Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

6 Nisan 2010 Salı

BU GÜN

Bu gün İstanbul' da gök gürültülü ve yağmurlu bir hava beklentisi var. Sabah güneşli , pırıl pırıl olup; bana amma da sallamış meteoroloji dedirten hava, ufaktan ufaktan kararmaya, serinlemeye başladı.Ben de böylece 17 kelimelik bir cümle kurmuş oldum. Sallamakta meteorolojiyi solladım. Üstelik nesir yazısında rakam kullanılmaz diyen Türkçe hocamı da dinlememiş oldum, sözünü çiğnemiş oldum. Türkçe hocamın adını yazmıştım bir tarih, sonra bana bir mail geldi ama O olduğundan emin olamadım. Bir ip ucu isteseydim hihi. Yani paranoyanında bölesi ...Türkçe hocası kılığına girmiş bir vampir bööööööö falan. Bu bizim komplo teorileri yazan Gamsegamse'nin fikriydi. Vampir demedi tabi. Ben vampirden çok korkarım da...

Sokaktan çocuklar geçiyordu, artık pencereler açık ya, tüm sesler içerde. Çocuğun biri diyordu ki- elektrik direğine çıkıp , dondurma yemek süper fikirdi. Bir ara yetenek sizsiniz yarişmasına katılan hip hopçu çocukları pataklama isteğim bu oğlanda zirve yaptı. Hepsinin hıncını ondan çıkarabilirdim. Elektrik direğine çıkıp, oradan erik ağacına uzanmışlığım da vardır ama:)

Naziş'in geçen haftadan beri devam eden Pesah tatilinin bu gün son günü... Yabancılarla çalışmanın, bir kızının Paskalya tatili olurken diğerinin de Pesah tatili olup birbirlerini kıskanma durumunda kalmaması gibi bir iyiliği var...

Şimdi biraz gideyim, gün içinde ara ara gelirim yine...

düzenleme:1- Biraz önce, Maviaanne , Balkahve ve ve Gümüşay'ın seslerini duydum, şıngır şıngır yüreğim... Canlı yayın sırasındaki yardımlarından dolayı Zeya'ya teşekkür ederim:))))

9 yorum:

 1. Laleciğim gerçekten de güneş sabah gözüme gözüme girerken şimdi simsiyah oldu her yer.Ha yağdı ha yağacak..Hayırlar ola!

  YanıtlaSil
 2. çıktık evden zemheri zürafası gibi. kesin silme ıslanıcam eve dönerken :(
  ne şemsiye var ne mont. man kafa :)

  YanıtlaSil
 3. Dörtgün evdeydik hava nane molla idi iş başı yaptık bugün bir güzel hava olmaz ki dimi yani :)ooo sen canlı yayınlara geçmişsin artık :) çoook öptüm canım.

  YanıtlaSil
 4. Sevgili lale abla,istanbula inat burda süper bir hava vardı,zeyanın şansına sanırım.senin sesini duymakta çok güzeldi ama en kısa zamanda seninlede buluşmak dileğimle.sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Lale,

  Durum burada da aynı. Tüm gün çok güzel olan hava, akşam bizi iyice ıslattı... Nisan yağmurları bunlar geçer değil mi?

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Koçum Lalem,
  Nazar etme ne olur, çalış senin de olur:)))) Cik cik diye geç dalganı di mi? Ammaaaa deniz, güneş, çiçek, böcük peeeek güzeldi bugün burası . Kel kel de olsa leylak ağacı bile buldum valla. Ama belli olmaz yarın burada da yağmur yağıp şimşek çakabilir, hayırlısı diyelim.
  Bütün gün dışardaydım ancak fırsat buldum bloglara bakmaya, bir de Veda filmi sıkıştırdım araya ama hiç beğenmedim.
  Hadi öptüm ve kaçtım...

  YanıtlaSil
 7. yağmur nasıl bastırdı değil mi , sallamamış meteoroloji. yarın için ne diyordu acaba, güneş olsun güneş.

  YanıtlaSil
 8. kankimmm,
  sesini duymak süperdi
  keşke sen de bize sürpriz yapıp gelseydin zeya ile
  bir dahaki sefere bekliyoruz

  elektrik direğinde dondurma yemek mi??
  offf bu gençler iyice heyecan arıyorlar demek ki,
  ne yapacaklarını şaşırmışlar

  hava ankarada çok kapalı iç sıkıcı bugün

  öptüm seni

  YanıtlaSil
 9. avaşar buralardada böyle, sabah resmen sallamış diye salıyoruz metrolojiye sonra başımızı öne eğiyoruz.

  sevgilerimle

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))