Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

21 Eylül 2009 Pazartesi

ikinci günden

Bayramı da yoğun bir biçimde geçiriyoruz, hatta bitiriyoruz. İlk günü akşama kadar evdeydik. Zuz da bizdeydi. Misafirler yemeler içmelerle geçti. Akşam yemeğinden sonra biz çıktık bir iki ziyeret yaptık.Eve geldiğimde Gamsegamse arkadaşlarıyla buluşmaya gitmişti. Naziş ve Kocam evdeydi. Bir yarım saat geçti aradan ve kapı çaldı. Kapıyı açtığımda aşağıda gördüğünüz topluluk aynı anda içeri girdi. Kocamın kabile mensupları olurlar kendileri. Pek severiz birbirimizi. Hepsi de görümcelerimin kızları, oğulları , gelinleri , damatları ve torunlarıdır. Hepsiyle türlü maceralar yaşamışızdır.Birlikte ne düğünler ne cenazeler gördük. Ne sevinçler ne acılar paylaştık.Bu gün hep birlikte bizim evi doldurupta , neredeyse oturmaya yer kalmayınca bu resim bu güne şahit olsun istedik. YIL 2009, AYLARDAN EYLÜL YER BİZİM EV.Bu çok sevdiğim insanları siz de bilin tanıyın istedim. Hatta hepsini tek tek tanımanızı isterdim. Ahmet ve İlker ailemizin doktorları. Biri radyoloji diğeri kalp uzmanı. Eşleri de sağlıkçı; dr ve hemşire. Meral ve Naziş eğitim neferlerimiz. İki damat var resim de ikisinin adı da Ayhan. Bilge sayesinde ailedeki herkesin artık eğitimine yardımcı olduğu bir kardeşi var ( kardeşini seç kampanyasından). Meral ve Fatih aynı zamanda en samimi arkadaşlarımız.İrade Azerbaycan'dan Hatice Gaziantep'den katıldı aramıza. İkiside sağlıkçı Hatice hemşire , İrade dr.Filiz, annelerimizin yokluğunu paylaştık, annelerimizde birbirini o kadar severdiki anlatılmaz. Gizem, Cansu, Müge, Furkan ve Özge ise son jenerasyon.Resmi çeken ise Cem. Gamze gelip de resmi görünce pek hayıflandı evde olmadığına.

Misafirlerimizi yolcu ettikten sonra ben polar örtülerimiz çıkardım, koltukların üstüne attım, sıcacık sıcacık uzandık, kış geldi mi?? ne.

13 yorum:

 1. Iste bu resim tam bayrami anlatiyor, sevdikleriyle bir arada olmak bu olsa gerek :)
  NE güzel bir ortam.
  Nice dolu dolu bayramlara Lale Abla, sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. MAŞALLAH!..
  bütün bayramlarınız böyle geçsin...

  YanıtlaSil
 3. selamlar

  ne kadar güzel samimi bi resim valla bayramın tadıda böyle kalabalıkda çıkıyor.İyi bayramlar

  sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Kabile evden gittikten sonra bir soğuk çökmüştür. O yüzden ürpermişsinizdir :)

  YanıtlaSil
 5. Resim çok tatlı... Allah eksiltmesin arttırsın inşallah :)

  YanıtlaSil
 6. işte bayram sıcaklığı ne güzel ne güzel....
  Allah bu kalabalığı eksik etmesin...
  evet yaa kış geldi üşüyorum artık...

  YanıtlaSil
 7. annemin evi aynı böyleydi 3 gün boyunca. Ben arada eve kaçıp sessizliğin tadını çıkarttım :):):)

  YanıtlaSil
 8. Her zaman böyle keyifle toplanmanızı dilerim. Bayramınızı kutlarım, ellerinizden öperim :)
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 9. Bu kareler güzeldir,bizim de vardı öyle bir tarihte cümbür cemaat resim :)) burda öyle ılık bir eylül varki tam keyiflik yani ama işten fırsat olmuyor pek keyife..sevgiler.

  YanıtlaSil
 10. Maşalllah.Allah bozmasın,mutluluğunuz her gün bayram tadında geçsin.nicee bayramlara inşallah.çok şükürrr blogger düzelmiş.twitter üzerinden açıklama yapmış blogger yönetimi.düzeldiğini söylemiş.

  YanıtlaSil
 11. KALABALIK BİR AİLENİN KIZI OLARAK YAŞADIĞIM PEK ÇOK BAYRAMI HATIRLADIM BİRDEN. ŞİMDİLERDE PEK ÇOK NEDENDEN ÖZLER OLDUK BU HALLERİ, SİZDE GÖRÜNCE İÇİM ISINDI.
  NE HOŞ ŞEYDİR:)))
  GEÇTİBİLİYORUM AMA OLSUN YİNEDE BAYRAMINIZ MĞBAREK OLSUN.

  SEVGİLERİMLE

  UYUKLAMAYA BAŞLADIM DİGER YAZILARI OKUDUM AMA YORUM YAZAMADIM.

  YanıtlaSil
 12. Lale ablacım şu blogger sorununndan dolayı yeni bayramınızı kutlayabiliyoruz. Ne güzel böyle kalabalık aileye sahip olmak. Ben de çok kalabalık bir ailede büyüdüm ve bundan dolayı da çok mutluyum ama şimdi pek bir uzak kaldık,bayrmada da gidemeyince özledim, çok sevdim sizin kalabalık fotoyu

  YanıtlaSil
 13. Lalecim iki yıl önce çekilen bu resmimizi görünce ,o günü hatırladım .Eline ,diline saglık ne güzel anlatmışsın .Tekrar böyle bayramlarda buluşmak dilegiyle...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))