Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

3 Temmuz 2010 Cumartesi

Yazmadığım günlerde bi sürü bişi yaptım... Tahtakale... Mısır Çarşısı , Süleymaniye'de ailece bir öğle vakti yemeği... Gamsegamse'nin keşfi olan Ali Baba'da yine O'nun tavsiyesi üzerine yediğimiz Macar kebabı... Süleymaniye Külliyesi ziyareti Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan 'ın türbesinde ağzım açık çinilere bakış... İtalyan Yokuşunu hangi akla hizmetle yürüyerek çıkış... Sebebim olacaktın ... öldürecektin beni diye kuzen Gülden'e de ayrı bir çıkış... Sabaha kadar kuzenlerle sohbet muhabbet ... gülme krizi... Cihangir'in kedileri... köpekleri.. Koru yürüyüşleri ... Bordo Köşk de çay molaları... Kızların tatile girmesi nedeniyle sabah karşılaştığın savaş alanı gibi ev... bardak dolu sehpalar, salonda sabahlamalar...Ben isyan bayrağını çekince kızların , biz tatile çıkınca sen de işe gir bari tavsiyesi:))) Dantel Falcısının beni fıtık etmesi... sandığı açıp dantelleri çıkarıp fal bakma isteğinin ulaştığı katsayı...Yemek olayında artık uçuşa geçtiğimin bana deklare edilmesi... nasıl kazıklıyorum heep uyduruk kaydırık... bu aralar motivasyonumu kaybettim bu konuda:)))


Bu resim tatilde balkonumuzda oturup bakacağımız manzaranın resmidir:))) İlknuuur bin teşekkür yeniden yeniden. Yerimizi ayarlamakla kalmayıp, göreceğimiz manzarayı, yürüyeceğimiz yolu bile resimleyip gönderdiğin ve hayatımda var olduğun için... Blog dünyası beni şaşırtmaya hayatıma güzellikler katmaya devam edecek ...

Biz de durum böyle böyle... dört gözle tatile çıkacağımız günü beklemekteyiz..
peki sizden ne haber...

not: sayfamın saat ayarını yeniden düzenleyip İstanbul yaptım, artık günah benden gitti ... yeniden Pasifiğe dönerse vardır bunda da bir hikmet:)

8 yorum:

 1. Bir sürü güzel şey yapmışsınız, Lale Abla.
  Tatil yeriniz harika görünüyor. Bizim program belli değil.

  YanıtlayınSil
 2. Kıskandırdınız beni :) O manzara tek kelimeyle "mükemmel". Wallpaper yapacam :) Daha tatile çıkamadık biz. İyi ki kitaplarım var yoksa pineklemekten çatlıyacağım.

  YanıtlayınSil
 3. Lalecim Amasra'da gezerken kulaklarımı çınlat. En sevdiğim yerlerden biridir, çocukluğumda her sene oraya giderdik tatile, ne çok anım vardır. Selam söyle denizine, sokaklarına...

  YanıtlayınSil
 4. saya seni pasifiğe çekior, gelecekte pasifike bir tatil görülüyor olabilirmi?
  bak olaki gidersen şeker fal bakmıştı da dmeişti der kulaklarımı çınlatırsın:)))
  sizin evin yeni halleri böyle okuyunca pek bir hoş görünüyor ama, bir an için düşündümde hani ıyyy bekde oğluşun iki abisi gelecek bu ay, o zaman evi düşünüyordum snein yazından önce, onlarda tail modunda ya...!!!???

  tatil manzaran pek bir hoş, allah tatilini dahada hoş etsin:)))

  sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 5. Bizde gittik oralara.Günübirlik gitmiştik gerçi ama tadı damağımızda kalmıştı.Şimdiden iyi tatiller Lale Abla.

  Sevgiler

  YanıtlayınSil
 6. Laleciğiiimmm bir daha İtalyan Yokuşundan çıkmadan önce ara beni ne olur.Bende bir kahve molası ver sonra kestirmeden ( Çukurcuma'dan) çıkarsın Cihangir'e anlaştık mı ?

  Çok öptüm !!

  YanıtlayınSil
 7. Lale ablacım sevindim tıpkı bıraktığım gibisin neşeli ama hep telaşeli hayatınıda seni de seviyorum:))Bu arada dantel falı nedir ve nasıl bir çiledir?:PPP

  YanıtlayınSil
 8. Dantel falcısı mı?
  O nasıl bir şey sahiden?
  Merak ettim bak.
  Beni de bayardı sanırım:))

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))