Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

25 Mayıs 2009 Pazartesi

Sabah sabah

Kafam kazan gibi , henüz çay kahve bişi içmedim. Hafta sonunda doruk yapan alerjim bu gün sakinleşmiş durumda. Sanırım artık her şeye alerjim var. Cam fanusta falan yaşamalıyım. Ya da fildişi bir kulede artık sanatımı sanat için yapmalıyım heheh.

Neyse bu gün pzartesi kuzenlerim Gülden ve Fatma gelecek. Pazar gezmesi yapacağız. Siz onlara kısaca Güllü ve Fato diyebilirsiniz. Gülden'i hatırlarsınız dayım , O'na ''yedi bela dokuz katil'' der ,diye bir yazımda sözünü etmiştim. Yaşdaşımdır, hatta ilkokuldan sıra arkadaşımdır. . Her şeyi bilir her şeyi duyar . Her haberi ilk kez ondan duyarsınız. Teyzem yani annesi olan ona'' haber anası''' der hatta. Yani son derece haareketli, bağırtılı çağırtılı bir gün beni beklemekte. Önce sıkı bir kahvaltı edeyim sonra da supradin enerji içeyim.Fato da Zuz'un yaşdaşıdır. Annemler altı kızkardeş , olup , sıra sıra da doğurunca böyle aynı yaşlarda olna bi sürü kuzene sahip oluyoruz.Üç de dayı ekleyin siz buna. Toplamda 32 kuzeniz.:)).En büyük benim , benden sonraki yani Gülden , benden üç ay küçük . Sıralama böyle gider. Yaz tatillerini bir haftalığına bile olsa Ordu'da çakıştırırız. Muhteşem bir şey olur. Salsa bile yaparız.Bizimkilerin ki bilinçli bir çoğalma olmuş. Daha önceleri yazmıştım ama beni yeni okuyanlar için yeniden hatırlatma yapalım:)), Bir baskında , eşkiya baskınında Dedem ve Anneannemim alesi öldürülüyor bir tek iki bebek sağ kalıyor. Başka bir yerde evli olan bir de hala var. Yeni evliymiş. Bu hala at sırtında belinde silahı ile gezen bir hala ama. Hemen kocasını terk ediyor. Gelip bu iki bebeği büyütüyor. Onlara silah kullanmaya varana kadar öğretiyor. Sonra da birbirleriyle evlendiriyor. Bu ikisi evlendirildikleri için birbirlerine tam beş yıl küsüyorlar. İyi işte o sırada beş yaş daha büyüyorlar . Anneannem pek övünürdü kalabalıklığımızla. İki kişiyken bakın kaç olduk derdi.


Kalktığımda herkes gitmişti, bu alerji ilacının faydası , insanı küp gibi uyutması. Öle dünyadan bi haber uyuyosunuz, dünya yansa bi halbur samanınız yanmaz gamzsızlıkta bir uyku. Bakın bu söz anneme aittir ve tescillidir .

Şimdi gitmeliyim evi hala yola koymalıyım.

13 yorum:

 1. gününüz aydın muhabbetiniz bol olsun

  YanıtlaSil
 2. bekliyorum,
  pazar gezmeniz nasıl olacak,
  neler alacaksınız,ne kaynatacaksınız...
  bi de lale halana rahmet
  olsun diyeyim...
  yiğit kadınmış doğrusu...

  YanıtlaSil
 3. Ne hoş tesadüf biz de otuziki kuzeniz. tabii kuzen çocuklarını saymıyorum rakam iyice tırmanıyor ozaman :)) güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle :)

  YanıtlaSil
 4. AY CANIM YA, ALERJİNİ BENDEN İYİ KİMSE ANLAMAZ GİBİ GELDİ BİR AN, TABİİ BAŞKA ÇEKEN VARSA HARİÇ. O İLAÇLARLA UYUMAYI BİLİRİM...
  NEYSE GELMİŞ GEÇMİŞ OLSUN. NEYSEKİ GEÇİNCECE GELDİĞİ GİBİ HEMENCECİK GİDEBİLME HUYU VAR AMA ALLAH İÇİN...
  SEVGİLERİMLE

  YanıtlaSil
 5. bu yıl ben hariç herkes.. allerji krizlerinde..

  ve herkesinki daha şiddetli geçmiş yıllardan..
  polenler mi azdı..
  doğanın yeni bir armağanı mıdır.. bize.. bilemiyorum..

  atalet..

  YanıtlaSil
 6. kankiii
  sizin sülale ne öyle
  nasıl geniş
  maşallah
  büyük bir ailesi olması insanın harika olmalı
  bir sürü kuzen
  bir sürü akraba

  eğlence
  karadeniz insanı bğıra bağıra konuşmayı da sever
  supradinm az gelmiştir sana :)))

  YanıtlaSil
 7. lale ablammmm maşalllahhh ne güzelll hasret gidereceksiniz.bol bol gezdirirsin artık ve yaptıklarınızı zevk ilen okuruz.iyi haftalar diliyorum.

  YanıtlaSil
 8. lale abla anneannen ve dedenin hikayesi çok ilginç geldi hatta yuksek sesle eşime okudum:) demek 5 yıl küs kalmışlar, okumaya doyamadım yine keske biraz daha anlatsaydın..sağlıkla kal, alerjine dikkat et e mi? :))

  YanıtlaSil
 9. ya neler anlatmışsın yine. senin bu bir cümlede anlattıkların roman olur hayatım. inan bak. denesene bir...roman olmasa bie hikaye et, anlat bize. çok hoşuma gitti ya.
  sabah sabah kalabalık ailde yetişen çocukların nasıl da renkli birer kişilik edindiği yönünde tartışmıştık. İspatladın tezimi.sağol...:) öptüm çok tatlım.:)

  YanıtlaSil
 10. Bizde takribi olarak 31-32 civarında kuzeniz :)) baba tarafım da bi okadar vardır :)) Annemler 6 babamlar 8 kardeş de :P
  Yalnız bizim 3. kuşak pek bi 2 ayaklı cinsinden :/ 11 senelik evliyim şurda 2-3 sene öncesine kaar eşim de bende deli gibiş aradık akrabaları, hemen her bayram gittik, aklımıza esti atladık gittik baktık ki bizim 4 ayaklılarda tık yok bizde bıraktık :/
  Annemler ne güzeldi hele 3 kız kardeş bir araya geldi mi uyku haramdı o gece :) Off yaramı deştin yahuu :/

  YanıtlaSil
 11. canım nasılsın demek adet olmuş aslında yazılarından nasıl olduğun anlaşılıyor, peh bu nasıl yazı yavv.
  evet kuzenler ve anneannen ne güzel anlatmışın biz bu kadar kalabalık değiliz ama ben de Kayseri'ye gidince bütün kuzenlerimi görmeye çalışırım yengem sen gelince bir araya geliyoruz der.
  sevgilerimi gönderiyorum öpüldünüz efem.

  YanıtlaSil
 12. çooook geçmişler olsunnnn...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))