Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

10 Ağustos 2010 Salı

@ TRUEBLUE

Dün gece de dediğim gibi , bu gün ailece ramazan öncesi programı yaptık . Yani son tur:)).Aslında bu programı Gamsegamse Annesi ve Babasına ramazana şöle motivasyonlu motivasyonlu girsin diye yapmıştır. Bizzat tertiplemiş, rezarvasyonunu yaptırmış hatta finanse etmiştir... Annesi ve babasına düşen de cap cap sulara atlamak, yan gelip yatmak , kitap okumak... yiyip içip güneşlenmek olmuştur:))

Sabah 10 gibi falan doğru Fenerbahçe burnundaki TRUEBLUE'ye gittik...

Benim gibi eskiler burayı Fenerbahçe plajı( hey gidi plajken de oradan çok denize girmişliğim vardır) azcık daha yeniler Piramit olarak en yenilerde Pinkfloyd konserinden hatırlayacaklardır... Havuzu biraz küçük ama suyunun arıtılmış deniz suyu olması , benim gibi pek havuz sevmeyenler için tercih nedeni olabilir... Birde tabi yanı başının deniz olması da ayrı tercih nedeni... isterseniz inip denize bakan taraçalarda güneşlenebilir bu arada optimistçileri de izleyebilirsiniz.. .
Güneşlenirken bir baktım leylek sürüsü geçiyor, hemen ayağa fırladım. Çünkü; Siz ayaktayken leyleği de havada görürseniz , o yıl çok gezermişsiniz:))) yan şezlongdaki kadında baktım ayağa kalkmış, üç kere oturup kalkacaksınız dedi ... bakın o kadarını yapmadım işte... Zaten Zuz çok gezdiğim için reçellerini yapmadığımı söylüyor. Hazır reçel almakla tehdit ediyor beni... bak bak:))Denize bakan taraçada...

Frozenleri frozenlerken:)))

Bu akşam sahura kalkıyoruz yarın da orucuz ... umarım her şey yolunda gider... günler o kadar uzun ki ... Gamse şimdiden yarın akşam ki iftar yemeğini sordu... Bu ramazan biraz daha fazla misafir ağırlamak istiyorum eğer becerebilirsem... işte böyle ya, hadi şimdilik gittim ben...

10 yorum:

 1. günaydın Lalem,
  hayırlı ramazanlar olsun,
  günler uzun,hayat kısa...
  havuza girmeyi sevmem,
  denizde denize girelim bari,
  bak şimdi deniz suyu olan havuz için
  oralara gelmem gerekecek.

  YanıtlaSil
 2. KANKİMMM,
  OOOOO güzel bir son tur olmuş :))
  bayıldım sefanız olsun,
  tadınız hiç bozulmasın

  hayırlı ramazanlar
  iftar davetleri ve yemek tarifleri
  olayını çok seviyorum ben
  ramazan gelince her yemek daha özel ve güzel oluyor
  inşallah kolay geçer bu ramazan
  sıcaklarla boğuşarak galip çıkarız umarım

  YanıtlaSil
 3. Hayırlı ramazanlar arkadaşım,
  evet ben de havuzu sevmiyorum
  deniz daha hoşuma gidiyor,ama eşim de havuzu seviyor bizde ikisinede girmeye çalıştık ramazan öncesi tatilden döndük şimdi evdeyim,neredemiydim Antalya daydık çok güzel geçti,hadi ben kaçtım canım...

  YanıtlaSil
 4. Son olmasın tık tık tık. Seinyazdıklarını okuyunca enerji doluyorum bir de acayip kitap okuyasım geliyor:-)Yaşa varol arkadaşım. Cümleten hayırlı ramazanlar...

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel bir yermiş öyle...
  Hayırlı Ramazanlar olsun benden de sana...

  YanıtlaSil
 6. Havuzu görünce atlayasım geldi :)bu yıl deniz sefası yapamadım artık seneye acasını çıkarırım.Laleye de yakışmış son tur ;)iyi ramazanlar,öptümmm.

  YanıtlaSil
 7. Son turunuz, çok güzel olmuş. Leyleği havada görmeynin seramonisini bilmiyordum hiç, size güzel gezmeli bir yıl olacak o zaman.
  Hayırlı Ramazanlar olsun hepimize, sevgiler

  YanıtlaSil
 8. ne kadar güzel bir son tur olmuş.inşallahhh ramazandan sonra da bol bol gezersin lale ablacımmm:) bizlere anlatırsın bol fotolarla.seni çoooook seviyorum.

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))