Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

29 Aralık 2011 Perşembe

Diyetik kutlama

Dün evlilik yıl dönümümüzdü...Hepinize , teşekkür ediyorum yorumlarınız , mesajlarınız için.
Kutlama biraz diyetik oldu...Sabah saat 11 de diyetisyen randevum vardı...Önce ödevimi verdim,çünkü yazın ki nasıl yaptığınızı anlayayım demişti. Neyse bunu yazmaktan hoşlanmadığımı anladı ki, zor geliyorsa yazmayabilirsiniz dedi...Gidişattan memnun, memnunuz...19oo gr. daha gitmiş. Listeme artık hafta iki gün yarım simit ve haftada bir gün sütlü tatlı girdi .Bu hafta ki hakkımı , Zero ile bu gün yapacağımız buluşmada kullanacağım ve Mado'nun kazandibinden yana yapacağım tercihimi...Artık değişimi biraz biraz ben de hissetmeye başladım. Bu memnuniyet nedeniyle ve de günün mana ve ehemniyetine binaen:) güzel bir yemek yiyin ama fazla abartmayın dedi. Yalnız öğle yemeği.

Diyetisyen çıkışı Koca kişisiyle buluşup Harem'e gittik. Harem'den sahil boyunca Üsküdar'a kadar yürüdük. Hava pırıl pırıldı...Deniz üzerinde martılar çığlık çığlığaydı ve hiç görmediğim kadar karabatak vardı... Bilmeyen biri onları deniz üstünde nazlı nazlı pardon Gamze Gamze yüzen ördek sürüsü sanabilirdi.( hikayesi aşağıda:))) Kız Kulesine geldiğimizde çay molası verdik... Sonra yine devam... Üsküdar'da en sevdiğimiz yerde en sevdiğimiz yemekleri yedik ama gerçekten de aşırıya kaçmadım...Bir tek mezelere dayanamadım..


Akşam Hürrem gecesiydi... Artık Hürrem Hürrem oldu...Tarihte ki ilk nikahlı padişah eşi olma yolunda... Yapılan düğünü Avrupa aylarca konuşmuş ...Böyle anlatıyor tarihçiler.... Tarihin magazin bölümü diyorum ben bunlara...


Bu gün hava yine pırıl pırıl, Zero ile tatlılarımızı yedikten sonra çaylarımızı yine belki Kız Kulesinde içeriz, kimbilir...


Yukarıda ki Gamze Gamze olayı... Gamsegamse küçükken ona kitap okuyordum, okuduğum hikaye de şöyle bir cümle geçti...Ördekler derede nazlı nazlı yüzüyorlardı.Kıyameti kopardı, niye ablamın adı diye..Hikaye şöyle devam etti mecburen, ördekler derede gamze gamze yüzüyorlardı:)

9 yorum:

 1. Öldüm gülmektennnnnnn, siz çok yaşayın e mi? Gamse Gamse'mi de ayrıca öpüyorummmmm.
  Tebrikler.

  YanıtlaSil
 2. Tatlı bir hikayeymiş Gamze Gamze'nin hikayesi:)

  Evlilik yıl dönümünüz kutlu olsun... Nice mutlu senelere...

  YanıtlaSil
 3. Lale abla merhaba ;
  Birlikte nice uzun, mutlu yıllar dilerim.
  Sevgiler..Ayşegül :)

  YanıtlaSil
 4. demek ki bu gamzelerde mantık aynı bizim gamzenin yanaklarında gamzesi var.İsmi Dilek ve gamzeli olan anneme -anne bak senin de gülünce dileklerin çıkıyor demişti:))
  Bir de Üsküdar'daki en sevdiğiniz yemekçi demişsiniz ya neresi orası:)

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Yeraz, Kanaat Lokantasını çok severiz. Osmanlı mutfağının tüm örnekleri var...Başka şubasi yoktur ve önemli not;kredi kartı geçmiyor.
  Bir de Adil Kebap'ı önereceğim tüm kebap çeşitleri ve çorbaları çok güzel. İnsanı ikramlarıyla doyururlar zaten.

  YanıtlaSil
 6. Lale abla,

  Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun. Darısı bizim gibi yeni evlilerin başına, umarım biz de sizin gibi sevgiyle, saygıyla, aşkla devirebiliriz yılları...

  YanıtlaSil
 7. Sezen Aksu'nun eski bir şarkısının sözlerinde " Benim bütün derdim özlem " kelimeleri geçer; kardeşim de sözleri " Benim bütün derdim Didem " diye değiştirirdi o zamanlar, çocuklar şahane Lale'cim :))

  YanıtlaSil
 8. Çok güldüm :) Ah bu minik kardeşler.. Büyüseler de hep minicikler :)

  YanıtlaSil
 9. Nice güzel yıllara tekrar. Ne güzel bir program olmuş. Şu Kanaat Lokantası'nda kredi kartı geçmediğini hep unutuyorum ben. En son yeğenimle gitmiş, çantadaki bozukluklara kadar toplayıp hesabı zar zor ödemiştik. Bir gün fena rezil olacağım orada.

  Mutlu yıllar dilerim size ! Belki yeni yılda tanışırız ki bilir...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))