Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

23 Kasım 2010 Salı

seher vakti

İster inanın ister inanmayın sabahın altısında bizim yatağın üstüne oturup ailece albümlere baktık...nedeni Öğretmenler Günü için hazırlanacak slayt için öğretmenlerden çocukluk resimlerinin istendiğini Gamsegamse'nin o saatte hatırlaması...yatağın üstüne oturmuşuz bütün albümleri önümüze açmış resim arıyoruz, yok bunda çok küçüğüm yok bunda yüzüm belli değil, Kocam oradan ne kadar zayıfmışsın der...Naziş içeriden bizden istemediler diye senfoniye katılır. Sonra yine öğretmenlerden kendi hobileriyle ilgili istenen bişi seçimi... bir iki tane de kendi yaptığı keçe taç seçtik de gitti...Biraz tv de haberlere takıldım... Sarkozy ile RTE arasındaki kedi davası ilk haber tüm kanallarda... sonrada yeşil çayımı aldım geçtim bilgisayarımın başına... biraz mail temizliği yaptım...

Bu gün önce genel temizlik var, malum dün evden Cancan fırtınası geçti:))Sonra güzergahını henüz belirlemediğim bir yürüyüş var.Çoktandır koruda yürümedim koru olabilir.

Dün gece yeni bir kitaba başladım... Pedal Çeviren Kadınlar... Zero'nun sayfasında dikkatimi çekmişti... Leylak Dalıcım da sen seversin o kitabı demişti...Berfu telefon açıp , kitapçıdayım istediğin iki kitabı söyle deyince balıklama atladım ve ''Pedal Çeviren Kadınlar'' ve ''Keyif Evini'' söyledim.

İstanbul'da lodos var bugün...arkası yağmur tabiki.

Şimdi film ve kahve saati geldi, filmi izleyeyim sonra yine görüşürüz.

8 yorum:

 1. :) zeren çok fena şeyler sokuyor aklımıza:)

  YanıtlayınSil
 2. kankimmmm
  sabahın 6 sında değil de :)) genelde albüm bakmayı çok severim
  şimdilerde bilgisayarda tüm fotoğraflar hiç de zevkli değil unutuyor insan tonlarca fotoğraf çekilince
  hava acaip soğuk ankarada
  aman sıkı giyin istanbulda hava nasıl bilmiyorum ama
  iyi yürüyüşler

  YanıtlayınSil
 3. Şimdiden kızlarınızın öğretmenler gününü ve onları yetiştiren annelerini kutluyorum.Bir İstanbul turunda görüşmek dileğimle. Tüm işlere kolay gelsin sevgiler

  YanıtlayınSil
 4. Öyle acele uğradım :)yazıyı okuduktan sonra şöyle çınaraltına gittim simitle çay içtim sonra efemm bol köpüklü bir kahve içip seyre daldım..farzettim ;) çoook öptümmmm.
  asis

  YanıtlayınSil
 5. sabahın 6 sında sizin ev çok cümbüşlü :)

  keyif evi başucumda beni bekliyor.

  sizin ev pek telaşlı bu hafta ne güzel :)

  çok öpüyorum bir de özledim :)

  YanıtlayınSil
 6. O albüm sabahın altısı da olsa nerelere götürmüştür kimbilir sizi Lale'cim?

  YanıtlayınSil
 7. hahah az kaldı kavgaya götürüyordu:)))

  YanıtlayınSil
 8. Sabahın ilk ışıkları ile Fotolar enerji vermiştir:) Öğretmenler günü ile ilgili okulun böyle bir hazırlık yapması çok hoş bence.
  Sevgiler,

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))