Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

7 Kasım 2007 Çarşamba

BİZİM EVİN HALLERİ

Tam evden çıkmak üzereydim, du bi yazı yazayım dedim. Kaç gündür fırsat bulamıyorum. Önce evden altı gün ayrılınca, altı ay uzaklaşmış gibi oldum. Onun rehavetini attım üzerimden.
Pazar günü önce kuzenlerimle buluşup Kadıköy'debir yemek yedik sonra aileye yeni katıla en küçük İsbo'yu görmeye gittik.(Sipahioğlu soyadından dolayı eskiler bize İsbo lar dermiş.) Buluşma yerimiz Nezih kitabeviydi ama iki tane olduğundan ben ilkine girip onları ararken aklıma ikincisi geldi. Dışarı çıkınca acaba geride kaldı diye düşünürken , yoldaki gençlere sordum- çocuklar Nezih kitabevi nerede kaldı ileride mi geride mi derken bir ses- ben yardımcı oalyım bağyan dedi. Baktım kuzen Ahmet, Uğur ve Ecemnaz, dibim de bittiler.Neyse Şampiyona gittik. Ne kadar lüzümsuz şey varsa yedik. Sonrada hoşgeldin dünyaya Bahar demeye gittik. Ebru da gelmişti Ankaradan , Zuz da geldi. Oturduk film konuştuk iyi mi.
Çıkışta ben biraz Bağdat Caddede takıldım sonra da ev . Ertesi gün dayımlar, Güllü falan aradı Beyoğluna gel dite tamam dedim. Sabah bir baktım , hem boğazlarım yanıyor hem de hava yağmurlu. Siz bu tarafa bana geçin dedim. Onlarda ikiletmedi geldiler . Gece geç saatlere kadar bizdeydik.
Bizim evden haberlere gelince, Gamsegamse bu yıl çift ana dal baş vurusu yapmıştı. O hakkı da elde etti. Ama şimdi daha yoğun çalışıyor ve nefes almıyor. İkinci dalı Üstün Zekalılar Eğitimi. Çok zevkli buluyor. Özellikle drama derslerini. Nazlı ve kocam çalışıyor da çalışıyor ben de geziyorum da geziyorum.
Şimdi İlmiyeme gidiyorum. Kahvaltı yapacağız. Artık öğle yemeği de çıkacak aradan:))

8 yorum:

 1. Kankiiii,
  gez gez sefan olsun şekercimmm,
  Benim yerime de yiyin için sohpet edin İlmiye ile,
  Benden de selam söyle ona,
  Geçmiş olsun, boğaz ağrısı ile atlatmışsındır umarım,
  Gamse'ye de kolay gelsin,
  Kocalar da çalışmasa olmaz ama,
  Aman erken emekli olup da evde oturmaya kalkmasın your koca,
  Evde erkek hiç çekilmiyor (kayınpeder ve babamdan biliyorum)
  Ben de iş güç uğraşıyorum,
  Bir de facebook olayına sardım,
  Tüm vaktimi alıyor,
  benden havadisler bu kadar
  görüşürüz canım

  YanıtlaSil
 2. lalecim zevkle okudum maceralarını...kolay gelsin gamzeye de...sevgiler

  YanıtlaSil
 3. gez, gezmek en kolayı hepimiz istesek zorlasak hani seninkileri gibi olmaz sneinkadar olmaz ama hani biraz yaparızda ben snein insanlarla olan ilişkine bitiyorum. ne çok dostuni arkadaşın sevdiğin ve sevildiklerin var harikasın gerçekden. ayrıca herkese ve herşeye zaman ayırıyorsun. harikasın sen. enerjine nazar değmesin diye bak onu saymıyorum.
  sen blogun başına bir nazar boncuğu koy en iyisi bak demedi deme...

  boğazına üzüldüm. :((((
  bende aynı hallerdeyim.
  gelmiş geçmiş olsun...

  sevgilerimle

  YanıtlaSil
 4. Bu kadar yazdigin yazi icinde gamsegamse'nin konusuna takildim.Halamin esi de o konuda calisti (Fatih Unal) .Ona bizim cocuk zeki mi deyince , gulumser ve konuyu gecistirir , nasil zeki cocuklar gormusse:)Ben ce cok eglenceli bir konu...

  YanıtlaSil
 5. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 6. Evet blogumuzun bayan seyyahı son seyehatinden gelmiş gelmiş te eli boş gelmiş. Ama yine de biz kendisini dolu dolu, kocaman bir hoş geldin, hoşluklar getirdinle karşılıyalım. Bu aralar ben de kadıköy, şişli ve Sultanahmet üçkeninde koşturup duruyorum. Kadıköyde belki omuz omuza çarpıp geçtik ama bilemedik. gribe aman dikkat, tam zamanı. Şimdi maazallah hasta falan olursun Beyoğlunu ben tek başıma arşınlayamam ona göre.
  Bizde Bostancıda midye tavaya pek dadandık, yanına da bira uuuffff.Sonra da dolmuşla şaşkın oradan da yediklerimizi eritelim diye göztepeye yürüyüş.
  Eeeee emeklilik zor zanaat canım.
  Batı yakasında haberler bu kadar, ocak ayı içinde bir tiyatro organizasyonumuz olacak gül onun hazırlıklarına uğraşıyor. Ben de arada koşturup duruyorum.
  Kendinize ii bakın, hasta masta olmayın ev ahalisine çok çok selam.
  Yazılara devam.
  Sevgiyle, sağlıkla...

  YanıtlaSil
 7. Bu ömür kervanı bir tuhaf gelir gider
  Kazancın yaşamasını bildiğin günler
  Saki, bırak şu yarını düşünenleri
  Geçti gidiyor gece, geçmeden şarap ver


  ö.hayyam

  YanıtlaSil
 8. :)yorumların,yazar kadar cesur oldugu zamanlar çok enderdir sanırım:))katılıyorum sana...
  geçmiş olsun diyorum,kocaman öptümmm...

  Sevgiyle...

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))