Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

9 Haziran 2014 Pazartesi

BİNG BANG

Biz haftasonuna büyük bir patlama ile uyandık. Önce ne olduğumuzu anlamadık. Naziş yattığı yerden korkuyla bağırdı herkes yerinde mi diye? Önce kombiye koştum,sonra diğer odalara  dışardan mıydı yoksa dekennn bingo ...Salonumuz şu resimde gördüğünüz haldeydi. Televizyonumuzun siyah camdan yapılan sehpası patlamış. Milyonlarca parçaya ayrılmıştı..Eğer hafta içi olsaydi tam karşısında kizlar sabah haberlerini dinleyerek kahvaltilarini ediyor olacaklardı.Verilmîş sadakamız varmış.Allah korudu...Nedeni raştırılacak üretici firma tarafından ama duyduğumuza göre bu siyah camlarda rastalanıyormuş. Aman dikakt edin. Çünkü içinde hava hava kabarcığı kalabiliyormuş. Yani biz bir saatli bomba ile yaşıyormuşuz haberimiz yokmuş.Hafta sonu saat 07.20 de oluşu bizi kurtardı. Dünün stresini bu sabah kahvaltısını Kuzguncuk'da yaparak attık. Yürüyerek Kuzguncuk!a indik. Önce bir yerde oturup kahvaltı ettik sonra da Çınar Altı Kafeye gidip deniz havası alıp, martıları izledik çaya devam ettik. Kızlar bi koşu Dilim Pastenesinin çilekli tartaletlerinden aldılar ağzımız da tatlandı, Allah kimsenin ağzının tadını bozmasın. Dünü halen kafamdan atamadım.


Kuzguncuk dönüşü,biraz okuma odasında ''Bibliyomanyaklar''ın temmuz ayı kitabı olan ''Berlinli Apartmanı/Yaprak Öz''e takıldım. Sonra da  yayına daha yakın bir zamanda okuyup taze taze yazmak için bıraktım:)Böyleydi bizim hafta sonumuz sizler neler yaptınız...

21 yorum:

 1. Hiç birinize bir şey olmamış neyse ki. Gelmiş geçmiş olsun Lale' cim.
  Tüm aileye güzel bir hafta diliyorum.+

  YanıtlaSil
 2. Assumancım çok teşekkür ederim. Bu ay sonuna doğru o taraflara geliyorum:))

  YanıtlaSil
 3. Sen bu işin takipçisi olacaksın ya, kimbilir kaç kişiyi bu tehlikeden korumuş olacaksın Lâle'm. Tekrar tekrar geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 4. Çok geçmiş olsun Lale abla: (

  YanıtlaSil
 5. temizlemek bile dert orayı. :( Kardeşimin mutfak masası aynı şekil patladığında, incecik cam parçaları duvara bile saplanmıştı ve biz 1 yaşındaki kızı ile ordan çıkalı 2 dakika falan olmuştu.
  bu siyah camlardan kimde görsem korkarım. Tekrar büyük geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 6. GEÇMİŞLER OLSUN ...ALLAH KORUMUŞ...ÇOK GÜZEL GEZMEK STRESİ ATARSINIZ:))AFİYETLER OLSUN

  YanıtlaSil
 7. Çok geçmiş olsun. Allah korumuş. Teyzem bu duruma "evinizden nazar çıkmış" derdi. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 8. Gecmis olsun Lale Hanim ucuz atlatmissiniz

  YanıtlaSil
 9. Çok geçmiş olsun gerçekten:(

  YanıtlaSil
 10. Çok geçmiş olsun Lalem :(( aman kimseye bişe olmamış çok şükür.İşte üretim hataları ve yeterli kontrol olmadan piyasaya sürmek :((( çook öpüyorum canımcım.

  YanıtlaSil
 11. Çok çok geçmiş olsun, verilmiş sadakanız varmış dedikleri bu ..

  YanıtlaSil
 12. Çok geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış.
  Zeynepp

  YanıtlaSil
 13. Lale'cimmm çok geçmiş olsun canım yaaaa; ucuz atlatmışsınız vallahi. ...

  YanıtlaSil
 14. Sevgili Lale şükür kimseye birşey olmamış bir ay önce bizim alt komşu evde yokken tamamen buzdolabının buzluğundan çıkan yangın yüzünden evi ve eşyaları mahvoldu. Elektrik kaçağı falan değil ilk defa duydum böyle birşey firma para ödeyecek:Bütün bina panik yaşadık iyiki doğalgazları kapalıymış gerçekten bomba üstünde yaşıyoruz hepimiz geçmişler olsun sevgiler Türkan.

  YanıtlaSil
 15. Tekrar geçmiş olsun canım, bizim televizyonda beyaz camdan bir sehpanın üzerinde korktum şimdi,kalın iki kat cam hemde :(

  YanıtlaSil
 16. Geçmiş olsun Lalecim, Allahtan kimseye bir şey olmamış.

  YanıtlaSil
 17. Arkadaşlar hepinize tek tek teşekkür ederim kendim ve ailem adına...

  Tüm sevgimle

  YanıtlaSil
 18. Çok geçmişler olsun, verilmiş sadakanız varmış. Bu hiç aklıma gelmezdi. Ben daha çok elektronik aletlerden korkarım. Mesela çamaşır makinası sıkmaya geçince tambur yuvasından füze gibi fırlayacak falan zannederim :) Ama sizinki de pek bir liste başı oldu şimdi. Evde bakındım gayriihtiyari, benimkiler ahşap üstünde. Gerçi duvarda asılı olmasından da korkarım ya her daim, neyse:) Bu kadarla gelmiş geçmiş olsun, sevgiler.

  YanıtlaSil
 19. Ay çok geçmiş olsun Lâlecim, hiç akla gelmeyen şey
  Arkadaşımın da duş kabini patlamıştı, şaşırmıştık o zaman da

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))