Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

18 Kasım 2010 Perşembe

BAYRAM YAZISI

Bayramın üçüncü gününün akşamındayız... Dört gün yeteceğini düşündüğüm yemeklerim birinci günün akşamında bitmişti... İlk gün evdeydik ve de oldukça yoğunduk... Güne Zuz ve Babamlı kahvaltıyla başladık sonrasında da kapı , telefon sürekli çaldı... mutfak online dı hep:))

Birinci günün akşamı son grubu yolcu ettikten' (son grup Cancan'ın grubuydu...ev bayramlık kılığındanda çıkmıştı zaten) sonra biz görümcelerimi ziyarete gittik... Benim görümcegiller aynı apartmanda oturdukları için bir batında çıkar bu iş... gittiğimizde zaten bir aradalardı... yok olmaz hadi bizede deselerde yok yok böyle iyi dedik, Meralcim bizi bir güzel ağırladı... Çaylı zeytinyağlı dolmalı Niksar usulü baklavalı 5 saatlik bayram ziyareti oldu:)) Görümcelerimde aman kardeşlerinin isteği olsun diye basket maçı açtılar... benim Kocada gerim gerildi yattı maçını izledi. Biz de sohbet muhabbet , Niksar' da ki diğer efratla canlı bağlantı derken geç saatte eve geldik. Ben doğru yatağıma gidip kitabımı okudum... İsabelle küs geçirdiğim yıllarıma acıyorum şimdi ama ben açığı hemen kapatırım... Ruhlar Evi tam Garcia tarzı bir kitap... Yazarını bilmeden okusam ve bana bil bakalım yazarı kimdir deseler gözüm kapalı Gabriel Garcia Marquez derdim.

İkinci gün kahvaltıdan sonra hemen Dayım ve Kuzen Ahmetle taa bayramdan iki hafta önce yaptığımız program uyarınca Eniştemi ziyarete gittik... Eniştem Babam ve Dayımı görünce çok hüzünlendi ve gözlerini kapattı biz kalkana kadarda açmadı... Sanırım sağlıklı olduğu günleri hatırladı... Bazı ziyaretler sanıldığı kadar iyi olmuyor galiba hasta için... Beni sık gördüğü için oraya gittiğim zamanlarda hemen yüzünde bir gülümseme belirir... bazen söylediğim bir söze takılıp onu onlarca kez üst üste söyler... Ama bu kez gözlerini kapattı sessizce...Akşam eve döndüğümde kimseler yoktu, yattım kitabımı okudum...

Gelelim üçüncü güne, Görümcelerim iadei ziyaret yaptılar:)) Sonrasında biz Gamsegamse ile Öğretmenler Günü için düzenlenen gece için elbise baktık ve yine bir şey beğenemedik...Akşam yemeğinden sonra odama çekildim valla... kitabımı bitirdim...Çay servisi yapıldı odama ... laf aramızda dizim korkunç ağrılar ve acılar içinde... Capitolde bir ara kilitlendi sandım... Bayram sonrası o çok kaçtığım Dr muayenesinin yolları göründü hemde kaçınılmaz biçimde...

bu şarkı ağrıyan dizim için kendime...Bu resimde kendim için

9 yorum:

 1. "Lalelim
  Lalelide oturur
  Laleli, lale olur lalelimden.

  Laleliden geçilir
  LALE'den geçilmez!.."

  Bu şiir de senin için olsun.
  Faceden seslenmene yetişemedim, valla ben de özledim ve bu bayramdan sıkıldım ve diyorum ki dizin benimkine dönmeden bir doktora görünsen:)
  Mucks...

  YanıtlaSil
 2. Senni de mi Dizin ağrıyor Lale'cim aman dikkat et kendine.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Uzun bir bayram oldu dimi :)dizi artık ihmal etme Lale'cim.çoook öpüyorum.

  YanıtlaSil
 4. Leylak Dalı'yla enerjileriniz o kadar uyumlu ki, bu durum işte böyle arada sıkıntılı konularda da bir benzerlik oluşmasına neden oluyor sanırım diye düşündüm diz ağrısını okuyunca. Sizin ikinizi de aynı doktora götürüp durumu çözmeden çıkarmamak lazım:)

  güzel bir bayram olmuş belli ki, tam sizin aileye yakışır cinsten, hareketli, neşeli:) Enişteye çok buruldum o ayrı, bana çok sevdiğim birini hatırlattı. Sevigler olsun kocaman:)

  YanıtlaSil
 5. Bayramınızı kutlar ellerinizden öperim.(Geç oldu ama idare edin)

  YanıtlaSil
 6. Güzeller güzeli Lale can çok geçmiş olsun diyorum iyi bir bayram geçirmiş olduğunu umarak. Diz ağrılarına dikkat edilmeli, doktor muayeneleri aksatılmamalı. Gerekli takviyeler ilaçlar alınmalı. Özellikle kadınlar açısından daha da önemli bir durum, sağlığından bizleri haberdar et. İyi habelerini bekliyoruz. Sonsuz sevgi ve selam ile...

  YanıtlaSil
 7. Güzeller güzeli Lale can çok geçmiş olsun diyorum iyi bir bayram geçirmiş olduğunu umarak. Diz ağrılarına dikkat edilmeli, doktor muayeneleri aksatılmamalı. Gerekli takviyeler ilaçlar alınmalı. Özellikle kadınlar açısından daha da önemli bir durum, sağlığından bizleri haberdar et. İyi habelerini bekliyoruz. Sonsuz sevgi ve selam ile...

  YanıtlaSil
 8. diz işi biraz sakat, geçen senelerde ben de epey çektim. özellikle yan bağlara dikkat etmek lazım, tedavisinin tam ve tamamen yapılması gerekiyor, bir de (böyle dememem lazım ama)kiloya dikkat...:)

  doktor olayını sakın geçiştirmeyin...
  geçmişler olsun efendim...

  YanıtlaSil
 9. Hakkatten bak, niye daha önce aklıma gelmedi, tebrikler Leylak Dalı'na;
  Laleliden geçilir
  LALE'den geçilmez!.."
  Laleşim, bayıldım bu karlı lalelere -senden çok değil ama-
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))