Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

20 Şubat 2014 Perşembe

hem ağrırım hem gezerim

İnternet yasası onaylandı biliyorsunuz... Umarım geç buldum çabuk kaybettim şarkısını söylemeyiz, bir gün kalktığımda blogumun yerinde yeller estiğini görürsem çok ama çok üzülürüm. Şimdiden söylüyorum öyle bir şey olursa  hakkınızı helal edin, yolda falan rastlarsanız yanıma gelin valla şaka değil.

Hadi şimdi bakalım yazmadığım günlerde neler olmuş.

''Ayvalık'dan ZUZ geldi, evde bir bayram havası'' modundayız. Geldiği akşamın ertesi sabahı kahvaltıdan sonra evden çıktık,Üsküdar'a indik. Ayaklarımızı Kız Kulesine karşı; çay simit eşliğinde kitaplarımızı okuduk. Eve  gelirken de hamsi alıp, akşama hamsinin  tavası ,soğanın cücüğü partisi yaptık.
Gece herkes yattıktan sonra da 5 dalda Oscar adayı ''Her'' filmini izledik. Önceleri ne bu la, ne kadar yavaş falan derken film ilginçleşti. Vay anasını sayın seyirciler gelecekte insanlığı böyle birşey bekliyor olmasın...İnternetin insanların hayatına gün geçtikçe nasıl el koyduğunu, birebir ilişkilerden nasıl koparttığı bundan daha iyi anlatılamazdı herhalde...

Dün Zuz karşıya geçti ben de görümcelerimle  okey oynadım. Üç görümcem bir de ben, bahçelerde börülce oynar gelin görümce hesabı çiftetelli oynamasak da bi güzel okey oynadık. Yalnız ben biraz kabalık ettim, Halide Abla'nın yaptığı bu güzelim pırasa dolmaların lüp lüp yutup üstüne de okeyleri çat çat çakıp,çift  çift yazdırdım sayıları:)

 

 
Her şey böyle keyifli keyifli giderken dün geceyi dizim yüzünden korkunç  ağrılar içinde  geçirince konuya yine Ataletim canım benim el koydu... Ama bu sefer sıkı el koydu valla . Pazartesi gününden itibaren fizik tedavinin yolları taştan  dizim çıkardı beni baştan türküsü çığıra çığıra fizik tedaviye başlıyorum.

İşte böle böle

8 yorum:

 1. Çok geçmiş olsun Lâlecim, fizik tedavi iyi gelir.
  Hiç duymamıştım pırasa dolmasını, ne becerikli bi ailesiniz siz ya.

  YanıtlaSil
 2. Bende ayaklarımı Kız Kulesi ne uzatıp kitap okumak istiyorum ama...

  YanıtlaSil
 3. Kardeş bir başka oluyor dimi Lalecim, bu arada çok geçmiş olsun yıllarımı verdim diz ağrısına 3 adet fizik tedavi, 5 sefer dizden kortizon iğnesi sonuç ağrıyan dizler. Tabi yine de sen bilirsin gerçi geçici rahatlama veriyor ama geçmiyor diyelim. Bir süre sonra beraber yaşamaya alışılıyor, Bir de İstanbulun kaldırımları bu kadar yüksek olmasa idare ediyoruz bile diyeceğim.

  YanıtlaSil
 4. Valla pek iyi olmuş daaa, pırasa solması canım çekti sabah sabah :)
  Ayrıca çok geçmiş olsun Lale'cim aman Atalet'in dediğinden çıkma ...

  YanıtlaSil
 5. çok geçmiş olsun diz ağrısı nedir bilirim :((
  Zuz'a selam ve sevgiler :)) hoşgelmiş,,
  ayrıca geçen bayramda kız kulesine karşı oturduğunuz noktadan geçerken kulaklarınızı çoook çınlattım ya ben :))

  YanıtlaSil
 6. Çok geçmiş oksun
  Okey partilerinize özeniyorum bilesin:)

  YanıtlaSil
 7. Geçmiş olsun.Diz ağrısı deyince yazmadan geçmeyeyim dedim. 1yıldır dizlerime yapilan 2 seans PRP sayesinde epey rahatlamışken kemoterapiye başlayalı ağrılar geri geldi.Alakası var mıdır bilmem ?.PRPkonusunu bir danışın derim Atalet doktorunuza.

  YanıtlaSil
 8. Her filmi de izlenecekler sıramda:)

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))