Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

7 Temmuz 2010 Çarşamba

gece gece

Çok saçma salak bir gün geçirdim... Benim kabile bu gün evi toptan terkettiler. Ya hep birlikte çöreklenirler akşama kadar ne yicez , hadi dışarı çıkalım, dolapta dondurma var mı?? akşam bir şeyler mi yapsak derler ya da hep birlikte toz olurlar...bu gün yaptıkları gibi. Onlar gidince karar verdim hiç bir şey yapmadım, kendime bir ada çayı yaptım... bu sıralar günde iki fincan içmeye çalışıyorum . İçindeki doğal östrojenden dolayı küresel ısınmaya iyi geliyormuş ki valla da öyle. Erkekler ada çayı pek içmesinler:))) valla doktor öyle söyledi. Ada çayımı içerkene günün mana ve ehemniyetine uygun saçma salak bir film izledim. Kocam geldiğinde karnı açtı heheheh hiç bir şey yapmadım dedim... olsun kahvaltı yaparız dedi... Ne adam ya insan biraz aksiyon yapar. Halbuki dün akşam yaptığım kabak kemanenin yanına şahane bir erişte ve çoban salata yapmıştım .Bu kabak kemaneyi umarım gerçek yemek ismi sananlar yoktur. Kayınvalidem kabak kebabı derdi buna ama ben kabak kemane dedim bi kez kaldı öyle adı... Bir kaç kez tarifini vermiştim buradan ama ay unuttummmmm, ben görmediiim, okumadııım bi daha yaz derseniz yazarız ...

Çok sıcak bir gece bekliyor yine bizi...ben artık oda oda gezer...klimayı açar kapatır bir ara sızarım artık

5 yorum:

 1. Strese girme fazla :) Sonra benim gibi kafan kepeklenmesin... Bu sıcaklar da fena, hele Adana'daysan. Klimayı keşfeden kişiyi alnından öpüyorum...

  Geçenlerde başım ağrıyor ateşim çıkıyor diye doktora gittim. Bana demesin mi "Hava sıcak ondan sıcaklamışssınızdır, stres yapmayın." Ağrı kesici verdi, gönderdi.

  Ne günlere kaldık efendim.

  Kendine iyi bak.

  YanıtlayınSil
 2. sıcak gecemi dedin ??
  bizim bralılar için sizin sıcak geceleriniz!! güleriz biz:))))) gel bizim buralada uyu:))) kaldıki malum ben kırsalda oturuyorum, kardeşim abla şehe gelde gör diyor bana, kırsalda oturmanın en güzel anı bu olsa gerek:)))

  dinlenmece olmuş sana bu gün hehe:)

  sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 3. hafta sonu 36-37 derece gördüm. dalan arkadaşların dalış bilgisayarları su sıcaklığına 27 derece dedi! o kadar yani.
  ama tekne püfür püfür.
  gelmese miydim acaba ?
  :)

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))