfak halleri..
  sok ortama bir erkek.. bak nasıl şenlenir.. =D..

  canım efendim.. ben bu meg rayının yaşıyla barışamadığıını dşünüyorum..
  bol botox ve silikonla yüzünün mimiklerini bozdu.. kocayı boşadı ya da koca onu boşadı.. gençliğinde giymediği kadar düşük belli cistringli kıyafet edindi.. ve
  bu tip olgun ama seksi istenen maceracı kadın rollerine daha bir merak sardı sanki..
  ama bu benim görüşüm.. neden bööle düşündüğümü bilmiyorum..
  he dersen ki mesela .. meril strip.. ona hayranım.. yaşını taşımasına filmlerde sokaklarda oskarlarda makyajına saçına herşeyine.. nasıl güzel ve doygun bir yaş taşımaktır der.. ahkamımı da kesmenin rahatlığıyla giderim yav..
  ama öpmeden olmaz elbet..

  YanıtlaSil
 3. Ben çok merak ettim bu Sufle'yi bak dikkat et Lale'cim sadece kitap merak ediyor nedennnn?
  Çünkü film izlemeye zaman yok da ondan:((((

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. Biyer yanlış olmuş da ilk yazdığımı sildim, yanlış anlaşılmaya:))
  Atalet her bi dediğine aynen katılıyorum, o kırkyamalı film çok hoştu hatırladım. Yalnız kitaptaki 3 kahramanın biri erkek, karısı ölünce sudan çıkmış balığa dönen bir erkek:))
  Meg Ryan mı, ıyk. Pek fena oldu hatun, Yaşlarını yaşasalar daha güzel görüneceklerini bir öğrense bu hatunlar.
  ahkamına ilave yapmaktan gurur duyar topluca öpüp giderim ben de...
  Lale bu kadar laf ettik ortada yoksun. Elma dersem çık, armut dersem yine çık:))

  YanıtlaSil
 6. http://jelatin.blogspot.com/2011/04/nasil-oluyor-da.html

  bu da nikolün bıraktığı etki.. hehehehe

  YanıtlaSil
 7. geldim geldim arkedeşler, o kırkyamalı filmin adını galiba Ataletim link vermiş. Musti kapamadan buldurucam... Ben bugün eve adamıştım kendimi de ondan yoktum ortada:))

  YanıtlaSil
 8. Lale ve Leylak muhteşem ikili,
  film,kitap,gezi,evişi,yemek hayranım bu ikiliye. Ben bunların hepsini bir torbaya koymaya asla başaramıyorum da:))
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. vay vay bizim minik abi can borek bile yapar olmuş nasıl hoşuma gitti, korkumuzdan uras'la ilgilenemedik bile demişsiniz ya bayıldım, çok iyi bilirim o durumları:))
  film ve kitap onerilerini her zaman not alıyorum...tesekkur ve sevgilerimle...

  YanıtlaSil
 10. siz çok yaşayın emiii :)
  leylak ve laleyi yılın enerjik, okuyan, hayatın içindeki kadınları ödülüne layık buldum :))))

  öptümmm seni kankim

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))