Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

14 Ocak 2011 Cuma

cuma cuma

Bu sabah aynadan değişik bir ''Ben'' baktı bana...Henüz alışamadım... Gamse hem beğendi hem alışırmıyız dedi... Nazlı çok çok beğendi... zıp zıpladı neredeyse -Anne genç kız gibi olmuşsun dedi...
Saç rengim,modelim dip köşe değişti...Dip bucak yenilendi... Dün akşam sadece boya için gittiğim kuaför... saçlarımdaki doğal süreçten dolayı:)) artık biraz açık renklere yönelelim, kızıldan vaz geçelim dedi, Gamse O'nu deli gibi destekledi, hadi saçlarada bir şekil verelim derken 2011 model Lale çıktı ortaya... Ben bi alışayım bi resim koyarım sizin için de...

Yalnız kızıl saçdan dönmek çok zor, acaip bir silme işi yapıldı, uzay aletlerinin içine girdim çıktım, kafam mavi bir şeyle kaplandı ve üzerine biraz para koysam 2.el bir araba alacağım fiyata kızıl saçlar gitti. Tabi bu şaka ama yine de içimi cızır cızır etti. Ben söyleyeyim de saçları kızıla boyarken de vaz geçerkende beni hatırlayın...Üstelik 20 gün sonra bir de renk oturtma işlemi var. Neyse unuturum elbet:))


Akşam kuaförden geldiğimde Fatmagül başlamak üzereydi... Hem izledim hem de gündüzden binbir meşekkatle yaptığım karalahana çorbasını içtim, bir güzelde mısır ekmeği doğradım içine... Valla da Anamın çorbası kıvamında olmuştu... Senede bir kez yaparım, hatır için bile olsa iki kez yapmam... O lahanaları ince ince doğrarken elim su topladı . Yok iç malzemesi, yok unlanması yok sosu... yok yav... Ordu'ya gider yerim daha zahmetsiz. Ama bu kez şöyle bir şey yaptım... Fazla hazırladım malzemeyi... yani lahanasını, minik minik doğranmış patatesi havucu, içinin fasulyesi... onları ikiye bölüp bir kısmını dondurucuya attım... Bu sayede bir kez daha pişirebileceğim yani...Artık Zuz , ameliyatını bi olsun da ... Pazartesi günü olacak... Benim pazar gününden eve yemek stoğu yapmam lazım.

E hadi ben gideyim artık... Şimdi eve şefkat gösterme vakti...

24 yorum:

 1. O karalahana çorbasını Trabzonlu bir arkadaşın elinden bir kere içtim tadı damağımda hala yapışık, ikinci tabağı istemeye utandım zira o ölçüde samimi değildik:) Bence süper bir lezzet, her daim içilmeli, tabii başkası yaparsa. Karalahana sarmasını da seviyorum, tabii onu da başkası yaparsa daha çok seviyorum:)
  Şu saçlarını acaip merak ettim, foto isteriz isteriz isteriz:)))

  YanıtlaSil
 2. Saçlarını güle güle kullan Lale'cim ama fotğraf isteriz elbette:)

  YanıtlaSil
 3. karalahana corbasııı bayılırım annem sagolsun gecen gun canım cektı dıye yaptı getırdı yoksa vallahı kesın canım ceker gelırdım sıze yemege :)
  Nasıl gelıceksem ben ızmır sız ıstanbul...

  YanıtlaSil
 4. Aaaaa ama bu haber resimsiz verilmez, olmaz da olmaz! Ben de Leylak Dalım'ın arkasından tezahürata katılıyorum: foto isteriz, isteriz, isteriz:))

  Kızıl benim de çok ilgimi çeken bir renk de, cebimde açılacak delikler çekilen ilgimi çıktığı yyere geri gönderiyor. En azından şu öğrencilik ve stajyerlik modundan bir çıkmam lazım cep deliklerine hazırlıklı olabilmek için:)

  çorba için tüm ev ahalisine afiyet olsun, sizin de ellerinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 5. Zuz'a şimdiden geçmiş olsun, iyiyliklerle inşallah. yeni saçları ben de merak ettim, tiz foto isterüz.

  YanıtlaSil
 6. Ara sıra bu tarz değişiklikler yaşama renk katıyor. Boşuna dememişler hanımlar psikologa gideceklerine kuaföre gitmeli diye.
  Saçlarını güle güle kullan Lale' cim.

  YanıtlaSil
 7. Benim saçımı boyattığım zamanlarda demiştin ki Lale abla, ben hiç değiştirmem saçımın rengini de, şeklini de. Değişiklik iyidir :)
  Fotoğraf bekliyoruz :)

  YanıtlaSil
 8. Kızıl saçın zorluğunu biliyorum.Havlular kırmızı kırmızı olur.Geriye dönüş çok zor.Neyse yeni saçınızı güle güle kullanın.Sizin bu yemek stoklama işini detaylı bir anlatsanız. Cazip geliyor.Acaba ben stokladıklarımı hemen bitiriverirmiyim? Böylece stokta olmaz..)))

  YanıtlaSil
 9. aaaaa harikasın
  yenilik her zaman için iyidir kankiii
  eminim süper görünüyorsundur
  ama fotoğrafsız olmazzzzzzzzz

  pancar çorbasını en güzel gidip memlekette yemek değil mi?
  benim de yengem süper yapar
  gürcü usulü
  bayılırım
  mısır ekmeği doğra ye
  senin de ellerine sağlık bayağı uğraşmışsın

  zuz'a sağlık diliyorum çok geçmiş olsun tekrar

  YanıtlaSil
 10. Ay valla senin alışmanı bekleyemem çoook merak ettim bak atlar uçağa gelirim ;)))Bir ara benim saçlarıda kardeş yaptı sağolsun ben beleşci :)ama alışamadım geri döndüm rengime ama artık zor oluyor her üç haftada en geç kendim boyuyorum :)çorbanın tarifini isterim..Kardeşine tekrar acil şifalar inşallah hayırlısıyla olur ameliyatını,çoook öpüyorum.

