Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

1 Nisan 2009 Çarşamba

1Nisan şaka gibi nişan töreni ve hoş geldin KEREM BEBEK

Dün akşam kocam Lale iki saat sonra 1 Nisan deyince ben tam 30 yıl geriye gittim. Babamla Annem salonda, yani Aksaray Ordu Evinde 1 1-Nisan dan başka gün olmadığı için, o tarihe nişan töreni tarihini aldıklarını söyleyince , biz iki nişanlı adayı birbirimizin suratına baka kalmıştık.Nasıl yani dedik, insanlar şaka sanıp gelmezlerse.
Olmadı tabi öyle bir şey bizim taaa Ordu dan da gelen cümbür cumaat sülaleyle ve kalabalıklıkta bizden hiç de aşağı kalmayan kocamın sülalesiyle ve arkadaşlarımızla hıncahınç doldurduk salonu ve tam 30 yıl olmuş. Hadi nice otuzlara diyelim ve gelelim bu güne.

Zeya ile sabah 10 da Kadıköy- Haldun Taner Tiyatrosunun önünde buluştuk . Çocuklaçocuk'tan Özlem'in bebeği Kerem'e dünyaya hoş geldin demeye Şifa Hastanesine gittik. Nasıl şeker bir bebek. Upuzun simsiyah saçları var. Benim kızlarım bir yaşına geldiklerinde bile onun yarısı kadar saçları olmamıştı. Özlem'i de ilk kez tanıdık bu vesileyle, Annesiyle de tanıştık. Özlem hiç de yeni bebek sahibi olmuş biri gibi değildi maşallah ,kilo sorunu bile yok. Kısmete bak dedik biz bebeği Çocuklaçocuğun diğer ortağı Fulya'dan önce gördük)). Bebek şekerlerimizi de aldık kalktık. Özlem, zeya ve bana belli olmaz biz kaynar içmeye bile geliriz heheheh.

Özlemden ayrılınca zeya ile iskeleye doğru yürüyelim dedik ve Alkım kitapevine girdik. Ben sırada bekleyen 20 kitap var almayacağım biraz dolaşırım sadece dedim ama dayanamayıp A.S.Byatt'ın Oyun adlı kitabını aldım. İki kızkardeşin aralarında oynadıkları bir oyunu ve sonrasını anlatıyor.Arka kapak yazısı dikkatimi çekti. Yazarın daha önce başka kitabını da okumamıştım. Zeya'ya söylemedim ama kapak resminde biri zayıf diğeri kilolu iki kızkardeşin temsili resmi var . Gamse daha içeri girer girmez farketti, kapaktaki resmi. -Hani kitap almayacaktın elindekiler bitene kadar dedi. Bahanem hazır, promosyon vardı, kaçırmayayım dedim)). Ama promosyon işi gerçek valla. Gezen Kitap projesi için alıp bir kaç yere bırakmak istiyorum. Bırakacağım yerleri bile ayarladım. Bir tanesi İstiklal Caddesi girişindeki taramvay durağı mesela. Zeya dururmu O da iki kitap aldı ve Alkım önünde vedalaşıp ayrıldık.

Be deniz kıyısında biraz yürüdüm. Sonra da eve geldim ki Gamse açım açım çok açım diyor. Ben de acıkmıştım zaten hemen bir şeyler yedik. Şimdi biraz evi toparlayıp kızımla takılacağım...

15 yorum:

 1. kerem bebek süperdi, iyi ki gittik :)
  Kitabı merak ettim bak nasıl acaba. Bu arada 2 kız kardeş diyince ben Nazlı ile Gamzeyi düşünmüştüm ayy zuz aklıma gelmemişti :):):):) Aman duymasın...

  bir sabah yine buluşup kahve dünyasında kahve keyfi yapalım olur mu???

