Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

20 Ekim 2012 Cumartesi

Cumartesi cumartesi

Dünü tansiyondu, tepe  delme operasyonu ayağına beyni havalandırmak gibi aksiyonlardan sonra akşam evde baya bi havalıydım:))) Gamse eve gelirken hediye, Naziş diyet çikolatalar getirmişti:)) Gak desem su guk desem çay yetiştirdiler...


( annenin olduğu yer evdir... ya da ev; annenin olduğu yerdir anlamına gelen sözün yazılı olduğu kapı süsü, Gamse'nin hediyesiydi)

Sabah kahvaltımızı yaptık, kahvemizi içtik, gece arkadaşında kalan Naziş'de eve geldi, günü evde geçirmeye karar verdik... Onlar odalarında takılırken ben bir gün önce haşladığım, kurutulmuş fasulyeleri kavurdum , iki yumurta kırıp karıştırdım, kısır yaptım... yedik içtik derken, yağmur yağacak diye dışarı çıkmadık ama yağacağı yok ,  hadi dışarı çıkalım  dedi Gamse... Hatta  ben mutfakdayken , yatak odasından telefon açtı:))  Ali Muhittin  Hacı Bekir'de çay, kahve içip, macoron yiyelim mi?, akide şekeri, çikolatalı lokum alalım mı? YKY uğrayıp, ayın yazarının kitaplarına bakalım mı? dedi... Giyinin o zaman çabukun akşam yemeği saatinde evde olalım dedim. Zıpladık gittik.

Yağmur hafiften atıştırdı bir ara ama onun dışında üzmedi bizi... Her yer kalabalıktı... Özellikle Penty kabustu... Herkes mi?aynı anda çorap almaya karar vermişti, bilemedim...

Ali Muhittin Hacı Bekir, eski görünümünü, klasik tatlarını koruyan  ender bir kaç yerden biri...Arka tarafında üç beş masa var, şekerinizi almadan önce bir soluklanıp, çay kahve molası verebilir, kurabiye, tatlı yiyebilirsiniz.  Bir , kafe ya da pastane gibi düşünmeyin ama hoş  ve kısa bir mola için yeterli...Bayram öncesi olduğu için bira kalabalıktı... oturduk çayımızı içtik , macaron yoktu, profiterol yedik, tarçınlı, portakallı güllü akidelerimizi alıp kalktık.

Kızlar Nezih'in kırtasiye bölümüne dalınca, ben bir iki kitap alıp, incelemek için  oturdum, işleri bitene kadar da yerimden kalkmadım...Oradan sonra da Alkım kitapevine uğrayıp evimize geldik.

Akşam  yemeğinden sonra çayımı alıp kitabımı okudum, cumartesi akşamları izlenebilecek bir şey bulamıyorum...

Hadi bu kadar...

7 yorum:

 1. Ne güzel şımartmışlar sizi kızlarınız, tekrar geçmiş olsun.
  Akide şekeri çekti canım şimdi, rahmetli babaannemde hep yerdik.
  Bu arada dışarı AVM ye gitmedim bugün ama gidebilseydim, Penti ye uğramaktı niyetim, herkes aynı telaşta :)
  Güzel bir pazar günü olsun

  YanıtlaSil
 2. tekrar geçmiş olsun..olacaksa hafifbir tansiyon düşüklüğü olsun..kızlar hep orda olsun.. =) ..
  sevgilerimle öperimkızları seni.. evdeki beylere.. selam olsun..

  atalet

  YanıtlaSil
 3. merhaba lale,hülya ben..öncelikle çok geçmiş olsun...dün bende avm de penti ye uğradım çok kalabalıktı,üstelik burası antalya ve hava dün 30 derece civarıydı..bana da ilginç geldi:)))gerçi ben de uğradım:)gamze nin hediyesi çok güzel,sorması ayıp nereden almış...ben de almak istiyorum kendime...burada dün hava çok sıcakken,bugün yağmur,fırtına..gök delindi sanki..ama çok iyi geldi sıcakların üstüne..iyi akşamlar diliyorum..sevgilerr

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Hülya teşekkür ediyorum...

  Gamze'ye hemen sordum
  yanımdaydı çünkü:)) Paşabahçe'den almış.

  Sevgiler

  YanıtlaSil
 5. Geçmiş olsun Lale'ciğim. Senin klzlar ne tatlılar. Allah onları da anne etsin, kızları da onları şımartsın e mi?

  YanıtlaSil
 6. tşk ederim lale cim...tekrar iyi akşamlar...(hülya)

  YanıtlaSil
 7. merhaba benim bloğumada katılırmısınız:(

  www.gulhanmiray.blogspot.com daha çok yeni

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))