Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

9 Şubat 2012 Perşembe

geçiyordum uğradım

Bu sabah kalkıp karı görünce, dünden de ayazımı almış olunca bu gün bi görümceli okey partisi çevireyim derken Zuz aradı ablaguş evemisin diye...koş okeye dördüncü lazım dedim:)Aradığında Cihangir'deydi, 45 dk bile geçmemişti ki, sizin marketin oradayım, bir şey lazım mı? dedi.
Geldi, bize bi de şahane bir kısır yaptı. Yiyen bir daha aldı ama ben sadece tatlı kaşığı ile tadına baktım. Öyle methettiler ki artık merak ettim:))

Ben bir taraftan Üstün Dökmen Hocam'a kulak kabartıp, bir taraftan onların kısırını yandan yandan keserken ve de bir taraftan da oyun oynamaya çalışırken dibe vurdum tabi. Hatta o kadar abartmışım ki, Zuz'un önündeki taşları alıp dizmişim. Onlar benimmm diye bağırdı ama verirmiyim okey vardı:)

Kızlar hava durumu nedeniyle erkenden sökün ettiler. Zuz, Ayvalık akşamlarında kendine örgüye vurunca ve de ördüklerine biz de sulanınca, biraz önce gidip yün alıp geldiler. Kazak, atkı falan öreceklermiş.Bana Zuz örecek tabi ki...

Bu akşam Fatmagül gecesi ama kitaplarımı okumak için de sabırsızlanıyorum.

Bu sabah bir film izledim, sinemayı sadece eğlence , boş vakitleri geçirmek için bir araç olarak görmüyorsanız, mutlaka izlemenizi tavsiye edeceğim bir film izledim. Roman Polanski'den.
Acımasız Tanrı...Polanski önce tiyatroda izlemiş sonra filme almış. Dört kişi arasında ve tek bir odada geçiyor.
Tony Ödüllü bir tiyatro oyunu olan "God of Carnage", Fransız oyun yazarı Yasmina Reza tarafından yazılmış olan filmde, 11 yaşında iki çocuğun kavga etmesinin ardından aileleri arasında başlayan tartışmanın doğurduğu ilginç olayları izleyeceğiniz bir kara komedi. Gayet medeni bir şekilde başlayan konuşma işin içine alkol girince, kadın erkek , cinsiyet ayrımı, politik duruş ve ekonomik durumlara kadar gidiyor. Jodie Foster ve Katy Winslet kadın oyuncular.Filmi izlerken bunun aslında bir tiyatro oyunu olduğunu düşünürseniz daha çok tat alırsınız.Sehpanın üstünde gördüğünüz sarı lalelerin başına gelmedik kalmadı:))

7 yorum:

 1. İyi ki onca sarı lalenin arasında kırmızı lale yoktu :))
  Dur bakalım internette bulursam yarın izliyim bu filmi.
  Ahhh benim kardeşim de bana örerdi hırkaları, atkıları :(( özledim yaaa...
  Bu arada valla helal olsun sana o kısır orda ballandıra ballandıra anlatılıyor sen de tatlı kaşığıyla tadıyorsun Lale Ablaaa ben hala kendimi diyete hazır hissedemiyorum bana oralardan olumlu olumlu mesajlar yap ben de azmimi koruyayım olur mu?
  Öpüyorum sizi :))

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel gün geçirmişsiniz Lale ablamm:) Filmi de not ettim.Keşke kota sınırlı olmasaydı da tüm filmleri izleyebilseydim.Afiyet bal ,şeker olsun kısırınız.Benimde Seda ablam çok güzel yapar her gittiğimizde.sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
 3. Polanski'nin iyidir filmleri, merak ettim simdi bu filmi, ilk firsatta izlemeliyim :)

  YanıtlaSil
 4. Film izlemeyi çok severim.Güzel bir günden sonrası daha ne olsun.

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar
  Öyle bir yazmışsın ki bu filmi bu hafta sonu mutlaka izlerim diye düşünüyorum.Heyecan yaratan güzel sözlerimiz olsun sevgiyle.

  YanıtlaSil
 6. Sadece tatlı kaşığıyla demek hımm... Ben de tatlı kaşığına meyletsem fena olmayacak artık :)

  YanıtlaSil
 7. senin sayfandan vedat'a film ismi vermekten yoruldum direkt okumaya başlasa da filmleri indirse :):):)

  çook özledim arayı çoook açtık. Aramıza karlar girdi.
  gelecek hafta bir sabah alkım'da kitap buluşması istiyorum. olur mu?

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))