Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

25 Ekim 2008 Cumartesi

Bizden iyilik sağlık

Ülke dışında yaşyan arkadaşların buraya ulaşabildiklerini biliyorum. Nasıl şaşkınsınızdır kimbilir. Türkiye de neler olup bittiğine akıl erdiremiyorsunuzdur. Biz burada yaşarken erdiremiyoruz da)). Yani ne olur bu iş nasıl çözümlenir yoksa çözümlenmez mi ? bilemem. Ama anlaşılan o ki, yakında dumanla haberleşmeyi öğrenemiz gerekecek. Bu bize çok lazım olacak çünkü.
Benim eltim kayınbiraderim karısı yani:)), evlendikleri yıllarda Niksar da telefon falan yokmuş. Bir tek resmi daireler de falan. Annesi ve kardeşleriyle bir yol bulmuşlar haberleşmek için; bizimkilerin evi bir tepede annesinin evi karşı tepede,ama evler birbirini görüyor. Pencereye kırmızı bez asarlarmış,bu bize gel demekmiş. Beyaz asılınca geliyoruz. Her rengin bir anlamı var yani. Aha şimdi ben size diyorum ki o günlere doğru gidiyoruz geri geri.
Hadi kalın sağlıcakla şimdilik daha önce de belirttiğim gibi buradayım
http://laleninbahcesi.blogcu.com/

7 yorum:

 1. lale aynen sok oldum bugün ya!
  ilk basta algilayamadim zaten ne oldu ne oluyo. cünkü youtube olayinda da türkiye'De degildim ben. okuyorum sabah sitem postlarini herhalde dedim biri bunlari sikayet etmis bloglarini kapattirmis.
  sonra sonra algilamaya basladim youtube olayini da hatirlayinca.
  ama cok üzüldüm bütün arkadaslarimin susturulmus olmasina:(

  YanıtlaSil
 2. biz de biliriz fıstık arka kapıdan gelmeyi....
  ama.. gene de tatsız oluyor.. o yüzden ben eski sayfaya yazmaya devam edicem..
  burdakilari oraya toplayacağım.. ordakileri pisiye kaydediyorum elim değdikçe..

  belki..
  bizimkilerin pek tanımadığı..ihbarcıların pek uğramadığı ..
  bir yer bulup oraya taşınmak gerek..yeraltına çekilmek gibi yani =D..
  ay biz afiş asmaya da çıkarız yakında..
  =)
  sevgiler canım öptüm seni sıcak sıcak.. yağmurlu ist sabahından..
  atalet

  YanıtlaSil
 3. Ben de ne diyeceğimi bilmez durumdayım.Daha ne günler göreceğiz acaba diye de endişeliyim.Dediklerinde olur birgün diye düşünüyorum böyle devam ederse...YASAKCI ZİHNİYETİ DE KINIYORUM...
  asis

  YanıtlaSil
 4. merhaba benimde bloğum var üstelik kapanmadan az bir zaman önce sahiplendiği ve hevesle yazdığım bir sayfaydı.bu arada sormak istediğim birşey var:ben bloğuma nasıl yazı yazabilirim?Burdan ulaşabiliyorum ama kendi sayfama ulaşamıyorum.bana yardım edermisiniz

  YanıtlaSil
 5. Gerçekten hepimizi çok şaşırttı bu olay. Herşey düzelmiş yoluna girmiş sıra bloglara gelmiş vallahi, hiçbir yorum yapamayacağım, kilitlendim resmen.

  YanıtlaSil
 6. E ama unutmuşsun VOX adresini vermeyi?? Hadi yayınla..Daha çok ses, daha çok nefes..
  Biz her yerde, her şartta, her şeyi yapabilecek güçteyiz.Bu bir savaşsa eğer, BİZ KİMİN EVLÂTLARIYIZ!!!!!!gerektiğinde sırtımızda mermi de taşırız..Blog taşımak ne ki!!

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))