Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

5 Eylül 2013 Perşembe

Bir film bir yemek bir dedikodu

Sözü uzatmayacağım.Bugün evdeydim. Kuş kanadını çırpsa rüzgarından kendini hasta hisseden kocam kendini kırgın hissettiğini söyledi, ve tüm günü yatarak geçirdi... Ben de refakatçi olarak tüm görevlerimi yaptım. Kah yemek yaptım kah okudum arada bir de film izledim...

Filmin adı ''İntihar Dükkanı'' ...İntihar etmenin yasak olduğu bir ülkede,nesiller boyu intihar malzemesi satan bir aile...Zehirler,jiletler, sicimler ,çeşit çeşit silahlar var dükkanda...Müzikal animasyon...Aynı adlı kitaptan uyarlanmış...Aman bir yetişkin animesi olduğunu unutmayın...Yemek ise aslında bir yemek değil bir meze...Biz bu akşam kurufasulye ve pilavın yanına konuk ettik...Aman da ben bunu hergün yaparım gibi bir  şey değil ama güzel,hafif ve de ,değişik,göz doldurucu...Girit kabağından yapılan bir  meze bu.Siz bakmayın resimde incire benzediğine:))Girit kabağı haşlandı ,içi oyuldu... lor,ceviz,derotundan oluşan iç malzemeye ,kabak içleri de ilave edildi ve kabaklar dolduruldu...Pul biber ve sızma yağ ile şenlendirildi:))


Muhteşem Yüzyılın fragmanına rastladım az önce,ödüm koptu...Yaktın bizi Meryem:))

Dedikodu nerede derseniz ayol kocamın dedikodusunu yaptım ya daha ne olsun, arada  Meryem'i gösterip aslında Vahide'ye  de laf  çaktım :))

Hayde gittim ben.8 yorum:

 1. Meryem gitti büyük annesi geldi resmen. Hatta Kanuni'nin bile annesi gibi duruyor. İstedikleri kadar yeni oyuncular alsınlar, Meryem'in eksiğini kapatamazlar.

  YanıtlaSil
 2. ahh bu beyler çok nazlı oluyorlar ,hele azıcık üşüttülerse,en azından benimki öyle.Geçmiş olsun.Meryemi beğeniyordum ama benim Muhteşem Yüzyıl la ilişkim İbrahim ölünce bitti valla, seyretmiyorum ondan beri..

  YanıtlaSil
 3. :) bitirdiler diziyi...
  Geçmiş olsun...
  Mamaları keşke pcden tadabilsek.

  YanıtlaSil
 4. Samimi yazılarınızla kalbimi fethettiniz. Yeni keşfettim sizi, severek okuyorum.. Sevgiler..

  YanıtlaSil
 5. ayy evet şekerim o ne o!!!
  hürrem yoksa o diziye ister en iyi oyuncuları koy seyredilmez
  meryemin güzelliğine ve oyunculuğunu seviyorduk biz
  hiç olmamış vahide
  o ferihanın annesinde ne iyidi öyle kendi halinde mazlum, hiç yakışmış mı hürreme :))
  your koca'ya geçmiş olsun diyorum
  öpüldün kankim

  YanıtlaSil
 6. Ah bu beyler. Geçmiş olsun. Güzel bir meze. Kabakla lor ve ceviz de pek yakışır. Hımmm canım kuru fasülye çekti. Olsa da yesem sabah bile yerim. Film çok ilginç, bari para kazanıyormu? Müslüman mahallesinde salyangoz satmak gibi. Muhteşem yüzyıl ise kabak tadı ama kabaka haksızlık olmuyor mu? Meryem gitti, dizi bitti.Sağlıcakla kal

  YanıtlaSil
 7. amanin pek merak ettim simdi bu animasyonu, hemen bulup izlemek lazim :)
  girit kabagi da pek guzel gorunuyor afiyetler olsun ;)

  YanıtlaSil
 8. O girit kabağı dolmalık kabak diye de geçiyormu

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))