Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

17 Kasım 2008 Pazartesi

sabah sabah evden ve çok hüzünlü bir yemek programı

Hiç niyetim de yoktu yazı yazmak. Yarın yazarım demiştim. Çünkü hemen toparlanmam gerek , ev halkını yocu ettim. Birazdan İlmiyem gelecek ,bir Kadıköy günü yapacağız . Kadıköy günü demek sinema demek, alış-veriş demek, her mağazaya girip bol yeme içme bol sohbet demek, Alkım Kitapevi ve Kahve Dünyası demek. .

Sessiz sessiz gişeleri zorlayan, şu anda üçüncü durumda olan bir Çağan Irmak filmi olan Issız Adama gideceğiz. Aynı Babam ve Oğlumdaki gibi hiç promosyonsuz hiç tanıtımsız vizyona girdi. Kulaktan kulağa yayıldı. Ha Atatürkçü Düşünce Derneği, Can Dündar'ı mahkemeye vermiş, Atatürk'e hakaretten dolayı.

Hava soğuk bu gün İstanbul'da .Arka sokaklardan kurulan pazarın sesleri geliyor. Neyseki bizim sokak da yok. Bizim sokağın şöyle bir özelliği var , ekşi sözlükte İstanbul'un en kısa ve üzerinde bakkal olmayan tek sokağı diye geçiyor. Biraz abartı sanırım yani her sokakta bakkal mı var.

Ah' bi de çoktandır yazmak istediğim ve unuttuğum bir şey var. Digitürk yayını izleyenler bilir Türkmax i. O kanalda tüm zamanların en hüzünlü yemek programı yayınlıyor. Baş rolde Ayşe Tüter. Bu hanımın yazdığı yemek kitapları ve gazetede yazdığı yemek köşesi var. Gelin görün ki bir yemek programı yapıyor; bezgin, yılık, surat beş karış asık. Yanındaki yardımcı bayanın sorduğu soruyu bazen duymazdan geliyor, bazen de cevap verirken sanki dövecek sanırsınız. Biz de inatla seyrediyoruz kızlarla. Acaba ne zaman kafasını yaracak yanındakinin diye. Kanala sesleniyorum konuya açıklık getirsin, Ayşe Tüter size bu programı borç karşılığı mı yapıyor yoksa silah zoruyla mı??. Bir insana bu kadar eziyet insanlık dışı. Nerde Avrupa İnsan Hakları kuruluşu, nerede sivil örgütler?? . Ben üstüme düşeni yaptım valla, benden bu kadar))

Şimdi bakın hava soğuk dedik, film hakkında bilgi verdik, bir Can Dündar haberi verdik. Bir program eleştrisi yaptık. E daha ne olsun bu kadar kısa bi yazı da bunların hepsini verebilmek kaç yiğidin harcı he sorarım size. Yiğidi öldürün hakkını yemeyin. A işte bir de atasözü de patlattım ve şimdilik gittim ben hepinize iyi bir hafta olsun, kazançlı olsun, keyifli olsun. Nasıl arzu ediyorsanız öyle olsunnnnn.

14 yorum:

 1. Bu hafta bende gitmeyi düşünüyorum bu filme, gerçekten çok merak ettim, Çğan Irmağı da severim E daha ne olsun... Bu gün Kahve Dünyasında benim için de bir kahve iç , açıldığı günden beri favorilerim arasında...Sanırım İstanbul sınırları içinde gezmediğim Kahve Dünyası kalmadı...
  Ayşe Tüter hakkında sana katılıyorum, programı hiç seyretmedim ama az çok tahmin edebiliyorum. İnternetten resim alıp, gazetedeki yemek köşesinde yayınlayan insandan ne beklersin ki....yazık valla....

  YanıtlaSil
 2. Vizyondaki filmlere ilişkin yazılan yazıları keyifle ve merakla okuyorum. Yazık ki o filmler henüz gelmedi buraya, siz unutmaya başladığınızda Kars'a gelir heralde:)))
  Bahsettiğin yemek programını pek merak ettim doğrusu.Tabii duyarlı olmak lazım:))
  Keyifli günler dilerim.

