Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

18 Eylül 2013 Çarşamba

Erken bayram

Sabahtan yataktan sürüne sürüne kalktım. Dizim bir garipti...İlginç olan her zaman yakındığım hasta olan diz de değil...Resmen sürüye sürüye  koridorda salona doğru yürürken; benden daha önce uyanmış,salonda olan kocam bile bu sürüme sesine ayağa fırladı,noluyo diye...Dün  gece yatarken,biraz belim ağrıyordu,sabah öyle uyandım. Neyse bir bardak çay,bir tost yeyip bir kas gevşetci aldım ve şu an çok daha iyi...

Dün ani gelişen,endişe verici bir olay yaşadık,sanırım kendimi çok sıktım ondan bi sinir sıkışması oldu...Neyseki sonu güzel geldi... Görümcemin kızı, Nur Banu acilen bir ameliyata girmek zorunda kaldı. Çok kapsamlı ve uzun süren bir ameliyattı. Biz sabahın köründe sülale boyu hastane kafeteryasına kamp kurduk,birbirimizin endişelerini dağıttık, aklımıza olumsuz hiç birşey getirmemeye çalıştık. Büyüklerde evden dualarla destek oldu. Saatler sonra ,ameliyathane kapısında  nöbette olan Nurdan koşarak ve ağlayarak aynı zamanda da müjde müjde diye bağırark geldi... Ameliyattan çıkan dr , herşeyin çok yolunda olduğunu, çok başarılı olduğunu ve korkulacak hiç birşey olmadığını söylemiş. Birden  bayram yerine döndü ortalık. Ağlaya ağlaya  kucaklaştık hepimiz birbirimizle...Biz bayramı erken yaptık anlayacağınız.Allah hiç kimseyi korktuğu yerlere uğratmasın ve sevdiklerinin acısı ile imtihan etmesin.

15 yorum:

 1. Çok geçmiş olsun Lale ablacım... Neyse ki sonu şahane bitmiş... Bayramın şimdiden kutlu ve mutlu olsun o zaman:)))

  YanıtlaSil
 2. Gecmis olsun Lalecim. Hersey guzel olsun.

  YanıtlaSil
 3. uuu.. geçmiş olsun kuzuya...
  size de...

  atalet

  YanıtlaSil
 4. geçmiş olsun , tüm aile kucak kucağa sevinci de hüznü de birlikte karşılamak güzel olan ;)

  YanıtlaSil
 5. Geçmiş olsun Lale, Allah bir daha göstermesin inşallah.

  YanıtlaSil
 6. Geçmiş Olsun Lale' cim. Bu uzun bekleyişlerden sonra gelen iç rahatlatıcı haberler gerçekten tüm bayramlardan daha bayram.
  Tabii hiç yaşanmasa daha iyi ama...

  YanıtlaSil
 7. Sana da Nur Banu ya da çook geçmiş olsun Lalem. Sağlık gibisi yok aman gerisi halloluyo bir şekilde... Sevdiklerimizin acısını yaşamayalım da bayram olsun hergün. Öperim canım.

  YanıtlaSil
 8. Çok geçmiş olsun... :) Erken bayramınız da kutlu olsun. :) Çok sevindim iyi haberlerinizi alınca bugün. Sevgilerimlee. :)

  YanıtlaSil
 9. Geçmiş olsun Lale'ciğim. Sanada Nur Banu'yada.

  YanıtlaSil
 10. Çok geçmiş olsun lale abla.
  Bayramınız daim olsun

  YanıtlaSil
 11. Çok geçmiş olsun Lâlecim, ne zor, iyi haberler almanıza sevindim.

  YanıtlaSil
 12. Sağol lale abla yanımızda destek olup morel verdiginiz için dayıma ve sonsuz tesekkurler iyiki varsiniz sağ olun var olun....Banu Subaşı

  YanıtlaSil
 13. Lale'cim çok geçmiş olsun, umarım herşey yolundadır ...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))