Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

23 Haziran 2011 Perşembe

BEŞİKTAŞ GÜNÜ


Bu günü tamamen Zuz'la , kardeş kardeş geçirdik. Önce buluşup göz doktoruna gittik. Sonra motora atlayıp püfür püfür deniz havası ala ala Beşiktaş'a geçtik.Beşiktaş'a geçince önce bir şeyler yiyelim dedik. Zuz burada bir yerde döneri çok iyi olan bir yer vardı oraya gidelim dedi.Gittik ki, etrafındaki her yer tenha bura tıklım tıklım.Dışarda hiç yer yok ama biz dşlarıda oturmak istiyoruz..Bir kaç dakika oyalandık neyse ki bir masa boşaldı, oturduk. Dürüm dönerini, ayranını ve limonatasını gerçekten de beğendim. balıkçılar çarşısı içinde Define Büfe....Alkım Kitapevinin sokağından girerseniz , biraz yürüyünce ; önüne çıkıyorsunuz.Yemekten sonra bir önceki yazımda bahsettiğim mağazaya gittik ve hiç bir şey beğenmedik. Bir kaç mağazada da aynı şeyle karşılaşınca hadi Kadıköy'e kendi bildiğimiz yerlere bakalım derken Beşiktaş Büyük Çarşı^ya girdik. Burada tam benim tarzımda iki dükkan keşfettim ki, sanırım artık sadece buralardan bile giyinebilirim. İlk dükkanın adı; Oscar... Biraz abiyemsi ya da spor şıklık isteyenler için süper bir mağaza... Buradan bir elbise aldım, sahibi ile Zuz dalış ve yelken üzerine sohbet ettiler ben giyip çıkarırken ve iyi bir indirimle sevdiğim bir elbise aldım. Hatta elbiseye uygun bir takıyı da yine hediye ettiler.Çıkışta hadi bir yerde oturup çay kahve molası verelim dedik. Zuz yine, buralarda ağaçlar altında bir yer vardı, oraya gidelim dedi . Orayı bulamadık ama tam Büyük Çarşı çıkışında yeni bir dükkan daha keşfettik. Tamimiyle tasarım kıyafetler satan , çok hoş iki bayanın işlettiği bir dükkandı; Willy.Nilly... Bu dükkand ki her elbiseyi, bluzu , eteği , pantolonu çok çok beğendim. yani tombiğiz diye eski jenerasyon babaanneler gibi mi? giyineceğiz yani... Her şeyi beğendim ama sonunda en beğendiğim elbiseyi aldım. İlk aldığım Zuz'un doğum günü hediyesiydi zaten... Zuz, tabi bu arada boş durmadı. Dolaşırken o da alışveriş etmekten geri kalmadı. Hatta son giydiği elbiseyi çıkarmadı bile:))
( Sağda gördüğünüz resim, Büyük çarşının tuvaletinde çekildi... tuvalet olduğunu anlamadık önce , girişte kanepeler, tv, çiçekler ve bu anı defteri:)))

Alışveriş bitince Beşiktaş sahine indik. Orası mı? burası mı? derken, Bahçeşehir Üniv önündeki cafeye konuşlandık. Nasıl güzel geldi orası bize , onca yorgunluktan sonra anlatamam. Ihlamur ağaçları altında , filbahri kokuları içinde çaylarımızı içtik, sohbet ederken saati unutmuşuz . Akşam yedi buçuk olmuş haberimiz yok. Kızlar aradı tek tek de hadi kalkalım dedik. İskelede ayrıldık ben Üsküdar motoruna o Kadıköy vapuruna yöneldik...
Ve iyi bir haber aldım Nike'dan...Bir kaç ay önce aldığım ayakkabı her giyişten bir saat sonra falan hayatımı kabusa çeviriyordu. Sıkmaya başlıyor, ayaklarımı mahvediyordu. Götürdüm aldığım mağazaya, derdimi anlattım. Aldılar, fabrikaya incelemeye gönderdiler ve dün gelip yeni bir ayakkabı almamı , ayakkabının hatalı bulunduğunu söylediler... Yaşasın diyorum ve üğerttikleri malın hatasıyla sevabıyla arkasında durdukları için de onları kutluyorum...hay Allah ya, Gamse üniversitedeyken Nike ile ilgili bvir sunum yapmıştı , niye acaba...şimdi geldi aklıma...ama yarın sorabilirim ancak:)
Sonrası akşam yemeği, Muhteşem Yüzyıl falan filan işte...

9 yorum:

 1. Günaydın Lâle,
  Sevdiğin şeyler bulup almana sevindim,mağaza isimlerini not aldım, dönerciyi de tabii :)
  İkiniz de güzel günlerde kullanın aldıklarınızı.

  YanıtlayınSil
 2. Ohhh alışverişler yapılmış, yemekler yenmiş ve tuvalet anı defteri bile çekilmiş. Ay ne yazıyorlar oraya çok merak ettim :)

  YanıtlayınSil
 3. kardeş...kız kardeş...muhteşem olan bu:)

  YanıtlayınSil
 4. Ay elbiseni çok merak ettim, Zuz'unkine de bayıldım:)

  YanıtlayınSil
 5. Anlaşıldı güzel dükkanlar keşfetmek için bu güzel kardeşlerin peşine takılmak gerek:)

  YanıtlayınSil
 6. Ne güzel gezmişsiniz:)Nike ile ilgili ben de problem yaşamıştım size dedikleri gibi aldılar fabrikaya falan gitti sonrasında yeni ayakkabı seçebileceğimi söylediler,mutluluk verici bir gelişmeydi benim için de:)

  YanıtlayınSil
 7. Zuz'un elbisesi çok güzel. Senin cicileride görelim. Anı defterine bişeyler yazdınız mı? :)))

  YanıtlayınSil
 8. anı defteri...
  eh ama lalem..
  istanbul da seni seviyor ya..
  her köşede bir sürpriz planlıyor sana.. =)..
  güle güle giyiniz..
  keyfini sürünüz efenim..

  atalet..

  YanıtlayınSil
 9. beşiktaş çarşısında bir de cok guzel ayakkabıcılar olurdu yaa, cok severdim ha bir de balıkçıların karşısında şu Ozan Güven'in ailesinin ayakkabı dukkanı vardır ve cok guzel ayakkaılar getirirler, dukkanın adını hatırlayamadım şimdi istersen kardeşime sorarım:))
  tuvaleti biliyorum ordaki "altın tuvalet"ti değil mi hakkaten orjinal bir tuvalett:))

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))