  YanıtlaSil
 11. ay unuttum güle güle kullan :))saçlarını..

  YanıtlaSil
 12. Şimdiden geçmiş olsun ve elbetteki fotoğraf istiyoruz son halinden :)

  YanıtlaSil
 13. 2011 model laleyi kocaman kucaklarım.. =)

  ne renk oldun peki kumral ??

  ben de kızıldan zor kurtulanlardanım.
  kustu da kustu kızılını saçlar..
  dört boyada ancak oturmuştu koyu kumralım..
  sevgiyle keyifle..
  atalet

  pese..
  zuza geçmiş olsun şimdiden..
  onu da öperim..

  YanıtlaSil
 14. Güle güle kullanın saçlarınızııı!!! Ben de benzer bir süreçten geçmiş idim bir zamanlar ama ben önce kahveye sonra röfleye geçişler yaparak yumuşak iniş yapmıştım açık renge.. ve aynı nedenden dolayı :)))
  ama şimdi yeniden kahve oldum..
  ay resmen kadın muhabbetine doludizgin girmişim :))
  Ellerinize sağlık, afiyetler olsun ve de geçmiş olsun ameliyat işinde..
  sevgiler :)

  YanıtlaSil
 15. Seni okumak; içimi huzur dolduruyor.
  Resmi heyecanla bekliyorum, eminim çok yakışmıştır.
  Kolay gelsin, öptüm.

  YanıtlaSil
 16. eminim çok yakışmıştır. o doğal süreç yüzünden renk açılıyor ama daha az kuaföre gidiliyor:)

  YanıtlaSil
 17. çook merak ettim :) ne renk nasıl böyle resimsiz olmaz...

  Çabuk geçsin bitsin ameliyat inşallah öpüyorum hepinizi :)

  YanıtlaSil
 18. Seni bu anımın dışında bırakarak işe yeni başladığım dönemde başımdan geçen ve uzun yıllardır acaba doğru mudur/değil midir diye hep aklıma takılan bir anımı seninle paylaşayım.

  İşe yeni girdiğimde yani 27 yıl önce harika bir şefim vardı. Dündar Oyman. İçkici, muhabbetli, akıllı hatta tilki gibiydi. Bankanın delgi servisi adı verilen bir servisinde de yaklaşık 100 civarı bayan çalışırdı. Sadece öğle tatillerinde beraber olma imkanımız olan bu bayanlardan saç rengi ve biçimini radikal bir şekilde tamamen değiştiren biri oldu mu şef hemen şunu söylerdi; ilhan bu bayana dikkat et bekarsa evlenecek, evli ise de mutlaka yakında boşanacak.
  İlk başlarda makaraya alıyor beni diye düşündüğüm bu konu zamanla önce birinde, sonra ikincisinde, sonra da üçüncüsünde doğrulanmaya başlayınca tesadüften öteye gitmeyen bu teori bende acaba doğru mu takıntısına döndü. Zaman içinde kurulan arkadaşlıklarda da bu radikal değişimlerin sonucunda bayanın özel hayatında da değişimler olduğunu gözlemleyince ve bu teoriyi çevredekilerle espiriolsun diye paylaşınca bizim hanım ne zaman saç rengini ve biçimini değiştirse bizim evde eyvah suyun ısındı tarzı espirilere sebep oldu.

  Sendeki bu değişimi de eşine yeniden aşık olmana bağladığımda neredeyse bu teorinin doğru olduğuna inanasım geliyor.

  Yeni imajın mutlu olsun.
  Ne mutlu eşine de, saygılar.

  YanıtlaSil
 19. Saçlarını güle güle kullan :) Zuza da çok geçmiş olsun şimdiden acil şifalar diliyorum kendisine...karalahana evet malesef ugrastırır ama lezzetli olur sonunda ellerine sağlık :) sevgiler güzel hafta sonları :)

  YanıtlaSil
 20. acil foto lazım şimdi 2011 model lale ablamızı bir an önce görmek isteriz...İSTERİZ..İSTERİZ...:) ha bir de lahana corbasının tam tarifini ve varsa mısır ekmeğinin de tabi bir de foto olursa cabası olur...zuz a geçmiş olsun şimdiden iyi haberlerini bekliyoruz..

  YanıtlaSil
 21. Yeni saç pek yakışmıştır bence.
  İki kez kızıldan dönmüş biri olarak bilirim zor ve pahallıya çıktığını fakat değeriz her zevke...
  çorbayı yapmak zorsa hiç uğraşamam
  en iyisi yapan bir yerde içmek:))
  öptüm sevgiler

  YanıtlaSil
 22. AAA!merak ettim saçını
  resmini koyda biz de meraktan kurtar:))
  lahana çorbası Samsun da arkadaşım yapardı pek de lezzeylidir,sevgiyle çooook öpüyorum...

  YanıtlaSil
 23. Bilirim o kızıl saçtan dönme sürecini bana kızıl saçı tövbe ettirmişti.Ama böyle fotoğrafsız olmaz ki merak ettim valla Lale abla.Eminim çok yakışmıştır yeni saçında bir görelim artık :))

  YanıtlaSil
 24. Kızınız beğendiyse gerçekten çok güzel olmuştur. Güle güle kullanın.
  Kızıl saçla ilgili yazdıklarınız da kulağımıza küpe olsun diyelim:))
  Sevgiler.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))