Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

18 Eylül 2012 Salı

kısacık kıpkısacık


Sevmedim bugünü, halbuki gece ne güzel yağmur yağmış, gökgürültüsü bandır bangır eşlik etmişti. Sabah Cancan'la telefonda konuşmuştuk...Cicianne, sen anne misin? , sen benim Ciciannem misin? demiş yüreğimin yağlarını akıtmıştı.Sonrası bamya temizledim, temizlerken film izledim. Bamya tepelerini konik konik keserken elimi kesmeyeyim diye Türkçe dublaj film seçtim. Film ödülllü mödüllüymüş ama ben sevmedim... İsmi çok ama çok güzeldi ama benim için hüsrandı...Bu arada filmin adı;'' Kapıları Pencereleri Açın''...Kim böyle bir adı olan filmi izlemez ki... Neyse işte bamya pişti , ezo gelin çorba da yanında pişerek eşlik etti ona...


Dün gece tam yatarken Gamse ile biraz gerilmiştik:) akşam yemeğini başbaşa dışarda yedik, onun gözü benim yemeğimde kaldı, beni sufle yemek için ikna etmeye çalıştı, yarım yerim dedim , sonra vaz geçtik, Migros alış verişi yapıp eve geldik.

Şimdi Seksenleri izleyeceğim...Sonra kitap faslı

6 yorum:

 1. Ne okuyorsun Lale'cim, demek yağmur var oralarda, kıskandım vallahi :))

  YanıtlaSil
 2. Özlem Lizbon'a Gece Treni okuyorum hala... Çetin ceviz, öyle haldır haldır okunmuyor

  YanıtlaSil
 3. Sen böyle yazılar yazınca, bir okuyucunun "sizin evde hiç kavga olmaz mı?" diye sorduğunu yazmıştın ya bir keresinde, o geliyor hep aklıma. :) Bu arada, Gamze haklı, sufle güzeldir. :)

  YanıtlaSil
 4. Bamya deyince 2. hamileliğime kadar uzak durduğum bu yemeğe 35 den sonra bayılır oldum :) Bugün komşumuzun bahçesinde ilk kez bamya gördüm uzun bir çiçeğin içerisinde yetişiyormuş, şaşırdım.
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Aman yaa ödüllü film güzel olmaz zaten. Daha içimi bayıltmayan, güzel bir ödüllü film görmedim :)

  YanıtlaSil
 6. Greetings fгom Idаho! Ι'm bored to tears at work so I decided to check out your site on my iphone during lunch break. I really like the knowledge you present here and can't wait tο
  taκе a look when I get home. I'm amazed at how quick your blog loaded on my phone .. I'm nοt evеn
  using WIFӏ, just 3G .. Αnуwаys, wonderful blog!
  Look at my weblog - pikavippi

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))