Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

13 Aralık 2012 Perşembe

bugünlerde

Sanırım benim bu naçiz bedenim uykuyu keşfetti...Sabah kargalarla uyanıp, eline çayını kahvesini alan, filmini izleyen,kitabını okuyan evin o müstesna sessizliğini yaşayan ben artık bu keyfi kaçırmaktayım. Bir kaç sabahtır olduğu gibi bu sabah da gözümü açtığımda saat 10.35 di. Öğle olmuş ülen dedim... Nasıl bir uyma arkadaş, kafamı yastığa koyduğumu hatırlıyorum bir tek. Sanırım buna yastığımı değiştirmem neden oldu. Şu ortopedik yastıklardan, hani gördüğünüzde yastığa benzetmezsiniz ya onlardan. Boynum yerleşiyor, kafam yumşak iniş yapıyor,oluk kısmına da kolumu koyuyorum o nası bi rahatlık. Ama bana aldanıp almayın hemen aman aman çünkü, Zuz nefter etti, Gamze ve Nazlı'da rahat edemedi...Ama ben ama ben...Yüz yıldır bu yastığı beklermişim...


 (çorbanının üstündeki kıtır ekmekler, Erenköy pazarından alındı...Koca paket 3lira...



Evden yine hasta haberi bu kez de Koca kişisi hasta...Hapşırık tıksırıkla uyandı ve bugünü kendine istirah günü ilan etti... Umca damla verdim, ardından da çaydır çorbadır dayadım:)


) Akşama benim 40 yıllık randevum var... Tee Ordu İsmet Paşa İlkokulunun kapısında vedalaştığım arkadaşımla bu akşam Kadıköy'de buluşacağız. İkimiz de pek heyecanlıyız... 40 yıllık anlatılacak var....

Haberiniz vardır hatta bir çoğunuz alıp okudu bile ''İmza: Kızın'' 4. baskıya girdi...Okuyanlar, alanlar bi barnak kadırsın bakem:)

Kitap da yavaş gittim bu ara ama Otuzlar Kadını var Nazar var sözü edilecek. E-kitap has kitap tartışması var.

Bu arada benim dün okey grubumla buluşmam vardı. Anaaaa bi okey attım ondan sonrası-adam sarımsağı dikmiş,  başına işemiş,gördüğün göreceğin rahmet bu olsun demiş. Ayne  o moddaydım. Şahane taşlarla, çift okeylerle  açamadım...Istakama baka baka kaldım...

Şimdilik bu kadar...Yarın çok güzel bir  proje haberi ile geliyorum

7 yorum:

 1. Yastık :) ben ondanmı sürünerek kalkıyorum hep acep.alem kadınsın vesselam ;) nazara geliyorsun sen nazara ;) imza kızın yürüsün bahtı bol olsun. Her gün heyecanla bakıyom postaya ıhhh işte neyse az kaldı. Projeyi merak ettim şimdi..öperim...

  YanıtlaSil
 2. 5 ve 6. basımlara hazırlık yapılıyorrrrr..
  koca kişiye geçmiş olsun..
  sana buluşmada gözün aydın..
  yastığa gelince aynen dediğin gibi.. kimisileri memnun.. kimsileri pek rahatsız buluyor.. ben de nefret edenlerden oldum =)..
  öperim suluca..
  atalet

  YanıtlaSil
 3. O yastık bana da herhangi bir masal anlatamadı. Uykusuzluğum ve ben şiddetli geçimsizliğe rağmen birlikte yaşamı sürdürmekteyiz :)
  Arkadaşına selam, teklifimi unutma, üçüncüde iş tamamdır :)

  YanıtlaSil
 4. Senin güzel uyuyacağın varmış Lale. Boynumdaki sorun nedeniyle uzun zamandır kullanıyorum o yastıktan. Son zamanlarda uykum bozuldu. İkidebir uyanıyarum. İmza Kızın yeni kitap ostasına kaldı. Çok yakında inşallah.

  YanıtlaSil
 5. Yastıktan ben nefret ettim.Kocam bayıldı.Horul horul uyuyor.İmza: Kızın'dan şimdilik 3 tane aldım.Yılbaşı hediyesi seçtim kendisini, bol bol hediye etmeyi planladım.

  YanıtlaSil
 6. Uyku iyidir Lale abla ya, benim uyku ile aram hiç olmadı ama beden de uykuyu almayınca çok yıpranıyor. Alışkanlık yapmadıkca arada iyidir horul horul uyumak: )

  Umca'yı ben de yenı keşfettim çocuklara verıyorum ınsallah şifa olur, geçmiş olsun size de.

  İnşallah bir sonraki projede birlikteyiz: )

  YanıtlaSil
 7. Çok geçmiş olsun Lale Abla. Erkeklerin hastalanması biraz nazlı oluyor. :)
  Bu arada bazen bedenin fazla uykuya ihiyacı oluyor diye düşünüyorum. Çünkü bende fazla uyuyamayanlardanım.
  Yastık deyince bende geçtiğimiz aylarda değiştirmiştim yastığımı, ortepetik aldım ama viskon yastıklardan değil. Çünkü boyun şeklini aldığından inceliyor ve o zaman nefes almam zorlaşıyor. Ben ve kuzenim dememnun kalamadık o yastıklardan.
  Dediğin gibi ama herkeste aynı etki olacak değil ya. İyi günlerde kullan.
  İyi haftasonları.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))