  YanıtlaSil
 3. Aha inanmıyorum :) ben dün aksam seyrettim karnıbahar ograten yaptı. aynı şeyi düşündüm. ve ilk defa seyrettim çünki. eskiten aynı formatta hani başı kapalı bir hanım vardı adını unuttum onun programları olurdu izlerdim. o kalkmış bu gelmiş.. şaşırdım kaldım. inanamadım :)

  ne güzel bir program :) güp güzel geçsin..

  sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. bende en kısa sürede gidecem o filme.sen ne güzel çocukları büyüttün rahat rahat gexiyorsun lale abla:)) benimki daha 22 aylık oldugundna kimselere bırakamıyorum:)Ama o günlerde gelicek inş.buarada istanbulda nerede oturuyorsun.kadıköye geliyormuşsun ben ümraniye merkezdeyim birgün bizde bir kadıköy günü yaparız ne dersin:))

  YanıtlaSil
 5. Ay o yemek programini bende gordum, bi kac kez de segrettim.Gercekten oyle negatif bi hava varki , anlayamadigim hala o programin niye devam ettigi...

  YanıtlaSil
 6. ayşe tüterin yemek programı gerçekten çok kasvetli. bende dikkat ettim yanındaki kızcağızı aşağılayarak cevap veriyor çoğunlukla. gerçekten dediğiniz gibi sanki zorla program yaptırıyorlar.

  YanıtlaSil
 7. Ben hiç izlemedim o programı ama yorumlarını okurken katıldım doğrusu Lale Abla :))) Havalar soğuk buralarda da, aman dikkat hastalıklara. Kocaman öpücükler.

  YanıtlaSil
 8. hehehe..
  yanlış şekerim senin adın yanlış..
  lalenin kırkyaması olcaktı aslında =)

  hadi gez bakalım..
  sevgiyle..
  keyifler senin olsun..
  ataletinn

  YanıtlaSil
 9. O yemek üstadı hanım pek bi ezik büzük bişeydi ilk çıktığı yıl.Sonradan birileri elinden tuttu herhal.Kitap çıkarmalar,gazetede yazmalar falan..Ben kendime bilmem-etmem diye haksızlık ediyorum be anacım..

  Issız Adam'la ilgili uzun uzun tanıtım vardı iki gün evvel TV'de.Ama vizyona girmişti bile. İyi seyirler olsun Lâlem..Attır tozunu Kadıköy'ümün..

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 10. Issız Adam süperdi ben bayıldım.

  Mustafa ise evet tarihlerde hata vardı belki ama yuhlanacak mahkemelik olacak kadar da fena değildi.

  Can Dündar ermeni bir vatandaş...

  ve o akletti Atayı bir şekilde
  tanıtmayı iyisi kötüsü herkese göre farklı ama bizim bizden olan biri belgesel yapmayı akletmedi bile!

  YanıtlaSil
 11. Dvd sini bekliyorum :(

  Ablacim bayiliyorum yazilarina eski turk filmi tadinda
  sevgiler sana

  YanıtlaSil
 12. Merhabalar,
  Ayşe Tüter ile ilgili görüşlerinize tamamen katılıyorum.İlk gördüğümde gözlerime inanamadım. O güleryüzlü kadın gitmiş, yerine suratsız, sinirli ve yaptığı işi sevmeden, sanki zorla yapan bir kadın gelmiş. Yazık yanındaki yardımcı kıza acıyorum.

  YanıtlaSil
 13. Merhabalar
  şu hatunu merak ettim :) dayak atar gibi yemek yapmak sadece bana özgü sanırıdım, bazen pişmek bilmeyen parça etlere şiddet uygulayasım oluyor da :)

  Atatürkçü düşünce derneğinin dava nedenini kestirebiliyorum ama saçma, can dündar'ın hiç bir kesime maşa olduğuna inanmıyorum...sadece herkesimin kullanabileceği malzeme sundu akıllıca davranmadı o kadar...bunda da kötü niyet aramıyorum...

  dün bitti, eee peki film nasıldı ?
  =)

  hera

  YanıtlaSil
 14. Filmi nasıl buldun Lale Abla, ben çok beğenerek izledim.
  Ayşe Tüteri bir kaç kez izledim, bezgin bir program yapıyor gerçekten.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))