Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

3 Kasım 2009 Salı

izlence

Biz bu gün Naziş'le evdeyiz. Dün okulda hastalanmış, bu gün ev de istirahatli. Gamse ve Babası yola revan olduktan sonra, aldım çayımı bu kez bir değişiklik yapıp salona gittim. Çünküüüü SKY TÜRK de Ayhan Sicimoğlu'nun programı vardı. Adamımdır kendisi. Hani vardır ya , bazı kişiler özeldir, ne yapsa izlersiniz, ne yazsa okursunuz, ne söylese dinlersiniz. Ayhan Sicimoğlu da onlardan biri benim için. Geçtiğimiz pazar, sarı pantolonunu çekmiş, üzerine yeşil ceketini giymiş. İçine de sarı ve yeşil şahane bir gömlek giymiş, Serra Yılmaz'ın konuğu olmuştu. Sanki uzaydan gelmiş gibi dinledi Serra'nın anlattıklarını, gülmekten öldük . O da nereden aklına geldiyse, Hamsi taşıyan kamyonlardan sızan yağların, karayollarında neden oldukları kazaları anlatıyordu. Programın sonuna doğru yemekler pişip , servise sıra geldi. Oturdular karşılıklı yiyorlar, önce Serra Yılmaz aldı ağzına, kardeşimiz Ayhan Sicimoğlu(kendisinden söz ederken, kardeşiniz Ayhan Sicimoğlu , böyle düşünüyor der hep)soruyor, güzel mi???, yemeği yapan kendisi sanki, ya da güzel değil diyecek Setra , O da yemeyecek.

Ha ne diyecektim, varmıdır ? böyle adamım dediğiniz kişiler. Mesela şimdi geçmişte kalsa bile protest kişilikleri ile Jane Fonda ve Joan Baez bir zamanlar adamımdılar. Mesela Denny Devito, ta siyah beyaz yılarada Taxi dizisinde keşfetmiştim onu. Mesela Türkan Şoray, tüm filmlerini replik replik bilirim hatta.Amin Maalouf'un tüm kitaplarını okumaya çalışırım. Çivisi Çıkmış Dünyayı henüz okumadıysam da. Latife Tekin'i takip ederim. Murat Bardakçı da adamımdır. Soner Arıca çok güzel slow söyler gibi yani. Hadi yazın adamlarınızı. Ben de aklıma geldikçe eklerim buraya yeniden.

Not: Başbakan domuz gribi aşısı hakkında çok spekülasyon olduğunu ve aşı olmayacağını açıklamış bu gün ... ınının ınınınnn

Ekler: Leylak dalı ve Peren hatırlattı, ben Uğur Polat'ı nasıl atlamışım. Tüm zamanların en yakışıklısı , eski kitapçım Nejat İşler'i. İlk öykücüm Fürüzan'ı ve de Lale Mansur'u hatta hüzün kraliçesi Zuhal Olcay'ı.Adamlarım, kadınlarım benim yav. Eklemeler devam edecek)))

14 yorum:

 1. hassstasıyım ben de ayhan sicimoğlu'nun. hatta su ada'da dinledim de pek bir beğendim kendisini. adamım dediğim derya sazak var sonra çağan ırmak, bir de yetkin dikinciler :)

  YanıtlaSil
 2. amin maulouf benımde adamımdır tüm kitaplarını okumaya çalışırım..
  türkan şorayda benım için yıkılmaz tabularımdan biridir..
  bu arada ne ettin abla iyileştin demiiii...

  YanıtlaSil
 3. demeden geçemeyeceğim çüşş yanii o zaman ne diye getirmişler aşıyı ohaaa çok afedarsin abla...

  YanıtlaSil
 4. Aaah çok keyifli oldu bu izlence ; Ara Güler tam adamım..tamm...Uğur Polat adamım..Orhan Pamuk sadece kitaplarıyla adamım...Zuhal Olcay..kadınım:)
  Listeye akşam evden devam edicem Lale Ablaa, bitmedi:)

  YanıtlaSil
 5. Ay ay aaaaaaaay!.. Uğur Polat benim de adamım, hem de fena halde. Şener Şen de. Füruzan diyelim, baş kadınım. Yabancılardan Isabel Allende. Son postumda da yazdığım gibi Sadri Alışık.
  Lalecim ben senin postunu okurken yorumun geldi. Kalp kalbe karşı imiş. Antalya'da tufan demişsin ama hava çok kıyak bugün, hafif serin, durgun ve berrak. Hatta az evvel yaklaşık 6 km.lik bir yürüyüşten döndüm. Kimbilir çevreye ya da yarın falan mı ki?
  Ayhan Sicimoğlu hakkında ciddi misin, gırgırına mı adamın:))

  YanıtlaSil
 6. Lale ömür kadınsın be, senin için bende izleyecem bundan sonra Sicimoğlu kardeşimizi:))
  Valla senden öğrendim Lale, hiç tufan mufan emaresi yok, TV falan da açmadım bu ara, kocaya sordum tufan mı varmış antalya'da diye, Nuh tufanı mı dedi, iyi mi. Yarın bakalım tufan olursa senden hakkaten korkacam. ama canımın içi burada ne zaman ciddi yağmur yağsa bildiğin tufan olur ortalık.
  Öpüldün...

