Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

17 Kasım 2009 Salı

TV den MV den

Adam diyo ki, karım üç çocukla beni bıraktı, beş çocuklu bir adamla kaçtı. Yedi ay oldu. Ben şimdi kız istiyom, boşanamadığım için vermiyolar, karımı bulda boşanayım. Müge Anlı çöktü, yere oturdu. Bulayım, sen boşan evlen. O üç çocuğu yuvaya bırakmışın , üç çocuk daha yap sonra bu da kaçarsa, nasılsa onlarıda yuvaya bırakırsın.Bir başkası görücü usulü ile tanıştığı kızın o sırada başka bir görücü ile görüşüp onunlada anlaşma hareketleri yaparken hamile kaldığını anlatıyor. Yani aile kızı iki tarafla da görüş, hangisi ile anlaşırsan onunla evlen demiş galiba. Valla anlamadım, çözemiyorum bu denklemleri ben, buralar çalıştığım yerler değil. Yahu bunlar Anadolunun bağrından kopup gelen insanlar, hadi İstanbul falan olsa diyeceğim ki, adımız çıkmış dokuza inmez sekize. Önce ekmekler bozuldu da biz ondan mı? böyle olduk. Yoksa bu işler hep böyleydi de ben mi? bir kaç yıldır haberdar oluyorum. Bütün bunlar Bihter'le Behlül'ün suçu mu? yoksa. Bu hastalık halleri bozdu beni, sabah tv 'lerine fazla takılınca.Yok bir daha ben sabah tv izlemem , izleyeceksemde doooru salona giderim. Dizimax falan takılırım , terbiyem bozuldu, ayile kadını çizgimden kaydıracaklar beni, küfüre neyin başlayacağım. Küfür dedimde, geçen sabah kocam evden çıkmış, sokakda iyi giyimli bir genç kız, elinde şemsiye ile yürüyor diyor, o sırada rüzgar esmiş, şemsiye ters dönmüş, kız bir sunturlu küfür etti diyor. Bizimki utançtan kıpkırmızı olmuş. Baya baya sinkaflı falan bi küfürmüş heheheh. Yani öyle bir küfür duymamıştım dedi. Dün gece birlikte Feberbahçe - Galatasaray maçında olaylar çıkmasına neden olan Demet Hanımcık'ı izlerken aklına gelip anlattı. . Hem girmesi yasak olan maça girmiş bu hanımcık canımcık, hem alkollü, hemde yaptığı el hareketi ile salonu birbirine katmış. Nasılda pişkin, refleksmiş yaptığı, refleksini yediğim.

Benim acilen dışarılara çıkmam gerek evde biraz daha takılırsam halim kötü. Yakında evlendirme programlarına falanda başlar kafanızı şişiririm:))))

18 yorum:

 1. kankiiii,
  ahlakımız bozuldu sahiden
  ben dayanamıyorum bu tür programlara
  utanıyorum onların adına
  ne olmuş bizim saf köylümüze böyle
  herşey bihterle behlülün suçu mu??
  demezlermiydi eskiden
  sevişip evlendiler diye :)))
  hah hah hah
  eskiden de çokmuş hamile gelinler de gizli saklıymış
  şimdi herşey alenen oldu
  yazık
  çoluk çocuk da çok doğru sanıp bunlar gibi oluyor
  Nerde ahlak??
  mumla aramak lazım
  Valla korkuyorum Allah çocuklarımızın karşısına namuslu insanları çıkarsın
  AMİN

  YanıtlaSil
 2. Lale hanım siz atın kendinizi dışarılara olmayacak böyle gerçekten

  YanıtlaSil
 3. Lale hanım siz atın kendinizi dışarılara olmayacak böyle gerçekten

  YanıtlaSil
 4. Bence bu tür programlar çok yararlı. Herkese zorla izletilmeli.

  Uyusun da bölünsün, tıpış tıpış soyulsun bu millet...

  YanıtlaSil
 5. Lalem, gündüz TV açılmaz canım, yoksa insanın terbiyesi bozulur. Sen çık Beyoğlu'na Meyoğlu'na , ne işin olur TV ile senin. Git koruda dolaş, temiz hava al, O ekran zehirliyor insanı. Bir hasta oldun dünyan değişti canım be, en iyisi çabucak kalk ayağa.
  Öptüm canım...

  YanıtlaSil
 6. selam,
  en iyisi tv izlememek,
  babam evlenme proğramları izliyordu bende biraz baktım bana bunlar kurmaca gibi geliyor,
  çoğu doğru değil diye düşünüyorum
  bilemiyorum buralarda belkide çok izole yaşıyoruz:))
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. Dün dişcim vardı iğne miğne dolgu molgu eve kendimi koltuğa zor attım.Uzanırken azıcık bakayım şu lale ne izliyor bütün gün diye;) ney adı esra bilmem ne evlenme :)valla bilmiyorum ama bazen bunlar ya tümden sıyırmış diyorum ya da kurgu millet tv ye çıkmak için anacım ne derlerse yapıyorlar.At sen kendini beyoğluna oooh mis gibi ;)hadi sana iyi gezmeler..

