Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

12 Ocak 2012 Perşembe

Parfümün Dansı ve Kitap Okuyan Kız


yazacak bir sürü şey birikti, filmler kitaplar, yemek tarifi, bizim evden haberler ama şimdilik bunu yani Kitap Okuyan Kız'a yazabilme fırsatı buldum ancak. Çoktandır ihmal etmiştik Kitap Okuyan Kızı... Uzun yıllardır beni tanıyanlar baş ucu kitaplarımdan birinin Parfüm^ün Dansı olduğunu bilirler. Tom Robbins'in en sevdiğim kitabıdır. Hep yeni okuduğum kitapları yazıyorum mecburen, Kitap Okuyan Kız'da geriye dönük de yazma fırsatı buldum. Zeya bu gün Yenişehirde Öğle Vaktini okuduğunu ve Sevgi Soysal'ı neden bu kadar geç okuduğuna üzüldüğünü söyledi. İyi ki yeniden basıldı ve bizden sonraki nesillere de okuma fırsatı verildi... Belki bundan sonra ki yazımız ya ben Zeya'nın Sevgi Soysal üzerine olabilir diyerek bitiriyorum. yazıyı okuduktan sonra fikirlerinizi bırakırsanız çok sevinirim, özellikle Parfümün Dansını okuyanların görüşlerini de çok merak ediyorum.
kitapokuyankız

7 yorum:

 1. Sevgi Soysal'ı çok severim, erken ölümü,kızlarıyla ilişkisi çok hüzünlendirmiştir beni

  YanıtlaSil
 2. Parfümün Dansını okumadım ama Sevgi Soysal çok sevdiğim ve bütün kitapiarını okuduğum bir yazardır. Tekrar okumaktan da zevk alıyorum. Keşke okadar erken ölmeseydi.

  YanıtlaSil
 3. Bu kitabi beraber almistik seninle ama ben hala okuyamadim :( bu hafta sonu baslamali iyiki hatirlattin ;)ben simdi kitap okuyan kizi ziyaret edeyim en iyisi..cook öptümm.

  YanıtlaSil
 4. Ben asis unuttum adimi yazmayi :)

  YanıtlaSil
 5. Her iki kitabı da çok severim, çok güzel seçimler. Sevgi Soysal'ı geç tanıyanlardanım ben de. Yenişehir'de Bir Öğle Vakti beni çok etkilemişti. Şimdi hangi kitabını okumalıyım sizce ?

  YanıtlaSil
 6. Işın , bence şimdi de Yıldırım Bölge Kadınlar Koğuşunu oku...Ben çok sevmiştim.

  YanıtlaSil
 7. Lale ablam sayende hiç bilmediğim yazarlarla tanışıyorum walla. Bilgine sağlık: )

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))