Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

20 Nisan 2012 Cuma

Böyle işteEvin boyalarını seçtik dün... İşin uzmanlarınca renk karmaşasına gitmeden tek renkte kalmamız önerildi. Ve kumsal bejinde hemfikir olduk.

Nihayet aylardır beklediğim kitap Doğan Kitap'dan çıktı. HARUKİ MURAKAMİ'nin 1Q84...George Orwel'in 1984 romanına göndermeler yaptığı için ve de Q Japoncada dokuz olarak okunduğu için bu adı alıyor.Yeni evimde yeni bir Murakami'ye başlayacak olmanın coşkusu doldu içime. Bu 1000 sayfalık gerçekle gerçek üstüler arasında gidip gelmeye hazırım ben:))Yalnız yine söylüyorum Doğan Kitap kapak konusunda çok kötü...Bu kapak hiç ama hiç yakışmamış.

İki filmim var sözünü edeceğim ilki Tutku Günlükleri... John Depp kitabın yazarının hayranıymış ve filme alınmasını çok istemiş. Bu yönetmenin-Bruce Robinson- canı isteyen seyretsin tarzını çok severim. Karaip Korsanlarından sonra böyle bohem bir rolde izlemek hoş oldu, John Depp'i... Filmde bir kaç mizahi sahne vardı ki hem çok yaratıcıydı hem de çok güzeldi. Bir iki tane olan fantastik sahnelerse hiç hoşuma gitmedi.

İkini film ise, artık klasik hale gelen bir Japon filmi... Nobody Knows... Gerçek bir hikayeden uyarlanmış. Hatta Japonya'da blogculardan sanırım Erihu idi... Bu olayın geçtiği evin önünden geçtiğini yazmıştı.Her biri farklı babadan olan dört çocuğunu evde terekederek ortadan kaybolan annenin ardından çocukların verdiği yaşam mücadelesi...Bu filmi size izlemenizi önerdiğim filmler listesine lütfen koyun...

Bugün okey grubumla buluştum ama elim okeyde, kafam evi yerleştirmekle meşgul olduğundan durum vaziyetleri nanay...

BİTTİ

13 yorum:

 1. Hadi hayirli olsun sen sipsak tasinma isini de halledersin :)ona süphem yok.Kitabin kapagi evet güzel degilmis..hala beklemedeyim göcebe gibi oldum evde :( bu aralar.cook öpüyorum.

  YanıtlaSil
 2. Ne zamandır Murakami okumuyorum. Aslında sanırım yaz aylarına saklayacağım bu kitabını da.

  Fakat ben asıl bu Japon filmini merak ettim. Nefis bir afişi var! Ah olsa da Cuma akşamı izlesem diye geçirdim içimden;)

  Teşekkürler paylaşım için. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 3. nobody knows u daha önce bnde duymuştum hayya izlemeliyim falan demiştim ama sonra üzerinden zamna geçince unutmuşum.hatırlatma için saol :)

  YanıtlaSil
 4. Offf Murakami deyince akan sular durur ama hemen okuyamam sanırım o kadar çok okunacak var ki liste kabardı, ev işi için de kolay gelsin Lale'cim :)

  YanıtlaSil
 5. Lale ablacim, yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun, bol kitaplı hoş sohbeti günlerle dolsun ins. Kitabı da sanırım benim şef henüz duymadı, hafta sonu alayım da ona sürpriz olsun;)) bekliyenlerdendi. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 6. Sen seksek oynaya oynaya toparlarsın o evi, hiç şüphem yok.
  Hem taşınma öncesi eneji depolamanın ne zararı var ki..

  Kolay gelsin Lâle'm
  Ece

  YanıtlaSil
 7. Yeni eve yeni eser. Hem de en sevilen yazardan. Çok hoş. Çok güzeldir taşınmalar, boya kokuları. Eski eşyalar yeni ortamda yeni gibi görünür. Yeni perde, pencerede yeni manzara. Yorgunluktan sonra yeni sabaha dinlenmiş uyanma. Yediğiniz şeylerin bile tadı farklı gelecek hepinize. Biz bunu yıllarca hemen her sene yaşadık ve hep çok sevdim.
  Şimdi de çok özlüyorum.
  Sevgiler Lale' cim. Bı gün Emirgan' Da çeşit çeşit laleleri izlerken seni de hatırladım. BİRİ BANA DUR DESİN...

  YanıtlaSil
 8. Yaban Koyununun İzinde'n sonra... biraz ara vermem gerek diye düşündüm yazarın diğer kitapları için. :)
  Ev yerleştirmede kolay gelsin Lale Abla.
  Filmleri ekliyeceğim listeme.
  Keyifli haftasonu. :)

  YanıtlaSil
 9. Boya badanadan vakit bulursaniz su sergiyi gezip yazar misiniz? :)

  http://www.peramuzesi.org.tr/default.aspx

  uzaklar

  YanıtlaSil
 10. Bildiğiniz üzere benim Murakamiyle aram hoş değil ama size iyi okumalar diliyorum, yeni evde uzun bir yolculuk:)
  Evle ilgili çalışmalarda da kolaylıklar dilerim, yerleşene kadar zor tabi ama sonrası da harika olur:)
  Son filmi not aldım, izleyeceğim...öptüm!
  BİTTİ;)

  YanıtlaSil
 11. Evet Lale Abla, bendim Tokyo'da filmin geçtiği yerden geçen :) Ben de herkese tavsiye ederim bu filmi.

  Ayrıca Murakami'nin okuduğun kitabını duymuştum, okumak istediklerim arasında. Ben de şu anda Murakami'nin ''Zemberekkuşu'nun Güncesi'' kitabını okuyorum :) Sevgiler

  YanıtlaSil
 12. kitabın kapağı gerçekten kotu, yazıyı okumamış olsam anlamazdım ne oldugunu...yorumlarını bekliyoruz...sevgiler..

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))