  YanıtlaSil
 7. Amin Maulouf'un kitaplarının tamamını okudum diyemem ama çok severek, beğenerek okurum.
  Zuhal Olcay'a bayılırım. Volkan Konak'ın o içtenliği alır götürür beni.
  Çağan Irmak bütün yapıtlarıyla çok yakın gelir bana.
  Türkan Şoray'ın bendeki anısı çok, annem tıpkı ona benzer hatta küçükken onu annem sanırdım :)) Aaa dur bulursam annemin bir resmini eklerim tee gençken çekilen bir resmi var :))
  Murat Bardakçı beğendiklerimdendir.
  Valla birdenbire aklıma gelenler bu kadar eklerim yine.
  Bu arada ben sana geçmiş olsun dedim mi hatırlamıyorum, iyi misin şimdi, çıkma bugünlerde evden dışarı ortalık da kötü mazallah.
  Bu aşı konusu tam bir muamma çevremdeki hiç bir aile çocuğuna vurdurmayacak bu aşıyı ben hala tedirgin ve kararsızım. Annem şeker hastası o bile vurdurmamayı düşünüyor, babam da tam tersi herkes aşılanmalı diyenlerden. Başbakan bile vurulmazken ???
  Öptüm ablacım, iyi bak kendine , ve ailene :)) annelerin hasta olma hakkı yok :)

  YanıtlaSil
 8. Roberto bellini, Robert de niro, al Pacino, Kadir İnanır,Çağan Irmak, İskender Pala Elif Şafak unutuldu mu acaba ben de onların gönüllerini alayım dedim.
  Sevgiler kızlarınıza ve size.

  YanıtlaSil
 9. Yıldız Kenter, Müşfik Kenter,Ahmet Ümit, Woody Allen,Barbara Streisand
  Deniz Baykal:),Mehmet Aslantuğ,
  Whoopi Goldberg,sunay ve hıncal
  ve senin sayfanda yazanların bir çoğu aklıma gelenler bunlar.
  Sicimoğlu hayranlarından biriyim bende en son iki gün öncetekrardı sanırım izledim. Mor bir balıkçı ile beyaz takım giymişti.Onun deyimiyle HASTASIYIM
  sevgiler

  YanıtlaSil
 10. Al Pacino, o çatallı sesiyle benim de adamım..aaa bir de Dr. House da tam adamımlardan..gülünesi bir şey ama Kanal D Bir Bulut Olsam dizisindeki Dr. Serdar da adamım, öyle naif, fedakar ve iyi ki..kaldı mı onlardan?
  Gazanfer Özcan da adamımdı bu arada..nur içinde yaşasın...

  YanıtlaSil
 11. yani yatsın...

  YanıtlaSil
 12. evet ya Peren Dr Serdar da benim adamım , o adamlardan bi tane daha var ama yerini söyleyemem, belki bir gün senin kulağına:))

  Biliyomusun Mustafa'nın o hastalıklı sevgisine ne güzel bir yorum yaptı Dr Serdar'ın annesi.

  YanıtlaSil
 13. Lale Abla merak ettim şimdi!!!
  Ya di mi, ben de bayılmıştım İnci Batur'un o söylediklerine...belki titrer ve kendine gelir demiştim bizimki ama nerdeee bre..bana bahar aylarını bekleyecekmişiz gibi geliyo:)
  Çoğu yerli dizinin sorunu gibi 2. sezona uzattılar mı, saçmalamaya başladılar..yine de Meral Okay için, iyi oyunculuklar için, Mardin ve köy için ve itiraf ediyorum Narin-Serdar aşkı için izliyorum ben diziyi...çocukça mocukça ama ne bilim öle işte:)

  YanıtlaSil
 14. adamım diyemem ama ayhan sicimoğlunun pek çok programını seyrediyorum.
  bencede oldukça enteresan biri...
  konuları, olayları yerleri anlatımı değişik.

  benim adamım dediklerim varmı düşündüm ama öyle bir anda aklıma hiç biri gelmedi acaba yokmu ki?

  sevgilerimle

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))