Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

23 Mayıs 2013 Perşembe

Karışık Kaset

Sıcaklar birden bastı,benim bünye henüz adapte olamadı...Ne de olsa genlerimiz serin havaya kodlanmış, istediğin kadar İstanbul'da doğdum ,büyüdüm de,  genlerin Karadeniz'in serinliğiyle, yağmuruyla, dalgalarıyla harmanlanmış... Bir  serin rüzgar yüzümü yalasın,bi sırtımı ürpertsin isterim. Bu sabah da,gökgürültüsünü duyunca fırladım yataktan yağmuuuur diye, o gürledi, bir iki kocaman damla attı camlara geçti gitti...

Üçüncü gündür evdeyim,cuma günkü büyük en büyük temizliğin ön hazırlıklarını yapıyorum,sadece kendim yapmam gereken yerleri ince ince işliyorum:))

Bu ara film izleyemiyorum farkındaysanız,öyle güzel filmlerim var ki stokta,ama niyeyse   izleyemedim...Ama kitapta tam gaz gidiyorum...Karışık Kaset/Uygar Şirin de bitmek üzere...Bu kitabın benim için şöyle,ayrı bir özelliği oldu. Uygar Şirin, kahramanı; Ulaş'ı hep bizim çevrede gezdiriyor. Kadıköy,Koşuyolu,Acıbadem...Bizim piknik yaptığımız yerlerde, birşeyler atıştırdığımız büfelerde, ve alışveriş yaptığımız pasajlarda... Bir de şarkılar var tabi ve hikayeleri...Gece yatakta okuduğum için notlar alamadım ama ben de ben de,biz de biz de diyerek  okudum. Size şu yaz günlerinde içinizi ılık ılık edecek,pır pır ettirecek bir kitap öneriyorum...Kitap demişken, Can Yayınları D&R da kalasik  yaz kampanyasına başladı... Her kitap değil ama alabileceğiniz bir çok kitap var. Ben Marc Levy'leri topladım:)) Geçen yıl ''Gölge Hırsızı''nı kaçıranlar,bu yıl kaçırmasınlar...Her gittiğimde de karıştırıyorum şimdi Carlos Funtesl'ere diktim gözümü...


Dün akşam Muhteşem Yüzyıl bize madik attı ama işin aslı Hürrem kaçmış:)) şimdi Almanyadaymış ve ne zaman döneceği belli değilmiş. Doktorlar ''tükenmişlik sendromu' teşhisi koymuşlar. Kadıncağız,ödül töreninde boşuna kendini paralamadı,böyle bi ülke yok..diziler 10 yıl sürüyo,her hafta bir film çekiyoruz diye...

Hadi gideyim ben biraz daha çalışayım ''evim  evim güzel evim'' için:)

7 yorum:

 1. Ahh o Karadeniz geni yok mu sanırım beni bu yaz çok bunaltacak. Ankara şimdiden çok sıcak ve ceket artı naylon çorapla öğlen tatili çekilmiyor.

  YanıtlaSil
 2. Ay ben alacak kitap bulamadım dr dan:( marc levye rastlasam kaçırrmazdım dur bi ara bi daha gidip karıştırayım iyice 5tlyr kitap candır:)

  YanıtlaSil
 3. Karışık kaset şahneydi, bu yıl okuduğu en iyi kitaplar arasında Lale'cim :)

  YanıtlaSil
 4. Lalecim Özlem ve sen karışık kaset dediniz aklımı karıştırdınız. Kitap okuma konusunda peşinizden koşuyorum ama yakalamak ne mümkün:)
  Neyse karışık kasedi almak şart oldu artık.

  YanıtlaSil
 5. Bu aralar tık yok ne film ne kitap :( biri bana gezentimi dedi :) ay senede bir gün piyango vurdu işte ;) Hürrem sıcaklardan kaçmış olmasın. Donuyoruz ayol resmen havalarda çıldırdı insanlar gibi :))) öpüp kaçayım.

  YanıtlaSil
 6. Lale Hanım,
  Sessizliğinize alışkın değil takipçileriniz. Umarım herşey yolundadır.
  Selamlar,

  YanıtlaSil
 7. Sevgili Seda
  çok haklısın,bu ara tembelleştim...Sanırım yaz rehaveti çöktü...Farkındaysan yorumlar da azaldı:))

  Bugün yazacağım,yeni kitaplar var...

  Sevgimle

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))