Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

18 Nisan 2010 Pazar

@ Kadıköy...

Dün , bi baktım, millet evden ufak ufak toz olmaya başladı. Gamsegamse'nin bir hastanede ilk yardım eğitimi vardı. Ona gitti. Naziş Neslihan'la buluşacağım dedi. Benim başım kel mi? ben de İlmiyem'le buluşurum dedim. Aradım , Kadıköy'de buluşmak üzere sözleştik. Saat üç gibi falan demiştik. Ben tam buluşma yerimize gittiğimde telefonum çaldı. - Anne, neredesin, bizim eğitim bitti dedi Gamsegamse Hanım. İlmiye ile buluşacağımı öğrenince sakın yemek yemeyin , geliyorum dedi.

Biz İlmiye'mle çarşı içinde dolaşırken de geldi bizi buldu. Yemek planımızı değiştirtip bizi Mercan'a sürükledi. Kokoreçti, midyeydi falan yemeğimizi yedik. Biraz eskici dolaştık. Şimdiki eskicilerin kendini baya baya antikacı sandığını söylemişmiydim. Sonra Hümeyra Moda Cafe'de çay molası verdik. Burasıda Kadıköyde gezerken biraz soluklanmak için verebileceğim adreslerden. Çayları porselen demliklerde demleyip, ince belli kaliteli bardaklarda servis ediyorlar. Koltuklar şıklığın ötesinde ayrıca rahat. Sturbucks ta yatmak zorunda olduğun koltuklar gibi değil . Eğer boyun iki metre değilse arkana da biri otursa ancak rahat edebiliyorsun onlarda. Ben çantamı , paltomu falan koyuyorum mesela. Hümeyra'da isteyene şarap ve bira servisi de var. Kahvaltı, makarna, omlet , tost seçenekleri de var. İstersen konsoldan bir gazete, dergi , kitap seç keyif yap. Cafer Ağa Camii ile aynı sırada ya da Barış Manço Kültür Merkezinin önünden aşağı doğru inerken tam köşede.

İkinci çaylarımızı içerken de, Naziş aradı. Onlarda Kdıköydeymiş. Sonra Neslihan'ın Annesi ve kızkardeşi Candan'la buluşmuşlar. Candan'da bizim kızlarla meslektaş. O da öğretmen yani. Dördü yanımıza geldi. Güleryüzlü çalışanlar bi de yakışıklılar laf aramızda:))) bizi daha büyük bir masaya taşıdılar. Candan ve Gamse tanışmıyorlardı ama oracıkta kanki olup, bizi bırakıp bırakıp akıllarına eseni yapıp yanımıza geldiler... Sonra sonra yok Mango yok Koton ora bura Alkım derken ben yine Home sweet home demeye başladım. Akşam dokuzda eve geldik. Üçümüzü aynı anda karşısında gören kocamın yüzü ışıldadı siz birliktemiydiniz diye... Çayımızı içtik, yeni başlayan Survivoru izledik.

Yağmur bütün gece yağdı da yağdı. Şimdi güneş var ama sanki yine yağacak gibi. Kızlar çoktan dağıldı, kocam kaçmak için fırsat kollamakta... benimse hiç niyetim yok dışarı çıkmaya...

düzenleme: Haftasonunu Capitol'de noktaladık. Biraz mağaza, biraz D&Rbiraz Migros ... Migrosta yanında kızı, alış- veriş arabasını ite ite bir kadın geçti yanımızdan. Çalışanlardanbiri, çarşamba akşamları bizi ekrana kilitliyorsunuz, gözümüzü alamıyoruz sizden deyince, baktık ki, Yaprak Dökümü'nün Fikret'i Bennu Yıldırımlar'mış.
Eve gelince de Çok Güzel Hareketler Bunlar başlamıştı onu izledik...

8 yorum:

 1. E bugün dinlen artık, bünye kaldırmıyor üstüste gezmeyi, şahsen ben öyle oldum. Eğer koca öğleden sonra yürüyüşe sürüklemezse evde oturup film izlemeyi düşünüyorum. Bakalım, bekleyip göreceğiz. Öpüldün...

  YanıtlayınSil
 2. Oooo dün bol buluşmalı birgün olmuş :)hımmm şu hümeyra'yı merak ettim bir gelişimde bulayım ben orayı,çook öptüm Lalecim bura yarı açık yarı kapalı gibi ama ben yine çıkarım :)

  YanıtlayınSil
 3. Yaz be Lale abla evet sen hep yaz. Her yazını okuyuşta samimiyetle bunu geçiriyorum içimden. Çünkü o kadar doğal o kadar samimi ve süsten uzak yazıyorsun ki o anı olduğu gibi yansıtıyorsunuz okuyucularına. İstanbul yazılarını seninle bir başka seviyorum. Bu seçerek ve bilerek gezme olayına ise çok başka seviyorum. Öpücükler benden sana sonsuz...

  YanıtlayınSil
 4. Ohh sefan olsun. Ne güzel gezmişsiniz ailecek.
  Hümeyra'ya gidip çay içmek estedi canım, öyle güzel anlatmışsın ki...
  Her zaman böyle neşeli sağlıklı ol, bol bol gez bize anlat, sevgiler.

  YanıtlayınSil
 5. ohh ne güzel hafta sonu
  arkadaş, kızlar, gezmeler....

  allah hep içine sindirsin!

  sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 6. kankimmmmm
  şeker gibi bir haftasonu geçirmişsiniz

  ben ise cumartesi samsundan gelen okul arkadaşımlaydım gezdim eskileri konuştuk iyi geldi
  pazar ise akşam yemeğine misafirim vardı
  yoğun bir haftasonuydu
  şimdi ofiste dinlenmeye çalışıyorum :))))
  öptüm seni

  YanıtlayınSil
 7. deemk yağmur yağdı gece.
  ben hafta sonu köyde bahçede gönüllü amelelik yaptım. o yüzden gece deliksiz uyumuşum.
  bahçe tam cancan'a göreydi. yatsın yuvarlansın. mayıs sonunda kiraz yemek için takılın peşimize, cancan da gelsin :)

  YanıtlayınSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))