  YanıtlaSil
 8. Lale ablacigim sen benim ilk blog arkadaslarimdansin senin yerin ayridir bende
  Son günlerde herse üstüstüne geldi,bozulan bilgisayar,evde beklenmedik tadilat,dügün vardi derken ben günlerce giremiyorum blgoma girincde yorum birakan arkadaslarimi ziyaret edip cikiyorum esimin leptopundan

  Ahlaki cöküntü icerisindeyiz bunun en önemli göstergesi bosanmlarin cogalmasi,bir ay önce evlenmis duyorum bosanmis ne zaman birbirini tanidida bosandilarki acaba
  Dizilerde artik yengesine asik olanlar,karisinin kadesine asik
  olanlarla dolu,ve b diziler izleme rekorlari kiriyor türk insani nereye gidiyor sonu hayir olsun insallah

  YanıtlaSil
 9. Ne tatlı kadınsın sen ya. Bende böyle olmak istiyorum. 15 sene sonra. Senin gib bir komşum olsa kapıdan kovsan bacadan girer dizimaxdaki dizileri beraber seyreder pazardaki yaşlı teyzeyi beraber makaraya alırdım.

  YanıtlaSil
 10. Dur dur..Bu hafta sık dişini. Tekrarlatma şu hastalığı..
  Hem nesi kötü sabah programlarının?? Bizim yardımcı hanım aboneydi onlara.Oturup ağlardı bi de:))

  Tam iyileşmeden çıkma sakın e mi!!

  YanıtlaSil
 11. Valla kahkahalarla bitirdim yazını, yaa gör işte evde tv izleyip kadınlar ne hale geliyorlar:)))
  Ben neredeyse iki senedir sabah programlarını hatta öğle programları da buna dahil izlemiyorum. Akşam da bazı diziler o kadar:))
  Valla geçmişi bilemeyecem, babam bi sıkıydı ki annemle bana göz açtırmadılar, ben eşimle görücü usulü gibimsi bir şeyle evlendim, yani tanıştık, konuştuk, çıktık falan ama kendim bulmadım:) Ha bu kötü mü Allahtan pişman değilim, hatta iyi ki öyle olmuş bile diyorum.
  Bihter'i Behlül'ü bilmem izlemem ama sen bence de çık dışarı, gez toz eğlen bize de anlat valla benim tv olayım sensin, hani ş BİZİM EVİN HALLERİ durumu yani aa sahi bi aralar ne güzeldi o dizi, hadi benim çenem düştü daha bavul hazırlayacam, evi toplaycam, dolabı boşoltıcam cam cam da camcam

  YanıtlaSil
 12. bence bozulmadı bozukluğu görüyoruz. bozukluk olduğunu fark edemeyen bu nedenle ortada uluorta konuşan ve bunları konuşturan insanlar türedi. konuşursa boyu uzadı sanacaklar... aslında bihter hep vardı olmayada devam edecek. o romana kadar şehir efsanesi dedikodu konusu oluyordu. şimdilerde ortalara döküldü. ve şimdilerden sanırım biraz daha seyrekti. çünkü şimdi bunları yaparsan tv de soluğu alıp belkide ünlenirsin. yada bak onlarda yapıyorlarla artar.
  ay banada bak sosyolog oldum sanki:)ee bu kadarla keseyim.
  sevgilerimle

  YanıtlaSil
 13. bence bozulmadı bozukluğu görüyoruz. bozukluk olduğunu fark edemeyen bu nedenle ortada uluorta konuşan ve bunları konuşturan insanlar türedi. konuşursa boyu uzadı sanacaklar... aslında bihter hep vardı olmayada devam edecek. o romana kadar şehir efsanesi dedikodu konusu oluyordu. şimdilerde ortalara döküldü. ve şimdilerden sanırım biraz daha seyrekti. çünkü şimdi bunları yaparsan tv de soluğu alıp belkide ünlenirsin. yada bak onlarda yapıyorlarla artar.
  ay banada bak sosyolog oldum sanki:)ee bu kadarla keseyim.
  sevgilerimle

  YanıtlaSil
 14. Evet nefret ediyorum o programlardan..izlemiyorum hiç,bir ara merak ediyordum sonucunu..

  Sen evde bir müddet daha takıl Lale ablacım,güzelce dinlen..yatakta çay,kahve eşliğinde kitap okuman çok zevkli:)
  senden özenip bende yapıyorum ama daha iki sayfa okumadan uykum geliyo:))
  İyi bakın kendinize,sevgilerle

  YanıtlaSil
 15. Lale Abla, çok güldürdünüz beni:)Öyle tatlı anlatıyorsunuz ki...

  Bu arada benim dün geceki posta sizden yorum bekledim, bekledim, gelmedi:(

  Keyifli bir gece dilerim...

  YanıtlaSil
 16. behlüldendir kesin :PPPP
  vallaha müge anlıda öyle ablacıgım kaçan kaçana...

  YanıtlaSil
 17. Laleciğim,
  hayatın nabzını öyle güzel tutanlardan birisisin ki
  bu konuda ahkam kesmek doğru olmasada söylemeden edemiciğim...
  Namuslu görünen çok kişi varmışşş..
  bu sözden kastım.Asla flörtleşen ya da aynı evde yaşıyan gençler falan değil..Bilduğun kocaman adamlar, kocaman kadınlar:))
  Diziler gerçek yaşamın yanında
  sivrisinek vızıltısı gibi kalır:))allah
  iyiyle karşılaştırsın tatlım...
  işimiz zor...Sevgiyle

  YanıtlaSil
 18. gündüz Tv açmamakla kendim için çok iyi bir şey yapıyormuşum , ne güzel:)

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))