Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

4 Temmuz 2015 Cumartesi

Söylenecek sözüm var çalınacak sazım var. :)

Yazmadığım günlerde ;
İstanbul dışından gelen kuzenim Ebru ile bir gün, Moda sokaklarında dolaştım...

Başka bir gün kuzen Ahmet bizi aldı ve Küçük Çekmece/ Kanarya mahallesinde kuş isimli sokaklarda kaybolduk...Aklımıza gelebilecek gelmeyecek her kuşun adını taşıyan  sokaktan geçtik de bir tek aradığımız Martı sokağı bulamadık...Navigasyonumuz bizi deli danalar gibi dolaştırdı ama ne gam biz kemençe eşliğinde Karadeniz türküleri  söyleye söyleye şehirde kaybolmanın tadını çıkardık...Onun dışında serin  serin gecelerin keyfini kitap okumanın keyfini çıkarttım ve çok güzel kitaplar okudum okuyorum...
İlk kitap İlhami Algör'den ...kendine ait bir yazım dili olan ender yazarlardan...onun hınzır, muzip bir dili var...Kurduğu cümleler akılalmaz...kitabın adı bile bunu anlatmaya yeter...İKircikli Bİricik....hem de kuzenim Ebru'nun hediyesi...Herkesin uyuduğu bir sabah okuma odamdaki koltuğuma kuruldum ve okudum...arka kapağındaki cümleler çok güzel anlatmış kitabı...yalnızlığın, arayışın,bulma ümidinin,şehirlerin, caddelerin,şarkının ve şiirin romanı demiş...

İkinci kitabım Melek Dili/Dimitrie Dinev... Leylak Dalıcım tavsiye etmişti... Henüz daha yarısına bile gelmeden ben de hiç korkmadan tavsiye edebilirim rahatlıkla...Garcia'nın Yüzyıllık Yalnızlık romanındaki kadar olmasa da kalabalık soyağaçlarının olduğu arkadaki conda ise Bulgaristan politik hayatının bulunduğu  bir roman... 

Kızlar tatildeler artık gece geç yatmalar, sabah geç kalkmalar var bizim evde...Ne yazık ki oruca ara vermek zorunda kaldım, bir kaç gün ama pazartesi inşalah yeniden başlayacağım...Gözümdeki rahatsılık beni biraz zorladı, en sonunda önceki gün yeniden doktora gittim...evet bir sorunum var ve altı ayda bir takip edilecek... Doktorum okumanın, yazmanın  ya da izlemenin bununla hiç bir ilgisi olmadığını söyledi de evdekilerin dilinden  kurtuldum en azından...Şimdiii bir de yemek tarifi vereyim hatta vermeyeyim siz gelip "Seferberlik Yemek Tarifleri" ne bakın... Yan taraftaki aşcı şapkalı fotoma tıklamal yeterli.
eğer sizin evde de bizim ev gibi ramazan gelince bayat pideler birikiyorsa; işte onları kırpıp kırpıp yıldız yapabilirsiniz. :)
Hayde gideyim artık söylenecek söz kalmadı gayrı. :)


6 yorum:

 1. Bende de son göz kontrolün de makula dejenerasyonu çıktı. Eve gelim bakim ki internetten sarı noktaymış meğer. Bana da altı ayda bir kontrol verdi. Üzüldüm tabi ama fazla kafaya takmıyorum şimdilik. Şu an görmem çok iyi. Bakalım zaman ne gösterecek.

  YanıtlaSil
 2. Ayy ben de ne zamandır Ramazan için pratik bir şeyler bekliyordum sizden. Dünden kalan pideleri değerlendirmek için ne güzel bir fikir devamı da gelse keşke!

  YanıtlaSil
 3. Ayy ben de ne zamandır Ramazan için pratik bir şeyler bekliyordum sizden. Dünden kalan pideleri değerlendirmek için ne güzel bir fikir devamı da gelse keşke!

  YanıtlaSil
 4. Geçmiş olsun Lale abla, umarım ciddi bir şey değildir gözündeki sorun :(

  YanıtlaSil
 5. canım benim o güzel gözlerine acil şifalar diliyorum
  bu pide mantı işi süper
  sokaklarda kaybolmak en sevdiğim :))
  hele de istanbulda
  güzel bir hafta diliyorum sana

  YanıtlaSil
 6. Geçmiş olsun:) İnşallah geçmiştir.
  Paylaşımlarınız cok güzel ve samimi. Takipteyim artık

  www.tesetturnotlari.blogspot.com.tr
  bekerim :)

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))