Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

1 Ocak 2010 Cuma

2010 ilk yazısı

Geldi işte 2010 hayırlı uğurlu olsun, vatana millete.

Evde karşıladık ailece, ağacımızın ışıklarını yaktık, mumlarımızı da. Masamızı donattık.Giyindik, kuşandık. Ailece yedik içtik. Gamse yemeğe kadar arkadaşlarıylaydı, Naziş yemekten sonra çıktı. Sonuçta yemek birlikte yendi. Saat 10 gibi benden bu kadar dedim pijamalarımı giydim. Gamse de atladı hemen olaya O da çekti eşofmanlarını. Kocam bir süre daha dayandı. Saat oniki olduğunda ortalık yıkıldı. Havai fişeklerle karşıladı İstanbul yeni yılı. İyi işte günlerdir tantana tantana bu iş de bitti. Burcuma göre bu yıl kariyer yılımmış, hehehehe.Artık mutfakta yeni füzyon yemekler mi denerim , yeni yerler mi keşfederim bilemem. Bir kapı çelengi yaparak işe başladım zaten. Hayatımda ilk kez de böyle bir şey yaptığım için gidip gelip bakıyorum zaten:))))

Güne geç başladık haliyle. Kızlar uyurken şöle börekli çörekli bir masa hazırladım, yılbaşı kurabiyelerimi de göz doldursun diye masaya kondurdum. Saat 12 gibi kahvaltıya oturduk.


Birazdan da evden çıkıyoruz,Gamse ile ben.Eylem şu;.Yahşi Batı... yani Anneler ve kızları sinema günü. Grupta iki anne, iki kız, iki kuzen, bir yenge, bir gelin , bir görümce, bir hala var:)))) toplamda dört kişiler ama heheheheh,

Şimdilik bize müsade...

7 yorum:

 1. benimde sinemanın önünden geçerken aklıma geldi, ama hava harikaydı, bir er ekapanmadım da hani film nasıldı? ava kapanınca değermi?

  sevgilerimle

  YanıtlaSil
 2. Lale Abla'cım, nasıl olsa alışveriş faslı bitti, herkes de gece yorgunu, dinlenmededir diye 2 sinema dolaştık ama yer bulamadık...Capitol ve Nautilius da kalabalıktan iğne atsan yere düşmeyecek gibiydi...sinema önleri felaket..gidebildiniz mi acaba filme? Biz hayır:( Neşeli Hayat ya da Fatih Akın'ın son filmi Soul Kitschen diye çıktık yola ama olmadı...ben sevmiyorum bu şehrin kalabalığını...1 Ocağı birazdan devireceğiz..iyi geceler..tatlı rüyalar...

  YanıtlaSil
 3. Sevdiklerinizle daha nice güzel yıllar geçirmeniz dileğimle sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Ohh ne güzel geçen yıl İstanbul da karşıladım bu yıl Almanya :)ama en güzeli aileyle evinde kutlamak..Eh 2010 herkese hayırlı uğurlu olsun inşallah güzel şeyler görür duyarız.Sana ailene sağlıklı mutlu seneler Lalecim,sevgilerimle öpüyorum.

  YanıtlaSil
 5. sadece sürsün .. diyorum sana..
  artarak sürsün keyiflerin..
  sevgiyle..

  atalet..

  YanıtlaSil
 6. Ohhh ne güzelll. Film yorumlarınızı da bekliyorum.

  YanıtlaSil
 7. hepimiz için iyi bir yıl olur umarım...sevgiler

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))