Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

3 Mayıs 2010 Pazartesi

GAMSEGAMSE


Biz bir 3 Mayıs günü tam bir aile olduk...Gamsegamse'de aramıza katılınca... biz kendi halinde bir aileyken O' biraz konuşmaya , dışarlara çıkmaya başlayınca; Gamse'nin Annesi, Gamse'nin Babası, Gamse'nin Ablası olduk. . Evimiz'de artık Gamse'lerin evi olmuştu..Annem onu tarif ederken 40 kralla barışık derdi...( nerede laleli bir obje bulsa hemen bana alır... bu resim de de alaleler arasında yine..)

Herkesin hayatında bir Gamsegamse olmalıdır. O'nunla yolda kalmazsınız, aç kalmazsınız, susuz kalmazsınız. Her şeyin bir çaresini bulur aklına hep durum kurtaran fikirler gelir. Hep bir yerlerde bir tanıdığı vardır ya da oradan bir süre önce geçmiştir yolu biliyordur... Ortaokul'a başladığı gün ben acaba ne yapıyor diye düşünürken bana telefon açıp Üsküdar Sahilinde gezdiğini söylemişti... Ertesi gün ise Niyazi Bey de İskender yemekte olduğunu... Üniversite'nin ilk günü hemen bulduğu ve Üniv hayatı botyunca hiç ayrılmadığı dört arkadaşıyla Tahtakale , Kapalıçarşı ve Sultan Ahmet'in altını üstüne getirip öyle gelmişti...

En ufak başı ağrısa doktora gitmelidir, saati önemli değildir. Gecenin bir yarısı kafanıza diklip hadi doktora gidelim der, paşa paşa gidersiniz... Her şey mükemmel olsun, anında olsun ister... Çook eğlencelidir... Dünyaya iyilik hakim olsun ister, çevresinde yardım edebileceği herkesin yardımına koşar...

Hafta sonları ne yaparsa yapsın mutlaka benimle de ortak bir şey yapmassa rahat etmez. Mutlak ortak bir program yaparız.. ya bir film ... ya yemek... ya alış- veriş...
Kapıyı ben açmazsam ilk sözü - Annem yok mu... annem nerede - olur.

O bizim evin en hareketli kişisidir, O ev de yokken ev , suyu çekilmiş değirmene benzer..

İyiki doğdun kızım... iyiki benim kızımsın... başkalarının kızı olsaydın, inan onları çok kıskanırdım( evet bu söz iki kızım için de geçerlidir)

Küçükken bana demiştin ya- Anne ben seni bir gün sevmesem de sen beni hep sev tamam mı diye... benim sevgim hep BANKO

Dün akşam O'na paldır küldür bir doğumgünü yaptık... bir gece önce... ne O doğum gününüde yapalım aradan çıksın mı yapıyosunuz falan diye biraz dalga geçti bizimle ama dışardan gelmiş tam parti havasındaydık... Zuz da hemen bir pasta kaptı pastaneden :)))

13 yorum:

 1. Yaşasın Gamsegamse:) Kutlu olsun doğumgünüsü...ne güzel anlatmışsınız kızınızı...hep birlikte, mutlu,keyifli, sağlıklı yaşayın:)öpücükler....

  YanıtlaSil
 2. e iyi ki doğmuş o zaman =)..
  nice mutlu senelere.. sağlıklı .. keyifli.. gezmeli.. anneli.. ve ağız tatlı.. olsun..

  bi de aklıma gelen gelmeyen iyi şeyler onunla olsun.. =9

  atalet..

  YanıtlaSil
 3. Her eve lazım demişsiniz ya, ay bana çok acil lazım o zaman Gamsegamse'den:) Yardıma ihtiyacı olanların yardımına koşar demişsiniz, benim yardıma ihtiyacım var; çok eğlencelidir demişsiniz, benim eğlenmeye de ihtiyacım var; dünyaya iyilik hakim olsun ister demişsiniz, e eminim bunu birlikte yapacak arkadaşlara da onun ihtiyacı vardır:) yeni yaşında tüm bu güzellikler, gezmeler, tozmalar, iyilikler, mutluluklar, eğlenceler, kutlamalar bol bol olsun, hiç bitmesin. Nice mutlu yaşlara Gamsegamse:)

  YanıtlaSil
 4. Çok yaşasın Gamsegamse
  Güzel yaşasın Gamsegamse
  Sağlıklı yaşasın Gamsegamse
  Sevdikleriyle yaşasın Gamsegamse
  İyi ki doğmuş Gamsegamse...

  2. Anneliğinin yıldönümü kutlu olsun Lalelale...

  YanıtlaSil
 5. NİCE NİCE GÜZEL,MUTLU YILLARI OLSUN GANSEGAMSE'NİN. HEP YANINIZDA OLSUN, YÜZÜ GÜLÜCÜKLERLE DOLSUN, TÜM İYİLİKLER ONU BULSUN VEEEE MUTLU YUVASI OLSUN. HERŞEY GÖNLÜNCE YÜZÜ GİBİ GÜZEL OLSUN.TÜM AİLEYE SEVGİLERİMLE !

  YanıtlaSil
 6. tahtaya vurdum bi kaç kere!
  aman gözü olanların gözleri çıksın diye.
  beraber ama illa sağlıkla daha uzun seneler olsun. hep koşturmalı, hep neşeli.

  YanıtlaSil
 7. Anneler ve kızları ne güzel anlatmışsın kızını Lalecim,sağlıklı hep neşeli mutlu daha niceee yaşlara hep birlikte...öpüyorummm.

  YanıtlaSil
 8. Tüm bu anlatılanlardan sonra annesinin kızı demek geldi içimden :) Mutlulukla, sağlıkla nice mutlu yıllara.

  YanıtlaSil
 9. Nice yıllara Gamze kız

  YanıtlaSil
 10. Ben bu günlerde pek sulugöz oldum. Ne güzel anlatmışsın Gamze'yi inan sanki senelerdir tanıyormuşum gibi hissettirdin. Evin hiçbir zaman suyu çekilmiş değirmene dönmesin.
  Nice nice mutlu senelere tekrar.
  Öptüm hepinizi, kucak dolusu sevgiler...

  YanıtlaSil
 11. kankimmm,
  bir evlat başka ne ister ki,
  bu güzel yazıyı okurken çok duygulandım
  nice yaşlara gamzeciğim
  hep seni sevecek anneciğin var ne harika
  anneler evlatlarını her zaman karşılık beklemeden severler
  inşallah sen de laleciğim gibi mükemmel bir anne olursun

  YanıtlaSil
 12. ah ne guzel anlatmışsın lale ablacım ...iyiki varsın gamsegamse...nice nice yaşlara

  YanıtlaSil
 13. Mutlu ve sağlıklı bir yeni yaş dilerim Gamsegamse'ye....

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))