Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

16 Ağustos 2011 Salı

Gelmeyesin bizim eve Süreyya

Sabah , tarladaki domatesleri toplamak için erkenden kalktım:) Yani bu kadar erkenden kalkmamı açıklamak için kendime mazeretler uyduruyorum da. Kızların okulu açılıp, evde bir hareker başlayınca ,,,, kuş uykusuna benzeyen uykum , artık daha da hafifledi. Şöyle top patlasa uyanmam derler ya nasıl özenirim o gibilere...

Aynı magazin gazetecileri gibi başlık attım ... Çünkü sabahın köründe zırt diye gözlerim açılınca yine , aklıma hey gidi hey, bu azeri türkü geldi. Türküyü bilmeyip merak edenler, linke tıkladıktan sonra videonun sesini dinleyin yazan, yerden sesi açmayı unutmasınlar..Başlıkla yazıyı da ilişkilendirdikten sonra gelelim, uyandım ne yaptım.. Türkmax da Açık mutfak'ı izledim. Türkmax izleyebiliyorsanız, perşembe akşamı saat 22 .oo de oynayacak olan Gişe Memuru'nu kaçırmayın. Geçen yılın Altın portakallısıdır. Sonra ; Emrah Serbes'in şu yazısını okudum. Ha, Behzat Ç. hayranlarına duyuru...filmi geliyor. Cansu Dere'ye fanatiklerden çok itiraz gelmiş ama komiser rolünde izleyeceksiniz naçar:)Yani kargalar bile kahvaltı etmeden bi sürü haber verdim size.

Biraz dizi muhabbeti yapalım. Sanırım şu ana kadar yeni başlayan diziler hakkında bir karar eremedim. Büyük umutlarala yanaştığım İstanbul'un Altınlarına, Demet Akbağ'ın bir ömür boyu sürecek sandığım dialogları yüzünden veda ettim.Kendisini çok severim aslında ama son dönemde kendini bu kadar tekrarlamasına, Feriştah rolünü evire çevire, ters yüz ede ede oynamasına şaşırıyorum artık. ATVde ki Reis'de yıllar önce Nejat İşler ve Şevval Sam'ın oynadığı Gülbeyaz'dan bozma gibi... Anneler ve Kızları ise , artık bıktıran töre dizilerinden.Galiba yine Fatmagül , Öyle Bir Geçer ki Zaman ve Muhteşem Yüzyıla kaldık. Bir de Kıvanç Tatlıtuğ ve Buğra Gülsoy'un Kuzey ve Güney'i geliyor. Mekan Üsküdarmış. Daha başlatmadan laf söyletmem arkadaş, ben yürürüm bu diziyle...

Kitaplar konusunda toplu gösterim hazırlayacağım:)) Geçen gece sahurda; Kocamın şaşkın bakışları altında okumadığım kitapları yatak odasına taşıdım. Bu ara eski yazarlardan okumak istiyor canım. Araya bir Orhan Kemal attırmak gibi bir niyetim var. En üste koydum. Bakalım bakalım bu akşam başlayacağım.

Dün akşam Cancan'ım geldi , okul çıkışı biz getirdi annesi. Biraz yorgundu tam performans gösteremedi. Bir ara bizim yatak odasına gitmiş, beni çağırıyor- Cicianne sen de gel korkiyurum... Yani hem orayı karıştıracak hem yandaş arıyor. Tilki tilki saat kaç dedim. Yani göz göre göre sana böyle bir fırsat tanıyacağım:İ)

10 yorum:

 1. Ben artık ancak senede 4-5 kitap okuyabilen biri olarak bu yazıları okurken çok mahcup oluyorum desem?
  Halbuki 80'li yıllarda bu konuda rekor bendeydi herhalde..
  Yaşlılıktan mı yoksa yorgunluktan mı neden bilmiyorum akşam erkenden cup diye yatak.
  Cancan çok şirin Maşallah.
  Selamlar Samandıra'dan..

