Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

27 Mart 2009 Cuma

Ebru ya güle güle partisi ve dünden ,sabahın içinden

Geceden cümle eve ilan ettim, yarın öğlene kadar yataktayım bana elleşmeyin diye.Kim ses etmedi , bi tek Naziş giderken yatak oda penceremden el salladım O'na. Aramızda bir seromoni o. Kalkar, giyinir cornflakesini yer, çıkar. Servise binmek için arka sokağa dolanır. Bende yatak oda pencereme çıkar el sallarım ona, gider gider dönüp el sallar, köşeyi dönüp görünmeyene kadar. Sonra küt diye bi yatağa atarım kendimi, kocam uyanır Nazlı mı? gitti der ))


Dün program yoğundu. Sabah 11 gibi Cancan geldi. Zuz ve Berfu ile kahvaltı yaptık onlar gitti. Biz de oynadık , yattık yuvarlandık yedik içtik. Akşam altı buçuk gibi de Zuz ve Berfu geldiler birlikte çıktık evden.

Ebrucuk İzmir'e dönüyor cumartesi günü. Geçen cumartesi veda için toplanacaktık ama Yüksel Enişte vefat edince Zuz ve ben katılamamıştık. Dün akşam Ebru ve Zeya Zuz'a geldiler. Bol bol sohbet edip gülüştük ve yine saati unuttuk. Zeya herzamanki gibi eve servis yaptı sonra. Önce Ebruyu bıraktık sonra biz gecenin birinde ay kayıp mı olduk yoksa demeye başladık. Şantiye gibi korkutucu yerlerden geçerken biraz tırstık ama sonra Zeya- Lale abla şurada medeniyet görünüyor dedi ve ışığa doğru gidip doğru yolu bulduk. Zeya ile böyle gece yarıları yol maceralarımız meşhur oldu artık


.


Zeya Faili Meçhul Kıyak için, çikolata paketi hazırlayıp , faili meçhul kıyak kartı koymuştu, Zuz dan çıkarken şağı katın önündeki bebek arabasının içine attı. Zuz da hazırlayacaktı bize bu gün bu kartlardan.Gezen kitaptan sonra bu da çok hoş , insana umut aşılayan bir uygulama. Vew gittikçe de büyümekte.

Dünü ve gecesini böyle atraksiyonlu geçirince bu gün sükut dedim kendime. Nazişten sonra kocam da dün ayptığım havuçlu kekden çayının yanına alıp sessiz sedasız gidince biraz daha yattım sonra Yabancı Damadın final bölümünü izledim çayımla. Sonra bi kahve yapıp tekrar yatağıma gidip Buket Uzuner'in Yolda sına başladım.


Yol hikayeleri ve yol filmlerini de severim.Her ülke ile ilgili hikayesinin sonunda bir de yerel yemek tarifi koymuş. ilginç bir kitaba benziyor , ince de . Yani iki sabahlık işi var.

Bu gün evdeyim biraz temizlik var hafta sonu yemekleri var. Yani sabah mahmurluğundan sonra bol bol çalışma var.

Pazar günü bir seçime daha gidiyoruz. Biz artık ailece oy kullanıyoruz. Çok önemli bir iş yaptığımızın bilincindeyiz.

10 yorum:

 1. ne güzel eğlenmişsiniz yine hep mutlu olun
  bu kitabı bende okumak istiyorum
  hoşçakal :))

  YanıtlaSil
 2. Bi fayili mechul cikoda buraya lutfen :)))
  Yolda benim de dikkatimi cekiyor sen begendiysen okunmali
  sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Faili Mechul şahane ama gezen kitaba daha cok bayılyorum ben:)

  YanıtlaSil
 4. güzel bol sohbetli zamanlar gecirmissiniz,senin oldugun yerde nese kahkaha vardir pozitif enerji veriyorsun cevrendekilere.
  neseli bol gezmeli bir hata sonu dilerim ailenle beraber ablacigim

  YanıtlaSil
 5. okumaya başladığınız kitapta öyle bir gözüm kaldı ki size anlatamam :) güzel okumalar size ve darısı başıma :))

  YanıtlaSil
 6. lale,sabah seremonisi hoşuma gitti valla...
  medeniyete ulaştık lafı da gülümsetti beni...kızımın da katılımıyla bu sene,
  maile oyumuzu kullandık çoktan,
  vatana millete hayırlı olsun...

  YanıtlaSil
 7. "faili meçhul kıyak" çok şirin bir uygulama, çikolata paketi de süper olmuş, cumartesi beyaz show daymış, sonradan fikir atölyesinden izledim.
  Buket Uzuner yolda bitince bekliyoruz yorumlarını.

  YanıtlaSil
 8. bulunca ne yaptılar acaba merak ettim ben :):):)

  Ne güzel bir akşamdı:):)

  Öpüyorum

  YanıtlaSil
 9. kankiiii
  selam sana
  özledim
  ama keyifsizdim, yoğundum, kafam karışıktı
  hiç ilgilenemedim birşeyle
  bahar çarptı sanırım
  öpücükler sana

  YanıtlaSil
 10. Lalecim benim yerime de sabahları keyif yap olurmu ;) faili meçhul kıyak gerçekten umut aşılar mutlu eder yani biri bana yapsa ne mutlu olurdum ;) ama merakta ederdim biliyormusun..uff ya gazeteciye çok üzüldüm biliyormusun biraz önce haberlerde bulunduğunu duyunca...seçimler de bitti çok şükür çoğunluk yine koyun olmayı seçti...neyse ben kaçayım sevgiler sana
  asis

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))