Lalenin Bahçesi

Bir kırmızı Lale işte.
Kitap okumayı, sohbeti, sinemayı, İstanbul'u ille de Üsküdar'ı sever. Olmazsa olmazları ailesi, Zuz, Cancan ve denizdir.
Çok şiir okumaz ama okursa Atilla İLHAN ve Orhan VELİ okur. Paylaşmazsa görmüş gibi okumuş gibi hissetmez kendini...

17 Ağustos 2012 Cuma

Kitap kuleleri
Euphorıc blogunun başlattığı, evde bekleyen kitap kulelerini görüntüleme etkinliğine Natali ve Leylak Dalıcım da görünce hemen alelacele katıldım. Bunlar başucumda duranlar, kitaplıktakileri çıkartmaya üşendim. Çünkü; bizim ev için bayram temizliği vakti şu anda:))

Mahir ve Che çok uzun zamandır duruyor. Mahiri kocam okumuş çok beğenmiş ben Ordu seyehatindeyken, gelince bir güzel anlattı ama okumadan olmaz tabi... Che ise benim için tüm zamanların kahramanlarından.Ara ara açar okurum onun mücadelesini... Şu anda elimde ''Yatakta İyi'' var. Erotik çağırışımlar yapan bir adı olsa da öyle değil. Hoş olsa da karşı değilim.

Kitaplar şunlar
 1. Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk-İskender Pala
 2. Sadakat-İnci Aral
 3. Safran Sarı-İnci Aral
 4. Marakeş'in Masalcısı-Joydeep Roy-Bhattacharya
 5. Zarife-Deniz Kavukçuoğlu
 6. Dorotea'nın Şarkısı-Rosa Regas
 7. Uzun Bir Yaz-Alain Elkan
 8. İtalyan Düğünü-Jennifer Winer
 9. Kitab-ı Aşk-İskender Pala
 10. Gölge Hırsızı-Marc Levy
 11. Her Şeyin En İyisi-Rona Jaffe
 12. Kağıttan Düşler-Bahıyyıh Nakhjavani
 13. Mahir- Turhan Feyzioğlu
 14. Che Guevera. America Latina
 15. Shakespeare'den Hikayeler-Caharles Lambs ve Mary Lamb

8 yorum:

 1. :))) ay bendede durum vahim kuleler yükseliyor.Ah demek erotik çağrışım yaptirsada öyle değil :))) alemsin..optum gider ayak..asis

  YanıtlaSil
 2. : ) Size keyifli okumalar, benim hiç kulem olmadı biliyor musun: (

  YanıtlaSil
 3. :)) süpermiş. benimkiler bu kadar yükselmez bir bakayım eve gidince. blogtan teşekkür ettim bir de buradan beni nadirkitap.com ile tanıştırdığın için teşekkür eder iyi bayramlar dilerim:)

  YanıtlaSil
 4. Bu kuleye ne kuleler katarsın daha sen Lale ablacım :)

  YanıtlaSil
 5. Benimde bir kaç tane kulem var Lale ablacım.Kitaplıkta yer kalmayınca mecburen kule olmak zorunda kaldılar.Şu an elimde Melekler Zamanı adlı kitap var.Yazarı Fatma Erdek.Hoş bir kitap.En azından sürükleyici.İş yerinde arkadaşlar bir solukta okudu.Ben maalesef kızlardan vakit buldukça okuyorum.Ama sana da tavsiye edebileceğim bir kitap.Çünkü sende okumayı çok seviyorsun.Konusu bir aşk hikayesi.Öpüyorum ellerinden bayram vesilesiyle.

  YanıtlaSil
 6. Kule kule keyifli okumalar. Ben de Turkiye seyahatinden bir bavul kitapla dondum. Su an Elif Safak in Iskender'ini okuyorum.
  Okumak kadar keyifli birsey var mi?

  YanıtlaSil
 7. Lale abla senin kuledekiler hep tuğla gibi kitaplar bu yüzden de tavana yaklaşmış ama sen eritirsin onları kısa zamanda, maşallah! hadi kolay gelsin:)

  YanıtlaSil
 8. Kitab- ı aşk ilk okuduğum İskender pala kitabıdır. Çok beğenmiştim. O yüzden hızını alamadım pek çok kitabını okudum. Liste başındaki kitap hariç :(

  YanıtlaSil

içinizden geldiği gibi yorumlayın ama unutmayın ki keser döner sap döner gün gelir hesap döner:))