  YanıtlaSil
 2. gelemesin sizin eve Süreyya! :-) Demet Akbağ, Haluk Bilginer olunca insanın beklentileri yükseliyor hakikaten, ilk bölümde dahi zaplamamak için kendimi zor tuttum, saygısızlık ederim diye kötü bir hisse kapıldım, yorumlarında son derece haklısın.
  Erkenden domates toplamak için kalkmana bittim, varolasın hep e mi? :-)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Lale'cim yeni başlayan dizilere ısınamadım ben aynı nedenlerle.
  Bol bol okuyorum akşamları ne yapayım, sanki böyle daha iyi gibi.

  YanıtlaSil
 4. Lalem az sabret sanırım Eylül'ün ikinci yarısına TRT'de "Mor Menekşeler" diye bir dizi başlayacak. Bunu seyretmen şart zira ana senaryoyu kardeşimin kocası yazıyor. Yani kontenjandan sıraya girecek, seyretmeyenle küseceğim:)) Yönetmeni Serdar Akar, başrolde Güven Kıraç. Set kurulmaya başlandı. Kısacası hapırsanız da köpürsenizde seyretmek zorundasınız:)))
  Demek Akbağ'la ilgili görüşlerine kesinlikle katılıyorum. Alyrıca gelecem sizin eve Süreyya:))

  YanıtlaSil
 5. ben daha dizi edinemedim ama beğenmemekten değil hiç birini seyretmedim henüz.
  ya yemek yapıyorum ya okuyorum ya da uyuyorum ramazan böyle bir etki yaptı bende :):)

  öpüyorum

  YanıtlaSil
 6. ben daha dizi edinemedim ama beğenmemekten değil hiç birini seyretmedim henüz.
  ya yemek yapıyorum ya okuyorum ya da uyuyorum ramazan böyle bir etki yaptı bende :):)

  öpüyorum

  YanıtlaSil
 7. lalemmm,
  kankimmm,
  epeydir gelemedim çok yoğundum
  istanbul kaçamağı yaptım :((( sana mahçubum arayamadım bir kalabalık grup geldik ve gittik
  neyse ayrıntıları bloğumda yazacağım
  demet akbağ için aynı fikirdeyim
  tekrar sıkıyor insanı,
  ben kaçtımmmmm

  YanıtlaSil
 8. kadın kendini evine ailesine adadığından yaratıcı gücü azalmıştır.. diycem.. kızıcaksınız..
  ben de hoşlanmıyorum pek teatral buldum..
  efenim.. bi de.. kıvanca laf söyletmeyen ben ile üsküdara laf söyletmeyen sen birleşince yere gelmez sırtı o dizinin.. ha ama mor menekşe dedin mi onun yeri ayrı.. =)..

  bi de sen karıştırtmışındır / ay ne zor yazdııım/ ki cancana odayı hem de güle güle..
  demek sen de araya klasiklerden sıkıştırmak istedin.. ne oluyorsa insanın bi ayağını sağam zemine basası geliyor ara ara ondan galiba.. ben de baksana eylül yazarını hatmettim durup dururken =)..
  hadi gidiyom blou işgal etmeden =9

  atalet

  YanıtlaSil
 9. Diziler konusunda hem fikiriz, geçen yıldan devam eden dizilerinde suyunu çıkarmasalar bari. Kitap en iyisi biz emekliler için:))
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 10. Neşe dolu merhabalar!

  Reis'i ben çok seviyorum, çok tatlı bir dizi. Ne bileyim, çok hüzünlü şeyler sıktı beni. Hel Bir Gürbüz var ki dizide çok komik bir çocuk ya. Bu arada şimdiden eminim Kıvanç Tatlıtuğ'un dizisi bu yılın rekor dizisi olacak. Muhteşem Yüzyıl'ı da çok özledim, burnumda tütüyor.

  Mutlu günler, bloga bekliyorum, sevgiler...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))