Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

12 Nisan 2011 Salı

şarkını söylediğin zaman


Ankaradan geldiğimden beri evdeyim.....rutin ev işleri dışında kitap okuyorum , film izliyorum.Biraz hırpalanan dizime tatil verdim.Ama yarın çıkıyorum. Zuz'la buluşup önce Balık pazarı içindeki Üç Horon Kilisesinde ki fotoğraf sergisine gideceğiz. Sergi konusu; İstanbul'da Nisan. Kocam söylemeseydi haberim olmayacaktı. Kendiasine sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu sabah Dayanılmaz Zulüm'ü izledim. George Colony'nin dişlerini göstere göstere oynadığı bu filmi ister izleyin ister izlemeyin. Nasıl derseniz eğlenceli derim.

Okuduğıum kitap; adıma imzalanmış , Leylak Dalı sponsorlu:))İnci Aral'ın'' Şarkını Söylediğin Zaman'' Kitabın en başta , kapak tasarımı insanı çarpıyor.Bizim öğrencilik yıllarımız ve bu günde geçiyor , dönüşümlü olarak. Bizim yaşlarımızdakiler okurken daha bir etkilenecektir.Fonda ülkenin o sancılı zamanları ve bir hüzünlü şarkıyı çağrıştıran aşk.Ne devrimden ne aşkdan vazgeçemeyen iki gencin yaşadığı ya da yaşayamadığı aşk...İnci Aral hep yazmalı dediğim yazarlardan. Leylak Dalıcım çok güzel bir benzetme yapmış...alış veriş listesi bile yazssa okurum demiş. Aynen öyle. Bir yeri betimlerken , ora gözümde canlanıyor ya onu seviyorum. Bir havuz, içinde kuru yapraklar derken... gözümün önüne hemen o manzara geliveriyor. Yani bu demek oluyor ki ; Lale bu kitabı sevdi.

Bu akşamın dizisi Öyle Bir Geçer Ki Zaman. Geçen bölümü yolda olduğumuz için izleyememiştik.

Haydii gittim ben...iyi akşamlar olsun...keyifli olsun

düzenleme: Sanırım sergi 14 nisanda başlayacak... kocam yanlış alarm vermiş olabilir. Biz yine de oralardayız yarın zaten , gidip bir bakarız.

5 yorum:

 1. arkadaşım selamlar,ümreden geleli hastayım bilsayar açamadım gelen giden dostlarımdan,, dr bizi korkutdu bütün tahliller endoskopi tomoğrafi velhasıl mekkede mikrop almışım antibiyotik tedavisi cevap verdi bende artık normal hayatıma döndüm,Ankaraya gelmişin haberim yeni oldu teknolojiden uzak olunca demekki hiçbirşeyden haber alamıyorsun, seni görmek isterdim inşaallah bir daha ki sefere diyelim canım,inan seni göremediğime ve bilgi sayarı açamadığıma üzüldüm,talafi ederiz umarımine güzelde gezmişiniz tekrar bekleriz kucaklar ve öpüyorum seni canım,facebookdan haberleşiriz:))

  YanıtlaSil
 2. off diziyi izledim bitti , stres diz boyu, bir hafta nasıl bekliycez bakalım:))sergiden görseller isteriz:) sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Bu konu çok takılır kafama havuz bilmeyen o betimlemeyi hayal edebilir mi? Havuz ve deniz yoksa yüzme öğretilir mi?Aşkı hiç yaşamayan aşkı anlatabilir mi? Hayalini kurabilir mi?
  Anlatanın ve okuyanın zenginliğiyle ilgili hoş bir yazı olmuş...çok sevgiyle

  YanıtlaSil
 4. İnci Aral hakkında güzel bir yorum :) yarın oralara gıtmısken, sampıyona ugrarsanız, benı de anın, olur mu? ben hıssederım.

  YanıtlaSil
 5. lale ablacımmm aynı senin gibi yazıyor inci aral.sen de yazarken benim de gözümde öyle bir canlanıyor ki:) eline sağlık.inci aral2ı ben de çok seviyorum.güle güle oku.keyifli günler diliyorum.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))