  öpüyorumm

  YanıtlaSil
 2. şaka gibi bir otuz yıl diyebilirsin yanii=)

  bebeğe uzun sağlıklı ömür..
  sana bol kitaplı keyifli günler dilerim..

  ha unutmadan da öper giderimmm
  pşşt piyale yarın son.. gran'finale.. =9

  atalet

  YanıtlaSil
 3. lale ablacımm niceeee niceeee yıllarr dilerim bol kahkahalı,huzurlu yıllar dilerim ailenizle beraber.Kerem bebeğe de hoşgeldin bu gzüel dünyaya diyorum.analı babalı büyüsün.bol kitaplı günler diliyorum:)

  YanıtlaSil
 4. Lalecim daha nice sağlıklı mutlu beraberlikleriniz olsun(tahtaya vurdum üç kere )bak kitap bırakacaksan şöyle diyorum temmuz gibi bırakta belki ben bulurum ;)sevgiler sana(Kerem bebeğede analı babalı uzun sağlıklı mutlu yaşam diliyorum )
  asis

  YanıtlaSil
 5. Lalecim sağlıklı mutlu nice yıllar sizinle olsun..Kerem bebek hoşgelmiş..bak kitap bırakacaksan şöyle temmuz gibi bırakta belki ben bulurum ;)sevgiler sana
  asis

  YanıtlaSil
 6. hay allah birinci yorumu almadı ama şimdi gözüküyor neyse silersin birini :))asis

  YanıtlaSil
 7. Benim aklıma direk zuz ve sen geldiniz :)) Kavga etmediniz mi alkımda :))

  Niceee yıllara sağlıkla mutlulukla ailecek çok öptüm

  ebrucuk

  YanıtlaSil
 8. LAle Ablacım eşinle birlikte nice uzun yıllara inşallah...dediğin gibi doğumunda Özlemin yanında olamamak aslında cok da da içime dokundu bakalım oğluşu ben ne zaman görebileceğim...zeyanın ve senin ziyaretiniz beni çok çok mutlu etti,kendi adıma da teşekkür ederim..yaşasın blogcu dostluğu:))

  YanıtlaSil
 9. hehe bebek görmeye gitin demek
  ne güzel analı babalı büyüsün allah uzun ömürlü etsin...
  kitaplara dayanamayacağın gerçeğini artık kabul et:)))
  zaten nasılsa okuyorsun bende bazen sıra sıra dizilmelerini seviyorum.
  vee nişan gününüz hiçç unutulmaz, bence çok hoş...

  sevgilerimle

  not: neden bir evde yaşanmaz konusunda detaylı tavsiyelerini bekliyorum. benimde korkularım varda, senin bakış açında benim için önemli

  YanıtlaSil
 10. Nice sağlıklı, mutlu yıllara sevdiklerinizle ulaşmanız dileğiyle...

  "Gezen Kitap Projesi" de çok iyiymiş. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 11. Daha nice uzun yıllarınız olsun inşallah,sağlıkla,mutlulukla..

  İstanbul da blog arkadaşlığınız ne güzel,görüşüyorsunuz.Eskişehir de blog yapan varsa da bana hiç denk gelmedi.Çok ilginç ve hoş oluyordur heralde yazıştıklarınla görüşmek..

  Kitap projeniz çok harika,bulacak olanlar da ne şanslı..

  YanıtlaSil
 12. kankiiii

  kerem bebeğe gitmeniz ne güzel olmuş
  Özlem de sevinmiştir muhakkak

  nice 30 yıllara
  Maşallah diyorum sana

  kitaplara ben de hiç dayanamam

  biraz bahar havası alıp geldim ben de yine pc nin başına

  baharda iş de yapılmıyor
  ne olacak biz memurların hali :))

  YanıtlaSil
 13. size nice senelere, kerem beyede allah analı babalı büyütsün inşallah diyelim. gezen kitap projenize bayılıyorum bu arada.

  YanıtlaSil
 14. Aa omurlu olsun Kerem bebek !
  30 yil darisi basimiza

  kitabi birakacagin yerlerde mi dolansam :)

  sevgiler

  YanıtlaSil
 15. ben özlem hanımın bloğuna uğrayıp hayırlı olsun diyecektim ama bulamadım adresi,buradan tekrar Allah analı babalı büyütsün dileklerimi iletiyorum.hoşgeldinn KEREM bebek.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))