Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

8 Mart 2012 Perşembe

günün dırdırı

Sabah tatsız kalktım. Öyle hasta falan değil ama tatsız, sanki boynum tutulmuş, ensem ağrıyo gibi, ağzımda garip bir tat... Yani keyifsiz. Akşamdan yaptığımız Kuzguncuk programından o nedenle cıldım:)) Şöyle simitli, beyaz peynirli, denizli, kedili, kuşlu, martılı psst garson bi çay daha ama bu sefer ki keyif çaylık küçük bardakta olsunlu bir kahvaltıydı.

Film izlemedim, biraz kitabımdan okudum, gazetelere baktım çayımı içtim derken kendime geldim. Hadi bu gün evci çıktık madem, eve biraz şefkat göstereyim dedim. İki günde bir o şefkati esirgerseniz sonrası malumdur bizim evde.

Biraz yemek de stokladım. Yayla çorbası, Salçalı köfte...ama köfte biraz fazla hazırlanıp dondurucuya girdi... ve pilav.Akşam Zuz'da geliyor. Kardiş kardiş Fatmagül izleriz.Koca'nın dün sandığı Beşiktaş maçı bu akşammış. Naziş programını iptal etmiş, çok yorgunmuş eve geliyormuş. Yani tam kadro evdeyiz.

Sözünü edecek bir kaç kitap haberi var, okunanlar, yeni çıkanlar var ama sonra..

8 yorum:

 1. Umarım tadın yerine gelri Lale'cim.
  Ev ilgisini hiç sorma. Hafta sonu özellikle her şey giriyor birbirinr. Kitap haberleri için meraktayım, haberin olsun :))

  YanıtlaSil
 2. Günaydın, Lale abla sabah annem geldi, akşam Fatmagül çok heyecanlıydı dedi. Ben de aval aval baktım yüzüne. Fatmagül meğerse çok revaçta bir diziymiş. Ben de orda burda sıkca duyunca FAtmagül doğuda meşhur olmuş, çok konuşulan bir kadın ve bunun acı hikayesini gazetelere taşınmış, örnek almasınlar diye yazılıp çizilen biri sanıyordum. Hani gerçekten Fatmagül diye biri var sanıyordum.
  Allahım ne kadar uzaklaşmışım dedim. İki çocuk/iş/kitaplar/yapılacaklar/ev telaşı/koca kişisi beni ne hale sokmuş...

  YanıtlaSil
 3. Hayat İzleri arkadaşımızın dileğine katılıyorum.İnşallah tadın yerine gelir Lale ablacım.Bende merakla bekliyorum kitap haberlerini. Sağlıcakla kal:)

  YanıtlaSil
 4. merhaba,

  zuz cunda adasina tasinmamis miydi? yoksa cundaya gidiyorum deyip beleşten size mi yerleşti:))

  YanıtlaSil
 5. Hahaha Ayşegül ya, gerçekten güldürdün beni...Ben de çalışırken kolleksiyon dönemlerinde senin gibi olurdum. Çekimler bitip tatile girince uzaydan gelmiş gibi olurdum:))

  YanıtlaSil
 6. Adsız iyi aklıma getirdin ya, böyle yapmış olabilir Zuz:))

  Zuz Pansiyonu tadilata soktu, orada boya badana işleri sürerken O'da burada gıcır gıcır yorganlar, nevresimler , battaniyeler aldı. Tüm mutfak eşyasını yeniledi. Tasrım aydınlatmalar yaptırdı yaaa. Bir her şey yerleşsin resimlerini koyacağım buraya:)

  YanıtlaSil
 7. senin dırdırını bile okurum:)
  Lale ablacım naçizane bir mim gönderdim sana,
  vaktin olursa kitap okuma ritüellerini de okumak isterim
  sevgiler

  YanıtlaSil
 8. inşallah bu keyifsizlik hemen sona erir :) sevgiler

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))