Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

16 Eylül 2008 Salı

havadan sudan kayktan mayıktan

Günlerdir yazmamışım, e bu kadar tembel günler geçirisek ne yazalım. Ramazan tüm rehavetiyle çöktü üzerimize. Gamse de tatil ya sahura kadar otur, öğlene kadar yat. Sonra hadi ne pişirelim ne yiyelim, alış veriş falan.

Neyseki yarın Can geliyor da hayatımıza bir aksiyon katılacak. Bir kaç günün tembelliği yarın çıkacak. Sabah Can gelecek ,akşam görümceme yemeğe davetliyiz, yemekten sonra da haydiii , başka görümce de okey partisi var. Nazlı ve kocam yemek sonrası eve dönecekler. Biz Gamze ile devam edeceğiz)). Ama Gamsenin okul da bayram sonrası açılıyor. Ben , artık asıl kış programına geçerim hayırlısıyla.

Bu ara en çok güldüğüm şey Aydın Doğan la, RTE nin kapışması. Al birini vur öbürüne. Nasılda istekleri olmayınca birbirlerini ispiyonladılar hehehe.Siz bakmayın atıp tutmalarına, kayıkçı kavgası bu tak tuk sesten başka bişe çıkmaz. Hilton dilton olur yine iş yoluna girer. Bir zamanlar eski bloom da yazmıştım . Ama hatırınız için bi da yazayım.2006 da yazmışım bunu hatta şimdi yazıyı okurken gördüm.

Eskiden Üsküdar-Beşiktaş arasında yolcu taşıyan kayıkcılar,bazen müşteri yüzünden kavgaya tutuşurlarmış,kürekler falan havada uçarmış.Öyle çok gürültü çıkartırlarmış ki halk seyretmek için etraflarına toplanırmış.Şimdi bi şey olacak biri yaralanacak derken ,onlar hiç bir şey olmamış gibi işlerine dönerlermiş.Kayıkcı kavgası sözü buradan geliyormuş. Şimdi siz bu tak tuklara fazla kafanızı yormayın. Ama kendimle çok bi gurur duydum, kendi yazısını google de arayan bir zat olaraktan, daa kolayımageldi yav, şimdi arşivi marşivi mi karıştıracam dedim. Ay bi de baktım ki tüm o anlı şanlı köşe yazarlarının hepiciği de bu olayı kayıkçı kavgasına benzetmiş ve bendenizin yazısı da aynı sayfa da çıkmış .

Ben gözümü gökyüzüne diktim yağmur bekliyorum, bu gün bi ara dışarı çıkmıştım feci sıcaktı. Bu akşam meteorolojiye göre sağnak yağmur var ama şu ana kadar tıs yok. Güya bu kış bol yağışlı geçecekmiş, hadi bakalım inşalah.
evvet bir yazının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz, darısı başka yazılara...

12 yorum:

 1. GELDİ GELDİ YENİ YAZI SICAK SICAK,
  bu kadar olur aynı anda yazmalar
  yazdığım yazıya düzenleme yapayım dedim o arada gelmişsin kardeş
  sevgiler
  hamdiyefiliz

  YanıtlaSil
 2. Keşke,
  yağsa da yağmurlar
  kurtulsak sıcaklardan Lalem,
  bu yıl ki kadar,
  gündemden,sıcaktan ve insanlardan bunaldığımı hatırlamıyorum...
  birazcık umut...

  YanıtlaSil
 3. Haber izleyesimiz kalmadı değil mi.

  Şöyle olsa mesela:
  Gazeteyi açtığımızda Türkiye'deki bilimsel gelişmelerden söz ediliyor...Marmara ve çevresi tüm sanayii atıklarından kurtulmuş turizm Cenneti olmuş. İçişlerimize kimse karışamıyor...bu küçücük şehirde özelleştirmeye kurban edilmiş, yerinde yeller esen işletmeler yeniden faaliyete geçmiş, özel şirketlerde 3 kuruşa, izin-tatil hakkı olmayan çocuklar devlet güvncesinde çalışıyorlar yeniden.
  Magazin eklerinde şairler yeni kitaplarını tanıtıyor. Roman yazan, resim yapan, film çeken gençler aşkla yaptıkları işlerini anlatıyorlar. Dünyada Türk sinemasının parlamasından bahsediliyor.
  Nasıl hayal ama?

  YanıtlaSil
 4. AY ALEMSİN VE TEBRİKLER YANİ, KESİN KÖŞE YAZICILARDAN FAZLAISN SEN GERÇİ AMA:)))
  HAREKETLİ GÜNLERE SICAK VE YUMUŞAK GEÇİŞLER BAŞLADI SENİN ANLAŞILAN. CAN EN HOŞ KIMI GİBİ DURSADA BEN GAMSEGAMSE VE NAZLIDAN GÖRMENİ DİLERİM HEHE:)) TAMAM DAHA GENÇSİN AMA ZAMANI GELİNCE OLMAMI?
  VEE EVET SICAKLAR BEN SON BİR KAÇ GECEKİ UFUNETİ YAZIN YAŞAMADIM RESMEN YA... BURADA YAĞMURDAN ESER YOK SÖZDE BU GÜNDE SICAKLIKLAR PEK BİR DÜŞECEKTİ AMAM ŞİMDİLİK DİMDİK AYAKTA GİBİ BAKALIM...
  SEVGİLERİMLE

  YanıtlaSil
 5. kankiiiiii
  senin anlı şanlı yazarlardan ne farkın var sanki
  bence birçoğundan iyisin
  kayıkçı kavgasını izliyourz bakalım sonu nereye varacak
  öğle arası yağmur çiseledi,
  hava süperdi
  ıslandım :))

  YanıtlaSil
 6. Lale ablaaa, ben geldigimde kis baslamis olacak.Bi yandan ozledim kisi ama cok da emin degilim!Dur kendimi kestane ve battaniye alti filmle motive edeyim:)

  YanıtlaSil
 7. bende o malum kavgadan radyo sayesinde haberim oldu.O ne sacmalik oyle yaa
  Can beyi bir de biz gorsek yaw

  YanıtlaSil
 8. Kayıkçı kavgası benzetmesini hatırlıyor ve kutluyorum..
  İnternetten faydanlanmaları çok güzel:))))
  Okey partileri dedikçe canım nasıl çekiyor anlatamam..Ankara'ya taşınsanız ne iyi olur diyecektim ama İstanbul' lale ile güzel...
  Kocaman sevgiler

  YanıtlaSil
 9. super bır benzetyme olmus kayıkcılar ıste:)
  bu arada havaların sogumasına bır adanalı olarak ne kadar sevındıgımı anlatamam:))

  YanıtlaSil
 10. Lale abla beklediğin yağmur geldi, dünden beri bol bol yağıyor.
  son olayların bende kayıkçı kavgası olduğunu düşünüyorum,gerçi bu adı senden yeni öğrendim.
  Google yazını araman çok hoş ne kadra keyifli olmuştur, senin yazını da görmek

  YanıtlaSil
 11. yagmura doydun mu Laaleeeee :))

  ben okumamısım bu kayıkcı kavgasını ne güzel bir benzetme olmuş..... ben keyifle izliyorum :))

  optuuummmm

  YanıtlaSil
 12. ne yağmurdu o öyle panjurlar uçuştu.

  Ben bıktım kayıkçı kavgalarından artık izlemiyorum bile.

  Sevgiler

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))