Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

22 Ağustos 2010 Pazar

Bizim Evin Halları

Poyraz'ın esmesiyle biraz rahat nefes aldı İstanbul... Bu gün klima hiç çalışmadı mesela...
Sabah kocayla biraz tv takıldık... ben İstanbul Hatırasını bitirmeye çalıştım ama bitmedi , sanırım bu akşam bitecek... Katilin kim olduğuna baktım... ama bunları neden yaptığını bilmiyorum o yeter:))) Katilin o olması olayı basite indirgemiş gibi geldi bana... du bakalım bi anlayayım cinayetlerin nedenini sonra gerçek düşüncemi yazarım... Ahmet Ümit kitabın geçtiği yerlere gezi düzenlemişmiş...haberim olsa katılırdım... Ama Ayasofya gezisi ertesi başlamış olmak da süper oldu benim için...Yani Teodora'nın locasında poz verdiğimin ertesi günü...

Bu gece Fair Factor izliyor bizimkiler... o tür iğrençliklere katlanamadığım için yalnız taklıyorum... Yazımı yazayım, balkona çay içmeye gideceğim, kitabımı bitirip yeni kitap seçeceğim... Ama şöle aşklı meşkli ... hafif bir şey okumalıyım... aç karnına ancak anlarım:)) Bir tane Sophie Kinsella kitabı görmüştüm geçen gün kitaplığı düzenlerken... Gizlidir Bütün Aşklar ona başlarım belki... Gamse almıştı galiba...Kitaplıkda okumadığım belki hiç okumayacağım düzinelerce kitap var... Stefan King,Jean Christophe Grangé romanları... Kızıl Nehirler ve Kurtlar İmparatorluğuna , Taş Meclisine bayılmıştım halbuki... sonra sonra bu tarzdan uzaklaştım... Kocam ve Naziş artık neredeyse sadece bu tarz okuyorlar. Hakkını yemeyeyim kocam daha çok siyaset okur( okusa da bana anlatmasa keşke)

Poyrazın etkisiyle sıcak hava mola alınca; karıkoca karıkoca Üsküdar'a yürüdük... Yürüyüş sırasında önümüze ne kadar mağaza , market varsa girdik çıktık... Güya iftara değişik bir şey yapalım diye ilham aradık ama canımız hiç bir şey istemedi... ben bir tek yassı kadayif ya da taş kadayıf denilen. kadayıfla ne alaka dediğim şeyden aldım... gelince de yaptım çook güzel oldu..
Sanırım herkes biliyordur... yuvarlak yuvarlak mayalı hamurlar yarı pişirilmiş... yufkacılarda satılır hani...Resmini çekmeye üşendim . Şimdi bir yerden bulup koysam aanammm benim kadayıfım diye millete tepeme üşüşür:)) ama şuraya bakın

Kızlar iyiler büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öperler... Akşama kadar çalışıp geceye kadar gezmekteler , okul bir başlasın saat dokuzda sızmaya başlarlar.

Şimdilik bu kadar bizim evden.. Yarın yeni bir haftaya başlıyoruz... hepimize iyi haftalar olsunn... bereketli olsun...serin olsun serin


5 yorum:

 1. sondan başlayayım kızlar iyi yapıyor valla sonra dediğin gibi sızıyor insan mesala şimdi tam yatmaya gidiyordum pc yi kapatmaya gelmiştim.Yazını görünce :)..Bizim bura iki gündür sıcaktı anladım neler çektiğinizi ;)Yaklaşık on yıl önceye kadar Stephan King'in tüm romanlarını okudum artık ben de farklı takılıyorum :)yeni kitabım imkansızın şarkısı bugün başladım.Dayanamayıp katile baktın demek :))ben de o olduğunu anlayınca ne alaka demiştim,yorum yapmayayım oku sen..Galiba Eylül de yine düzenleyecekmiş bir yerde okudum ama haberdi galiba,kendisi yazdığı tüm yerleri gezdirip kitap da verdiği bilgileri de anlatıyormuş..yani blog yazısı gibi yorum oldu ;)hadi bana baş baş uyumalıyım yarın erkenciyim...öptümmm.

  YanıtlayınSil
 2. Günaydınnn,
  Havanın serinlemesi çok hoşuma gitti sürekli Antartika da oturuyorumuşum hissi,kuru soğuk bir ortam ve sürekli nezle beni bitirmişti. Bir kaç gün sonra yine sıcaklar başlar ama buna da şükrettim.
  Resmini çekmeye üşendiğin tatlı yine beni çocukluğuma götürdü. Hatırladım birden. Annem yapardı, hayal meyal hatırlıyorum ama tadı birden aklıma geldi. Bol şerbetli ve üzeri bol cevizli olurdu. Galiba o kenarlarını da keserdi... Gibi birşeyler de hatırlar gibiyim.
  Yemeyeli herhal 35-40 sene falan olmuştur.
  Nereden düşürdün aklıma...
  Şimdi ben de arayıp bulup yaparım artık.

  Çocukluğummmm. Ahh çocukluğummm...

  YanıtlayınSil
 3. Ne zamandır ders kitabı dışında bişeyler okuyamadığımı fark edince
  başladım bir haftam var ne sığdırırsam kazancımdır..
  lise yıllarına bayıldım bayıldım
  çok sevgiyle

  YanıtlayınSil
 4. lale taş kadayıfı bizim buraların tatlısı diye düşünürken senin yazın üstüne geldi...
  çok yapılır bizim buralarda,içine ceviz konulup kapatılır,kızartılır ve şurubuna atılır...
  halka tatlı ve taş kadayıfı sürekli satılan türler bunlar şehrimizde.
  Lale sana hızlı okumalar diliyorum canım...

  YanıtlayınSil
 5. İstanbul hatırasını bende okuyorum.Daha yeni teodorayla jüstinyene geçtim.Kızlardan pek vakit bulup okuyamıyorum.Sadece wc de okuyabiliyorum.genç kızlığımdan beri en sevdiğim yer diyebilirim.sigaram, kitabım ve ben.

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))