Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

26 Mart 2014 Çarşamba

Kriton Curi'de İmza: Kızın & İmza: Karın

Dün çok güzel bir gündü,benim açımdan. ''Kriton Curi Parkı''içinde yer alan ''Kadıköy Gönüllüler Evi''nde  gelen konuklar ve yazarlarla birlikte ''İmza:Kızın ve İmza:Karın''ı ve de nisan ayı içinde çıkacak olan ''İmza:Ben''i konuştuk. Bu arada Zuz meraktan ölmek üzere acaba onun hakkında ne yazdım. Çünkü bu kitapta,hayatımızda önemli yeri olmuş, hayatımıza etkisi olmuş insanlara seslenip; İmza: Ben dedik.

Her şey çok güzeldi, yazarlar yeniden buluştu,görüştü. Hürriyet Gazetesi yazarı Yonca Tokbaş tee Dubai'den kalkmış gelmiş,bize katılmıştı, Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca hemen yanı başımda kendi hikayesini anlatıyordu. Yıllardır blog arkadaşı olduğum,aynı şehirde yaşadığım ama bir türlü yanyana gelme fırsatı bulamadığımız Asuman Yelen ile nihayet reel anlamda da görüştük. Daha kapıdan girerken Yaşamın Kıyısından-Nur- hemen el etti,buradayız diye.


 off kapmışım mikrofonu,bu projeye nasıl dahil olduğumu falan anlatıyorum işte:)
Kadıköy gönüllüleri bizi gerçekten de çok güzel ağırladılar. Konuşmanın sonunda da çay masasının etrafında toplanıp sohbetimize kendi aramızda  devam ettik.


 Günün en güzel yanlarından biri de, konuşmalarımızla duygularımızı,dinleyicilere öyle bir geçirmişiz ki konuşma sonunda önümüzde uzun imza kuyrukları oluştu.

 aradan beni farkettiniz mi? hihihi nasıl da bi edalı imzalıyorum ama:))İmza:Ben büyük bir olasılıkla 8 Nisan da çıkıyor. Bu kitap aynı zaman da  sesli olarak da basıldı.En çok o kısmını merak ediyorum açıkçası:)


Bu projeler benim hayatımı daha da anlamlandırdı. Bu artık bitiyor ama umarım başka başka sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam edebilirim.

12 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Banucum sen de iyi ki ama iyi ki varsın...

   Her şey için çok teşekkür ederim.

   Sil
 2. Yanınızda olmayı çok isterdim :) Bu proje hayatımıza çok anlam kattı ,birdik , bütünleştik :) İyi ki varsınız , sizleri tanımışım ,ben de çok merak ediyorum imza:ben ile anlatılanları ;)

  YanıtlaSil
 3. Gonca,hepinizi andık. Umarım İmza:Ben de bir araya gelebilme şansı yakalarız.

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel bir gün olmuş :)
  imza ben için tarihler belli mi?

  YanıtlaSil
 5. Zeyacım Kitap inşallah 8 Nisan gibi çıkıyor:)

  YanıtlaSil
 6. Gerçekten çok güzel bir gündü ve sizlerle olmak çok güzeldi: İnşallah Lale'cim başka bir proje daha olur, seviyorum yazmayı.
  Bu arada park bizim parkımızdır ve çok güzeldir hele baharda, anlamışsındır ne demek istediğimi :)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 7. anlamaz mıyım))
  Sevgiler Nurcum

  YanıtlaSil
 8. Haberim olsaydı gelirdim valla. Seni Nur'u Asuman'ı görmek ne güxel olurdu.

  YanıtlaSil
 9. Facebook sayfasında çok duyurduk ama sanırım görmedin Mihribancım ya çok üzüldüm şimdi bak. Ortak bir program yaparız inşallah.

  YanıtlaSil
 10. Aaaaa....ama ben buraya yorum yazmıştım. Hem de yazdığımı da okumuştum. Yok olmuş. Uzun zamandır başıma gelmemişti :( Neyse, gerçekten çok güzel bir gündü. Ben de seni gördüğüm için çok mutlu oldum. Ortak program güzel fikir. Buna başlamak belki de zorunlu hale geldi zira belki de yakında sanal kalmayacak :)

  YanıtlaSil
 11. Asumancım sanırım yorumun spama düştü o zaman. Bakarım şimdi.

  Çok öpüyorum seni görüşmek üzere inşallah...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))